Skocz do zawartości
Forum

Czy niemowle moglo sie zarazic przez krew?


Gość Mama111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kochane Mamy i Panie Doktorze ,
Ostatnio mialam sytuacje ze meza kolega wzial nasze niemowle 4 miesieczne na rece ale mial na podbrodku po goleniu krew jeszcze taka swieza, a trzymal dziecko tak jak by 1 raz (dziecko bylo glowka do glowy tego kolegi), martwie sie ze moje dziecko moglo dotknac tej krwi np. Przez oko, a wiem ze ten kolega to nie zaciekawy typ i sie boje o hiv itp. Choroby przenoszone droga krwi.
Oczywiście jestem zalamana teraz..i wkurzona. Prosze o porade! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tzn trzymal dziecko tak jak by 1 raz pod wzgledem ze nie umial trzymac dziecka czyli jak zwrocilam uwage odnosnie ze ma krew na podbrodku to probowal inaczej dziecko wziasc co mu nie wychodzilo. Chwile mnie nie bylo i jak przyszlam dziecko bylo juz na recach wlasnie tego kolegi...

Odnośnik do komentarza
Gość MamaJuliioja

Witam, nie wydaje mi sie zeby moglo sie cos stac, ale jezeli to taki podejrzany typ to mozna zapewne wykonac jakies badania zeby to calkowicie wykluczyc. A swoja droga dlaczego pozwala Pani na kontakt takiej osoby z dzieckiem? A zwlaszcza z widoczna krwia przez ktora moglo dojsc do jakiegos zakazenia ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Mama111

Widze ze ogolnie nikt posiadajacy wiedze sie nie wypowiada tutaj. Ja juz to skonsultowalam z osobą od chorob zakaznych, i juz dostalam odpowiedz. Tak sie hiv nie przenosi, a przeciw wzw b dziecko bylo szczepione. I nawet gdyby ta krew dotknela, byloby jej za malo do transmisji wirusow.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...