Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

(Cd bo urwało) przytylam 0,8kg.
Ogólnie zaczyna mnie nosic o bym coś pocwiczyła. Niestety po przelezanym pierwszym trymestrze czuje jak sie przelewa tu i tam..ale nie wiem co robic, żeby nie zaszkodzic sobie i dziecku. Robilam trochę jogi z Gosia Mostkowiak na yt kilka razy w 1 trym bo rwa mi dokuczala i pomoglo. Może zacznę od tego..a co sądzicie o jedzeniu na rowerze? Bardzo lubię, ale sa rozne opinie.

https://www.suwaczki.com/tickers/4c3tyx8d1bp28gxx.png

Odnośnik do komentarza

Ja też jeżdżę na rowerze do pracy, a codziennie wieczorem chodzimy z narzeczonym na długie spacery z pieskiem, takie ok. godziny. Też słyszałam różne opinie, nawet taką że ojciec schował mojej koleżance rower jak dowiedział się że jest w ciąży, bo "kobieta w ciąży nie powinna jeździć na rowerze", ale ja uważam że kobieta w ciąży powinna być sprawna, na tyle na ile oczywiście pozwala jej odmienny stan.

https://www.suwaczek.pl/cache/049151562a.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Natalia1234 super, że na wizycie wszystko ok :) A ja też dziś wizytuję bo doktora jutro nie będzie i pacjentki przeniósł na dziś. Wizytę mam dopiero o 16, więc nerwy już mam.

Co do aktywności w ciąży to też uważam, że ruch jest potrzebny jeśli oczywiście ciąża nie jest zagrożona. Ja codziennie dużo spaceruję wieczorami bo w południe w te upały staram się nie wychodzić. Myślę nad tym czy nie zacząć chodzić na basen. No ale to pewnie dopiero gdzieś na jesieni bo teraz za gorąco, żeby iść na krytą pływalnię. :)

Mam do Was pytanko. Używa może któraś z Was detektor tętna? Zastanawiam się nad kupnem. No ale w sumie sama nie wiem bo jak nie znajdę tętna to wielka panika będzie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

Natalia1234 - mamy ten sam termin porodu i mój maluszek też mierzy dokładnie 5,5 cm :)
Co do wagi to u mnie stoi w miejscu choć mam wrażenie, że jem więcej (a na pewno częściej). Wcinam dużo owoców (głównie nektarynki) ale przeszłam już też etap słonych zupek chińskich (wiem, że to świństwo ale kilka razy musiałam ;) ).
Ja nie zamierzam kupować detektora.

Bąbowa - wszystko będzie ok, koniecznie daj nam znać po wizycie :)

Odnośnik do komentarza

Rower w ciąży jest niewskazany nie tyle jako sam rodzaj aktywności, co duże ryzyko wypadku. Trzeba pamietać ze jako ciężarne jesteśmy bardziej narażone na utratę równowagi, zasłabnięcie a i nasz środek ciężkości zmienia się dynamicznie. A upadek z roweru, nawet na płaskim terenie przy niewielkiej prędkości może być bardzo niefortunny. Dlatego nie zaleca się jazdy.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Hej,

Natalia Dzidziuś uroczy, ale czy to chłopiec, to nie mam pojęcia :)
Bąbowa dobrze, że wizytę masz jutro, szybko będziesz wiedziała, co Twój lekarz myśli o wynikach. Z doświadczenia wiem, że czasem takie różnice to kwestia sprzętu, na którym robiono usg. Daj znać po wizycie, co powiedział lekarz.

Witaj Moonik, ja mam termin z OM na 15.02, więc chwilę przed Tobą (ale liczę po cichu, że urodzę wcześniej...).

Ja rowerem nie jeżdżę w ciąży, bo jednak obawiam się zawrotów głowy i upadku, ale regularnie ćwiczę w domu i dużo spaceruję (do pracy mam ok 2,5 km i chodzę piechotą). Co nie zmienia faktu, że mam już prawie +3kg, mimo że jem mniej niż zwykle :(

Odnośnik do komentarza

Okinawa, ja też liczę że będzie trochę szybciej Maluch się pojawi, córcia się posłuchała i wyskoczyła 8 dni przed terminem ;)
Śmiesznie będzie jak nam się worek otworzy pod koniec stycznia i dzieciaczki zmienią kolejność naszych terminów, ale najważniejsze żeby wszystkie były zdrowe ✊✊✊

Ja jak mam możliwość pojeździć z mężem na rowerze (niestety nie za często) - on wtedy wozi Młodą, to korzystam, choć jeszcze niedawno brakowało mi odwagi.
Drugą ciążę poroniłam, więc boję się wszystkiego, na basen też chciałabym chodzić, ale tu z kolei stresuje mnie ewentualna infekcja, więc jeszcze pewnie kilka tyg poczekam.
Za to od września planuję zacząć fitness dla ciężarówek.

Natalia1234, ja na tych obrazach usg poza głowa i kończynami (oraz serduszkiem) nie umiem nic rozpoznać, dopiero jak lekarz pokaże to mu wierzę ;)

Bąbowa, trzymamy kciuki za dobre wieści, choć odchylenie to pewnie błąd pomiaru i tego się trzymamy!

Odnośnik do komentarza

Hej Wszystkim,

Jerba witaj, każda z nas zna stres sprzed usg genetycznego i chyba nie ma na niego innej rady, jak przeczekać. Będzie dobrze!

Moonik mój drugi syn też 8 dni przed terminem, więc jest szansa;)
Natalia, u nas standardowa pobudka o 5.00, syn nie ma litości ;) Za to ja mam dzień długi i też już obiad podszykowany, w domku ogarnięte, właśnie siadam do pracy.

Miałam dziś wizytę, wszystko ok, ale łożysko mam schodzące, więc lekko się zmartwiłam. Dobrze, że ma jeszcze dużo czasu na podniesienie się, bo wolałabym uniknąć cc.

Miłego dnia Wszystkim!

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Mój termin to 6 luty 2019. Ciążę znoszę dobrze, a mam 45 lat :) Niestety dostałam wczoraj wyniki testu podwójnego i jestem załamana... O ile wynik USG był bardzo dobry o tyle prawdopodobieństwo Z.Downa to 1:45. W poniedziałek wizyta u gina, boję się jak diabli, bo w moim przypadku amniopunkcja to być albo nie być - jak się nie uda to następnej ciąży już nie będzie... Czy któraś z Was myślała o testach NIFTY? Czy lekarz może mnie zmusić do zrobienia amnio?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...