Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt już chyba nie zagląda na forum ale zapytam, może ktoś odpisze:-) co byście poleciły na odparzenia? Mały ma dużo faldek i w tych faldkach robią mu się odparzenia, mówiłam o tym naszej lekarce, przepisała jakąś maść z witaminami taka robią na zamówienie ale też nie pomaga, może wy byście coś poleciły?

Odnośnik do komentarza

Dzięki Jerba za podpowiedź. Właśnie miałam zapytać o to samo na temat rozszerzania diety. Moja skończyła 4 miesiące i jest na mm. Lekarz zalecił rozszerzanie diety więc zaczęliśmy od marchewki nie bardzo nam to szło wszystko wypluwała ale już po kilku dniach załapała o co chodzi. Dawałam 2 dni marchewkę, później dwa dni dynię, później dwa dni brokuł i teraz znowu wracam do marchewki . Nie wiem czy dobrze robię ale na razie nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Ja karmie piersią i rozszerzanie diety zacznę dopiero od pół roku. Teraz tylko zrobię ekspozycje na gluten.

Dobrze wstrzymać się z wprowadzaniem owoców jak najdłużej żeby nie przyzwyczajać do słodkiego smaku (pomimo że mleko jest słodkie) - lepiej jak dobrze poznają mdłe smaki warzyw. Na początku dobrze dawać pojedyncze warzywa, nie mieszać dwóch i więcej, żeby zobaczyć reakcje. Nie ograniczać się tylko do marchewki i brokuła, jest mnóstwo innych warzyw :).
No i nic na siłę, jeśli dziecko nie utrzymuje dobrze pozycji siedzącej, wypycha jedzenie, nie jest zainteresowane tym - to lepiej przeczekać i spróbować później.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez karmie ttlko piersia i chce wprowadzać inne pokarmy dopiero po 6 miesiącu. Jak tak patrzę na moją Zuzkę to wydaje mi się ze jest zbyt "dzidziusiowa" to jedzenia pokarmów stałych. Nie daje jej tez wody, czekam do 6 miesiąca
Narazie tylko mleko.

Oczywiście obie babcie juz mnie atakują, że powinna zjeść zupke, ale narazie zostaje przy swoim

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z wami tylko u mnie inna sytuacja bo karmię mlekiem modyfikowanym i podobno z tego co mi pediatra mówił u dzieci karmionych mm szybciej się rozszerza dietę. Jak by moja była na piersi to też poczekała bym ze wszystkim do 6 miesiąca taki miałam plan ale przestałam karmić w 3 miesiącu zanik pokarmu. Też sobie tego nie wyobrażałam takie maleństwo żeby łyżeczką jadło ale szok po tych dwóch tygodniach normalnie się trzęsie jak widzi że szykuję.

Odnośnik do komentarza

A powiedzcie dziewczyny jak tam wasze maluchy się rozwijają ? Co już potrafią? Moja Ola dwa dni temu nauczyła się przewracać na brzuch ale za to nie trzyma zbyt długo zabawki w ręku zaraz ja wypuszcza jak jej podam. Oczywiście ślinotok i ręce w buzi non stop więc chyba jakieś zęby chcą nam wyjść ale ja tam nic nie widzę jak na razie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...