Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Tymiankki

Kobieta w ciąży a specjalne prawa w pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tymiankki

Zdarzyły Wam się jakieś problemy z pracodawcą, gdy poinformowałyście go o tym, że spodziewacie się dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wyr**ali mnie z godzinami. Zabrali ponad połowę tygodniowych godzin, po czym po tygodniu zostałam wysłana na urlop 5 tygodniowy i do pracy nie wróciłam bo dostałam pismo z inspekcji pracy, że nie mogę pracować ze względu na środki chemiczne i pracę fizyczną.
Za to przez kilka miechów miałam psie pieniądze i wkurzenie totalne.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hazia

podobnie była ze mną , z dnia na dzień odsunęli od obowiązków a po macierzyńskim wypowiedzenie do ręki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zofka

Żebyśmy wiedziały co nam przysługuje
"Prawa przysługujące przyszłym mamom w pracy:
➡ pracodawca nie może rozwiązać umowy (nie dotyczy wypowiedzenia za zgodą organizacji związkowej, pracy na okres próbny poniżej 1 miesiąca oraz momentu upadłości lub likwidacji zakładu). Jeśli umowa uległaby rozwiązaniu po 12 tygodniu ciąży, pracodawca ma obowiązek przedłużyć ją do dnia porodu (nie dotyczy osób zatrudnionych na zastępstwo).
➡ przyszła mama nie może pracować w porze nocnej oraz w godzinach nadliczbowych.
➡ jeśli pracownica nie wyraża zgody - pracodawca nie może wysłać jej w delegację,
➡ przyszła mama może wykonywać badania lekarskie w czasie pracy (zachowuje prawo do wynagrodzenia za ten czas) jeśli nie mam możliwości przeprowadzenia ich w innym terminie.
➡ pracownica w ciąży nie może pracować w szkodliwych warunkach pracy (np. praca związana z długotrwałym staniem, dźwiganiem, praca na wysokościach)."
znalezione na
https://szkolarodzeniaprenalen.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zez

To co jest zapisane w prawie pracy nie zawsze jest respektowane przez szefa, każdy o tym wie a jednak ciągle cisza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...