Skocz do zawartości
Forum

Przerwa na karmienie piersią


Gość reginkka

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pierwszym dziecku nie miałam takiej możliwości , praca oddalona o 30 km, również nie wchodziło wcześniejsze wyjście z pracy. Myślę, że teraz ( a raczej za kilkanaście mies.) będę mogła z tego skorzystać, wszystko zależy ,czy maluszek będzie chciał ze mną współpracować na niwie kp :)

Odnośnik do komentarza

Korzystam do tej pory, mały ma 2,5 roku. Kodeks pracy nie ustala do jakiego wieku dziecka przysługuje. zakłady pracy próbują nakładać obowiązek dostarczenia zaświadczeń, ale według przepisu wystarczy oświadczenie matki. Jaki czas przysługuje opisano powyżej. Ja wybrałam jedne pól godz przed pracą co pozwala mi spokojnie zawieźć dziecko do żłobka, wychodzę pół godz wcześniej. Razem godzina pracy mniej, mamy ruchomy czas pracy więc wychodzę po prostu po 7 godz pracy.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość eleonora90

~fijka
Mamie karmiącej piersią, po powrocie do pracy przysługują dodatkowe przerwy. Gdy wymiar pracy wynosi od 4 do 6 godzin przysługuje jedna przerwa w wymiarze 30 minut. Gdy pracujecie powyżej 6 godzin przysługują 2 przerwy. Jeśli karmicie więcej niż 1 malucha długość przerw zostaje wydłużona do 45 minut.
https://szkolarodzeniaprenalen.pl

Trzeba pamiętać aby po powrocie z urlopu złożyć odpowiednie oświadczenie lub wniosek o takową przerwę, aby bardziej uwiarygodnić chęć skorzystania z takiego czasu na karmienie warto mieć zaświadczenie od lekarza.
Odnośnik do komentarza
Gość Mama czwórki

Zgadzam się ze zszokowaną znam takie mamy które karmily tylko 2-3 mca a po powrocie do pracy korzystały z tego przywileju no i ja obecnie mam syna 2,5 letniego ktorego już nie karmię od 10 m-cy więc jak można z takiego przywileju korzystać " mamusiu"???

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej można korzystać z takiego prawa tylko na podstawie oświadczenia pracownicy. Nie trzeba mieć zaswiadczenia od lekarza (dla mnie jako dla pracodawcy żadne to potwierdzenie,że kobieta karmi,bo lekarz zapisuje,że karmi,ale nie ma daty do kiedy...).
I mamy takie prawo,że otwiera furtkę dla oszustek w tym przypadku...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...