Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość nerby

Witaminy w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nerby

mamusie jakie witaminy polecacie? już nie mam siły do czytania wszystkich składów a do lekarza dopiero za tydzień a tu wyszły dwie kreski i nie chcę czekac z witaminami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja byłam zdziwiona kiedy ginekolog doradziła zakup witamin prosto z drogerii a liczyłam na jakieś recepty i łykanie co najmniej dwóch, trzech tabletek dziennie. :D
Zdecydowałam się na zakup witamin Tetesept Femi Baby, tyle że nie wiem czy witaminy dostępne w Polsce, ale bardzo opłacalne bo jedno opakowanie było przeznaczone na cały miesiąc. :) Są to w opakowaniu i kapsułki i tabletki.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nerby, jeśli odżywiasz się prawidłowo (owoce, warzywa), to nie ma potrzeby brać suplementów. Z tabletek wchłonie się kilka-kilkunaście procent witamin, a z owoców i warzyw 100% :)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alishaa

Witaminy są nie tylko z warzyw i owoców. Nie powinnaś brać witamin na własną rękę, lepiej skonsultuj to z lekarzem. Mój polecił mi mama dha premium plus, w nich jest też już kwas foliowy i magnez, dlatego nie brałam już nic innego. Wyniki wszystkie były ok, są one bezpieczne i moim zdaniem dobrzze jest się czymś wspomagać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość margaretka899

Z drogerii nie znam, ja brałam na początku tylko kwas foliowy, ale potem lekarz mi polecił mama dha premium, mówił, że najlepiej to własnie brać od początku, bo kwasy DHA czy witamina D i jod sa równie ważne, co kwas foliowy. Spokojnie je w aptece kupisz bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka witamin jakie polecam
witamina D3
żelazo
magnez (szczególnie jeśli lubicie pić kawę bo kawa nieestety ale wypłukuje magnez z organizmu)
witaminy z grupy B
oraz oczywiście kwas foliowy, który przyjmowany regularnie w ciązy zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej u malucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziubala
nerby, jeśli odżywiasz się prawidłowo (owoce, warzywa), to nie ma potrzeby brać suplementów. Z tabletek wchłonie się kilka-kilkunaście procent witamin, a z owoców i warzyw 100% :)

No, ale to chyba kwestia tego czy faktycznie taka suplementacja jest potrzebna i czy coś ci dolega

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

madrax
Dziubala

No, ale to chyba kwestia tego czy faktycznie taka suplementacja jest potrzebna i czy coś ci dolega

Ewentualnie może faktycznie coś z tych z gupy B
https://www.aptekagemini.pl/group/witamina-b12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

madrax
Dziubala

Tak, zazwyczaj od czegoś zależy, dlatego wspomniałam o kwestii odżywiania, bo suplementacja przy zdrowym odżywianiu nie jest potrzebna.
Na pewno ważny do zażywania jest kwas foliowy, bo w ciąży ciężko z samego jedzenia uzupełnić organizmowi wystarczającą dawkę.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mamika

W czasie ciąży przyjmowałam te suplementy, które zalecił mi lekarz, a po ciąży musiałam przyjmować suplementy z witaminą B... okazało się, że mam ich niedobór i przy tym karmiłam piersią. Na szczęście udało mi się je uzupełnić, dzięki suplementom dla kp mam:)dlatego warto pamiętać o właściwych suplementach po ciąży:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość utrela

to fakt, sama tego nie bylam świadoma, a tu moja lekarka mie uświadomiła że cały okres karmienia powinnam łykać mama dha premium, w sumie to jeszcze przed ciazą zaczełam brać i brałam po porodzie jakieś 12 mcy botyle karmilam, wiele moich kolezanek skarżyło si na wypadanie włosów, pogorsznie cery a u siebie czegoś takiego nie zauważyułąm może to efekt witamin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alika1

Ja przez całą ciążę i okres karmienia piersią brałam dodatkowo witaminy; wiadomo, odżywianie jest ważne, ale nie sposób dostarczyć dzidziusiowi wszystkich niezbędnych witamin tylko z jedzenia, tak uważam; ja brałam composita mama z dha; a w wapteka.pl gdzie zawsze robię tego typu zakupy czy dla siebie czy dla dziecka, jest duży wybór różnych witamin; te akurat doradziła mi moja pani ginekolog;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...