Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się trądziku?


Rekomendowane odpowiedzi

od 116 roku zycia borykam się z trądzikiem..
Pryszcze hmm... nazwałabym to małymi guzkami pod skórą, które swędzzą i bolą.. próbowałam juz wielu specyfików domowych, antybiotkow, masci,kremow,nic nie pomaga.. co robić macie jakies sprawdzone sposoby na pozbycie się tego ?
Bardzo lubie siebie bez makijazu ale nie potrafie wyjsc bez niegoz domu poniewaz pryszcze sa tak brzydkie ze nie czuje sie dobrze bez nakladaniaa podkladu przed wyjsciem.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy byłaś już u lekarza albo u kosmetologa, ale moim zdaniem jęsli widzisz, że samodzielne leczenie nie jest skuteczne, to nie ma co oszczedzać i jednak warto jest się wybrać. Aby specjalista powiedział Ci co z tym robić. Kosmetyki sklepowe potrafią tak poza tym zrobić o wiele wiecej szkody niz pożytku.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Powinien pomóc dobry dermatolog - czasem niestety kuracja z zewnątrz nie przynosi pożądanych efektów. Ja z resztą też długo walczyłam z trądzikiem i u mnie skóra znacznie lepiej wygląda od kiedy odstawiłam nabiał. Zostały mi drobne blizny, więc poszłam na zabieg http://newestetic.pl/zabieg/peeling/ i teraz nawet nie widać, że kiedykolwiek borykałam się z problemem

Odnośnik do komentarza

Ograniczenie dotykania twarzy rękami oraz wyciskania pryszczy, wiem,ze jest to ogolnie trudne bo cięzko jest się do tego zmusić ale jednak warto jest spróbować....
Delikatna pielęgnacja oraz czytanie składków kosmetyków.
Zdrowa dieta
Ograniczenie stresu
Wyregulowanie hormonów

[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Skoro autorka wątku pisze, że używała maści i antybiotyków, to musiała chodzić z tym do lekarzy. Polecam poczytać o używaniu kwasów na trądzik - chodzi o ostrożność, żeby nie kupować w ciemno, tylko poznać przeciwwskazania przed ich używaniem. Ale osobiście nie znam lepszego sposobu na pozbycie się trądziku. Ja używam kwasu mlekowego punktowo i widzę błyskawiczną poprawę. Do tego porządne oczyszczanie twarzy i naprawdę szybko odczuje się różnicę.

Odnośnik do komentarza
Gość Edytka_KrK

Testowałam chyba wszystkie kosmetyki jakie były dostępne na rynku i szczerze jakiś spektakularnych efektów w walce z trądzikiem to nie osiągnęłam. Już w sumie całkowicie zrezygnowała zdecydowałam się na laserowe leczenie trądzika [reklama usunięta]. Szczerze efekty kuracji bardzo mnie zaskoczyły, nie sądziłam, że uda mi się osiągnąć tak zadowalające efekty. Laseroterapię polecam każdemu ponieważ moim zdaniem jest to najskuteczniejsza forma leczenia trądziku.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wśród kosmetyków, które testujemy w walce z trądzikiem powinien się znaleźć specyfik z dodatkiem olejku z konopi. Balsam konopny na co pomaga właściwie? Jak przedstawiono tutaj:
https://medicalhemp.pl/masc-konopna-wlasciwosci-lecznicze-i-pielegnacyjne/, zastosowanie maści z olejem konopnym ma przede wszystkim działanie przeciwzapalne, skutecznie nawilża oraz łagodzi podrażnienia, jednocześnie nie wysuszając skóry.

Odnośnik do komentarza

Na wiele róznych sposobów

zdrowa zbilansowana dieta

picie dużych ilości wody

tabletki z witaminami ( bo liczy sie również odżywienie wewnątrz).

Raz na jakiś czas dobrze jest rownież wybrać sie na oczyszczanie twarzy u dermatologa. Bardzo dobre rezultaty daje przykladowo oczyszczanie twarzy wodorowe.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Z olejkiem herbacianym dobrze jest jednak uważac. Olejek taki może rzeczywiście dawać dobre rezultaty jeśli chodzi o drobniejsze wypryski jednak moze podrażniać. Tak wiec nie powinno się go stosować ot tak aby nie narobić sobie jeszcze wiekszej krzywdy. 

Radziłabym raczej wczytac się w skład kremu [reklama usunięta]

W mojej opinii znacznie lepsza kuracja jeśli chodzi o leczenie trądziku, wzmacnia skórę, nawilża i jednocześnie znacznie zmniejsza pojawianie się na skórze niedoskonałości. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Byłaś u dobrego dermatologa? To jest przede wszystkim podstawa. Jeśli tak, to polecam może sobie wypróbować kosmetyków z olejkiem konopnym? [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Kluczem do pozbycia się trądziku, oprócz odpowiedniej pielęgnacji, jest dieta. To co jemy, bardzo wpływa na naszą skórę. Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z cukru w każdej postaci. Jeśli lubisz słodzić napoje albo jakieś wypieki polecam zamienniki cukru takie jak ksylitol czy erytrytol [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...