Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny normalnie się zeźliłam :/ wracam właśnie od lekarza, odpukać wszystko jest w porządku tzn. szyjka miękka i ogólnie nie do końca taka jak powinna być, ale najważniejsze, że się nie pogorszyła. Ale kurcze zła jestem, bo przed ciążą ważyłam 60kg przy wzroście 167cm, a teraz 26 t. 2 d. ważę 62,4kg a lekarz mi mówi, że za bardzo tyję.

Odnośnik do komentarza

Może w jakiś dziwny sposób chciał zażartować i mu nie wyszło? Moim zdaniem przytyłaś bardzo niewiele.

Nadzieja dam znać, w piątek rano mam wizytę, więc już bardzo niedługo ;-) Nie mogę się doczekać.
Jedynie wyniki moczu mnie martwią, bo mam ciała ketonowe wykryte. Najczęściej to wynik cukrzycy z tego co czytałam, ale glukoze robiłam tego samego dnia i wyniki niby w normie.
Kupiłam aż domowe testy do wykrywania i z nich wynika, że tego dziadostwo już nie ma. Nie wiem co o tym myśleć a od poniedziałku mi to po głowie chodzi.

Odnośnik do komentarza

Magda nie martw się na zapas, mi na początku ciąży też wyszły raz te ciała ketonowe w moczu, ale czytałam dużo na ten temat i u mnie było to spowodowane częstymi wymiotami a i za wcześnie zjadłam ostatni posiłek a to podobno też ma wpływ. Przy kolejnych badaniach nie powtórzyło się już to. Dla własnego spokoju możesz powtórzyć badanie moczu :)

Odnośnik do komentarza

No to już tuż tuż :)
Ja dziewczyny jestem wściekła jak osa. .. tak się cieszyłam rano. Wystroilam się u pojechałam na zakupy. To do pepco i po paczkę odebrać i apteka i takie tam... zdążyłam odebrać paczkę i kupić w pepco to co potrzebowałam i stałam w kolejce na kilometr. .. nikt mnie nie wpuścił gorąco jak w piekle a ja stoję ledwo żywa.... wystałam się jak ten cieć... zrobiło mi się tak słabo a miałam po drodze biedronke zaliczyć bo chciałam przygotować cos super ja obiad i wgl zrobić jakieś zakupki żeby zjeść coś ze smakiem. A skończyło się tak ze siedziałam w aucie 10 min żeby poczuć się lepiej poszłam szybko do biedry po 2 batony zjadłam i pojechałam ostatkiem sił do domu.... od godziny leżę i śpię bo tak mnie telepie. .. masakra juz sama do miasta nawet jechać nie mogę

Odnośnik do komentarza

Niech się ugryzie w nos ten lekarz, co powiedział, że przytylaś. Pfff przecież samo dziecko waży już sporo 800 g u Ciebie na pewno, do tego łożysko i wody płodowe.... Helem nie masz wypełnionego tego brzucha, żeby nie tyć albo i w ogóle ważyć mniej. Głupek. Czasami się zastanawiam skąd się tacy ludzie biorą w ogóle, co takie teksty rzucają. Do tej pory uważa się, że lekarze, prawnicy to elita narodu, bo przecież oni tak się dużo uczą, tyle książek przeczytali, tacy obeznani w świecie, a jak zasuną jakimś durnym tekstem, to cycki opadają, już nie mówiąc o tych, co np wymuszają łapówki, bo to jest już w ogóle masakra. Jak w ogóle można powiedzieć kobiecie w ciąży, że za bardzo tyje, tyjąc 2 kg?!?! Stary dureń.
A badanie czystości pochwy to myślałam, że to takie naoczne badanie z wziernikiem? To coś innego jest?
O ciałkach ketonowych, to słyszałam, że w ciąży się zdarza, że występują, więc to chyba nic poważnego :)
Nadzieja, może taki dzień miałaś akurat, może się za ciepło ubralaś i się zgrzałaś? Nie przejmuj się, tylko zwolnij tempo, taką wycieczkę rozplanuj na dłuższy czas następnym razem, żeby nie wyszło, że w ciągu 2 godzin, godzinę spędzasz stojąc w kolejce po coś (poczta, Pepco i biedra). Na spokojnie, nie szalej kobieto ;)
Kryśka, trzeba było się uprzec na swoją glukozę, nie po to kupowałaś, żeby pić jakieś ohydztwo. Fe :P

Odnośnik do komentarza

Ja robilam.w luxmedzie i mojej cuyrynowej nie chcieli. Nowe zarzadzenie i tyle. Ale widze ze to chyba zależy od laboratorium. I dostalam taki wiekszy kubek . Pewnie 300 ml.
Moj gin mowi ze dobrze ze mocno nie tyje. Sasiadka przytyla w ciazy 7 kg. Corka wazyla ponad 3 kg.
Z synem przytylam 10 -12 kg. Pewnie dowali mi kg w ostatnim trymestrze.
Co do grupy na fc to jednak zostaje tutaj. Uwazam ze tutaj bardziej dyskretnie. Piszemy o roznych rzeczach. O sexie, infekcjach itp . A jednak na fc sa juz nasze dane. I tutaj latwiej mi się pisze o bardziej intymnych rzeczach.

Odnośnik do komentarza

No właśnie dlatego zła na niego jestem. A co do tej glukozy to bez sensu raz z tym skierowaniem, bo nikt nigdy ode mnie nic nie wołał (Wszystko robię prywatnie), a z tym że nie moze być smakowa to już całkowicie masakra. 5 lat temu piłam zwykłą i to był koszmar :( teraz cytrynową i aż byłam zaskoczona smakiem, że można ja tak normalnie wypić:)

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Angelka28 ja bym chyba coś takiemu lekarzowi powiedziała ;) Przytyłaś tyle, co nic, jak po dobrych wakacjach, a nie po połowie ciąży ;) Mój tym razem wagi nie komentuje, ale chyba mu ręce opadły w tym temacie - zna mnie już dobrze, wie, jak się odżywiam itp. i jak się przejmuję tym, że waga szybuje w górę jak głupia, więc mi już nie dokłada swoim gadaniem. Tym bardziej, że wyniki miałam do tej pory nie najgorsze.

Bąbowa ja takiego badania nie robiłam, mój lekarz za każdym razem sprawdza czystość pochwy w trakcie badania i chyba mu to wystarcza. Za to ostatnio poza rozmową o krztuścu mówił mi o badaniu wskaźnika nieprawidłowości krzepnięcia krwi (d-dimery). Nie jest to badanie obowiązkowe, ale warto przed porodem zrobić, bo jeśli z krzepliwością coś jest nie tak, to dobrze, żeby personel na porodówce wiedział o tym wcześniej i był czujny na wypadek ewentualnych krwotoków. U mnie badanie kosztuje 30 zł, więc pewnie je zrobię.

MagdaJ też mam w piątek rano wizytę, ale wizja ważenia odbiera mi całą radość z zobaczenia, co u Małego. Trzymam kciuki, żebyście w końcu poznali to Wasze szczęście :)

Ja do grupy na fb dołączyłam, ale czat musiałam wyłączyć, bo nie mogę korzystać z telefonu, takie tempo mają Dziewczyny :)

Nadzieja współczuję i rozumiem, ja też ostatnio mam tak, że mam precyzyjny plan działania, a po pierwszym punkcie padam, mdleje i ledwo żywa wracam do domu :( A najbardziej wkurza mnie wtedy Mąż, który nie rozumie, jak po 20 min. w sklepie można słaniać się na nogach :/

Odnośnik do komentarza

Z tą waga ten lekarz zwalił mnie z nóg, obwatawiam że po porodzie będziesz ważyła mniej niż przed ciążą. Ciekawe co by powiedział na moje tempo rośnięcia, w sobotę wizyta 26 tc i będzie jakieś +9 kg, no ale co mam zrobić nie objadam się nawet nie jem jakoś specjalnie więcej jak przed ciążą, a kilogramów przybywa... Pierwsza ciąża +16 kg po porodzie zeszło 10 kg z 6 musiałam trochę powalczyć ale po 3 miesiącach
nie było już po nich śladu ;)Ja dostałam glukozę rozpuszczoną w plastikowym kubeczku i cieszę się że mam to już za sobą. Mnie na każdej wizycie lekarz bada wziernikiem i to chyba mu wystarcza. Do grupy na FB dołączyłam ale zostaje tutaj, czat musiałam wyłączyć bo tel mi się ciąl, a na grupie mało co się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Ja robiłam stopień czystości pochwy w poniedziałek. Też na każdej wizycie lekarz to sprawdza, ale tutaj dał mi skierowanie na osobne badanie. Położna pobiera wymaz i daje to do laboratorium. Jak na moje oko to coś takiego jak cytologia...
Glukoze mam mieć na 2 tygodnie, prowadzę ciążę w Medicoverze i położna powiedziała że oni mają swój roztwór glukozy, mam nic nie przynosić... Mam nadzieję że będzie się dało to jakoś wypić.

Odnośnik do komentarza

Kasia1807 też mam prowadzoną ciąże w medicover i szału z glukozą nie ma, ale jest do wypicia. Bardzo słodka, ale mnie nie zemdliło a to najważniejsze.
Wyników glukozy nie mam rewelacyjnych (wszystko zasługa mojej rodzicielki:-D), ale w normie i tego się trzymam.

O badaniu czystości obecnie mi nic lekarz nie mówił. Może teraz coś wspomnieć. Za każdym razem jednak mnie bada na krześle.

Dziewczyny ledwo żyje dziś, malowałam gwiazdki na ścianie w pokoju dzieci i wchodzenie na drabinę mi nie pomogło. Dodatkowo boazerii mi się zachciało, malowania sporo jak na jeden dzień. Teraz to ręką mi chyba odpadnie :-)

Odnośnik do komentarza

Angelka28 to badanie wykrywa jakieś infekcje i stany zapalne w pochwie, tylko tak jak pisałam wcześniej dla mnie to jest coś na zasadzie cytologii, więc nie rozumiem po co robić drugie badanie... Ale jak nie przynioslam na wizytę u mojej Pani ginekolog wyników, bo za późno zrobiłam badanie i jeszcze nie było, to się na mnie zdenerwowała i kazała dostarczyć jak tylko będą.. Szczerze to nie słyszałam nigdy wcześniej o tym badaniu, dlatego też się zdziwiłam a Wy nic tutaj nie pisalyście wcześniej. Tyle tych wszystkich badań jest ze w czasie ciąży byłam u lekarzy więcej razy niż łącznie przez całe życie chyba :D

Odnośnik do komentarza

Te dziewczyny które maja juz starsze rodzeństwo dla tych naszych lutowych dzisziusiow to podziwiam was! Ja wiem jak się czuje przez całą tą ciążę i ogółem rzecz biorąc jest fatalnie i jakby mi przyszło zajmować się jeszcze dzieckiem to bym chyba ducha wyzionela. Ja to chyba resztę moich dzieci adoptuje... wgl to apropo adopcji. Z moim M bardzo byśmy chcieli dać szczęśliwy dom i rodzinę jednemu dziecku. I kiedyś w naszym życiu jak juz finansowo wszystko stanie na nogi to będziemy chcieli podjąć się adopcji. Bardzo to trudna sprawa wgl i poważna decyzja ale zawsze chciałam uszczęśliwiac te dzieci dlatego chyba taka nasza decyzja. Zobaczymy czy kiedyś się uda. Bo to strasznie długi o trudny proceder...

Odnośnik do komentarza

Mnie tez dopadło przeziebienie. Wiec to chyba taka pora. Maz ma mi cos kupic w aptece. Mam nadzieje ze rozgoni. Nie wiem czy czystosc pochwy to to samo czy posiew ale cytologia to co innego. Ja robilam posiew juz bo lapnela infekcja. I dzieki posiewowi wiadomo haka przyczyna i jakie leki. Teraz gin badal szyjke i powiedzial ze szyjka ladna 53 mm , zamknieta i posiew zleci z tego co zrozumialam na następnej wizycie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...