Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość lilia_k

USG w ciąży.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość torgik

Jestem w 15 tyg. ciąży i unikam tego rodzaju badania jak ognia ,czytałam dużo o negatywnych skutkach tego jakże zachwalanego badania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paulinka25

Osobiście miałam robione usg 4 razy w ciąży. Przyznam że comiesięczne lub cotygodniowe usg może dziecku zaszkodzić. Tak czytałam i tak też uważam. większość dzieci którym robiono często usg ma jakieś problemy zdrowotne, często neurologiczne. Nie mówię żeby nie robić go wogole ale lepiej ograniczyć je do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie ~Paulinka25 czytałaś takie rzeczy? W wiarygodnych artykułach opierających się na badaniach naukowych czy na forach internetowych?
Wero-Nika - piąteczka, trzeba walczyć z pseudomedycyną i straszeniem kobiet w ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~Paulinka25 - „przyznasz”, że usg może zaszkodzic. Na jakiej podstawie? Przebadałaś setki, a może tysiące dzieci i skorelowałaś to z ilością badań ultrasonograficznych wykonywanych w ciąży? A może zajmujesz się badaniem wpływu fal ultradźwiękowych wykorzystywanych w USG na rozwijający się płód? „Większość dzieci którym robiono często usg ma problemy zdrowotne, często neurologiczne” - masz na to dowody? Badania naukowe? Czy tak po prostu gdzieś przeczytałaś?
Ludzie... jak przeczytacie w internecie na 10 stronach, że ziemia jest płaska, to też w to ślepo uwierzycie? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie dziewczyny spokój i nie nabijajcie mało mądrego wątku. Każda kobita w ciąży ma swój rozum i wie co dobre dla niej i dziecka w brzuchu. A teorie spiskowe były, są i będą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marianka_g

Jestem już w 27 tygodniu ciąży i tylko dwa razy miałam badanie. Moja położna stosuje standardy opieki okołoporodowej, która zaleca aby USG w ciąży wykonać 4 razy:

➡ między 11 a 14 tygodniem ciąży,

➡ między 21 a 26 tygodniem ciąży,

➡ między 27 a 32 tygodniem ciąży,

➡ oraz po 40 tygodniu ciąży.

➡https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam, to około 9 lub 10 razy. Na każdej wizycie w sumie plus w szpitalu na początku przy rozpoznaniu ciąży i podczas pobytu przez problemy z nerką.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pomyśl

wrzucę tylko jedno zdanie do wątku: jaka temperatura wytwarzana jest na głowicy urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hankka92

~marianka_g
Jestem już w 27 tygodniu ciąży i tylko dwa razy miałam badanie. Moja położna stosuje standardy opieki okołoporodowej, która zaleca aby USG w ciąży wykonać 4 razy:

➡ między 11 a 14 tygodniem ciąży,

➡ między 21 a 26 tygodniem ciąży,

➡ między 27 a 32 tygodniem ciąży,

➡ oraz po 40 tygodniu ciąży.

➡https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

jestem za tym aby wykonać takie badanie zgodnie ze standardami, USG to badanie w czasie którego określa się rozwój maluszka, można również poznać płeć maleństwa - zależy to jednak od jakości sprzętu i od doświadczenia lekarza a także od ułożenia dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wiki8

różne są standardy w przychodniach, każdy lekarz lub położna wykonują badania jak im "czapka stanie"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Onaa23

Czasem odnoszę wrażenie, że niektórym kobietom ciąża robi z mózgu kaszkę i nie są już w stanie racjonalnie myśleć. Zauważyłam, że wg niektórych kobiet, to lepiej się nie badać, lepiej nie przyjmować żadnych leków itp. Kobiety! Czasy średniowiecza dawno minęły i to, co być może kiedyś by zaszkodziło, dziś pomaga. Dlatego ja nie widzę powodu, dla którego miałabym nie mieć usg w ciąży. Gdyby to badanie szkodzilo, byłoby robione tylko w naprawdę ostateczności, tak samo jak np rtg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...