Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, my też już po usg :) 12.4 tydz. serducho i wszystkie inne parametry w normie,stres opadł,przy dwóch poprzednich badaniach z corka i synem sie tak nie denerwowalam jak teraz. Zdjecie 4D na pamiatke dostalismy,lekarz stwierdził ze synuś sie kryje :) Corka 7l. zawiedziona sie popłakała bo chciala siostre a synus 3l. nie do konca kuma. Dla nas najwazniejsze zeby zdrowe przyszlo na świat :) Jeateśmy z Legionowa k. Warszawy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Młodamama03

Hej,

Ja też już po USG genetyczny w 13 tygodniu. Na badaniu wyszło wszystko dobrze :) Lekarz powiedział, że nie jest pewny ale wydaje mu się że dziewczynka. Jak myślicie wierzyć czy jeszcze się za bardzo nie nastawiac? :))

Odnośnik do komentarza

Wracając jeszcze do mojego usg genetycznego opowiem Wam jaki szok przeżyłam tydzień temu. Nie chcę oczywiście podważać kompetencji pani doktor. Doktorka stwierdziła, że mam łożysko ułożone na tylnej ścianie macicy i pokrywa 1/2 ujścia szyjki macicy. Czyli w sumie jak nie zmieni położenia to będzie łożysko przodujące. Na koniec dodała jeszcze, że w każdej chwili mam być gotowa na krwotok i była w wielkim szoku, że jeszcze do tej pory nie krwawię. Bardzo mnie przestraszyła bo nie spodziewałam się takiej diagnozy. Prowadzę ciążę u dwóch lekarzy, na NFZ i prywatnie. Wiem, że to trochę nie rozsądne. Ale doktor na NFZ jest w mojej miejscowości i dostępny cały tydzień od poniedziałku do piątku i przyjmuje każdą pacjentkę, która przyjdzie bo nie ma do niego zapisów. Minus tylko taki, że jest starszy i nie pracuje już w szpitalu. Znowu do tego co chodzę prywatnie to jest zastępcą ordynatora i chcę iść na oddział potem rodzić do niego i godzinę autem trzeba jechać do przychodni a na wizyty są długie terminy. Byłam w szoku, że dwóch lekarzy prowadzących nic mi o tym łożysku nie powiedzieli. Zawsze na każdej wizycie wszystko jak najlepiej. Wizyty mam dość często i 5 dni przed genetycznym też byłam na usg. W piątek byłam u tego lekarza na NFZ i doktor się nie źle uśmiał. Powiedział, że to na razie jest kosmówka i nie wiadomo jeszcze gdzie będzie łożysko. Oceni to dopiero po 20 tygodniu. Żaden krwotok mi na razie nie grozi. Bardziej ufam jemu niż tej doktorce z genetycznego. Ale powiem Wam, że już czasem sama nie wiem kto ma rację. Idę 17 do lekarza prywatnie i zobaczę jeszcze co on powie. :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

@Ania0306 nie wiem czy jakos Ci to pomoze, ale ja po usg generycznym, w opisie tez juz mam o polozeniu lozyska, ze w dnie. Podobno to jest ok,bo dno macicy jest na gorze. Prawda jest taka, ze polozenie to moze sie jeszcze zmienic do usg polokowego. Czytalam gdzies w necie, ze jak z usg gen wyjdzie lozysko przedujace to nie trzeba sie martwic bo te lozysko jeszcze moze zmienic polozenie.

https://www.suwaczki.com/tickers/4c3tyx8d1bp28gxx.png

Odnośnik do komentarza

Iwcia92, mam taką nadzieję, że się zmieni. Też tak czytałam, że nawet jak po 20 tygodniu stwierdzi lekarz to jeszcze w 95% może się zmienić bo jak macica rośnie to łożysko zmieni położenie. Także szanse są duże. Zobaczymy jak to będzie. W sumie to jakbym nie poszła na genetyczne to nawet bym nie wiedziała i nie musiałabym się zamartwiać :D

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki :-)

Ja jutro idę na usg genetyczne - stres jest tak samo duży jak ciekawość i radość. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Co do płci to zupełnie się nie nastawiam, w sumie jest mi to bez różnicy, byle maluszek był zdrowy. Kochane, Wy się martwicie jak sobie poradzicie z dwójką, a ja mam obawy czy będą dobrą mamą na początek dla tego jednego :-) Co do lekarzy … Niestety, kompetencje i wrażliwość lekarzy są bardzo różne. Ja jestem z Łodzi i początkowo zaczęłam od wizyty prywatnej ale przeniosłam się na NFZ, ponieważ prowadzenie ciąży jest bardzo drogie (wizyty, badania), a przecież co miesiąc płacę składkę i uważam, że powinno się korzystać z tego za co się już płaci. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,

Ania0306 współczuję przeżyć z USG! Chyba trafiłaś na jakąś nadgorliwą panią doktor, bo faktycznie łożysko jeszcze będzie wędrowało, nie powinna Cię tak straszyć.

Marta - trzymam kciuki za wizytę, ja mam w piątek, ale już jestem po genetycznym, więc stresu mniej.

Natalia, a mi czas niby szybko mija, ale i dłuży się ogromnie - może dlatego, że jestem na urlopie. Jakoś bym chciała, żeby już styczeń był ;) Jak pójdę do pracy, to pewnie szybciej miesiące zaczną mijać.

Nadal mam nudności, więc czuję się średnio, niby mniejsze, ale od południa do pójścia spać jest niezbyt miło. W tym tygodniu starszy syn z babcią na mini-wakacjach, więc w domu luz i usiłuję nadgonić pracę, z różnym skutkiem:)

Czy któraś z Was czuje już ruchy? Ja dziś poczułam wyraźnego "motylka" w brzuchu, ale na razie jednego, więc jeszcze nie jestem pewna, czy to Maluch :)

Miłego popołudnia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...