Skocz do zawartości
Forum

USG w ciąży


Gość lilia_k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulinka25

Osobiście miałam robione usg 4 razy w ciąży. Przyznam że comiesięczne lub cotygodniowe usg może dziecku zaszkodzić. Tak czytałam i tak też uważam. większość dzieci którym robiono często usg ma jakieś problemy zdrowotne, często neurologiczne. Nie mówię żeby nie robić go wogole ale lepiej ograniczyć je do minimum.

Odnośnik do komentarza

~Paulinka25 - „przyznasz”, że usg może zaszkodzic. Na jakiej podstawie? Przebadałaś setki, a może tysiące dzieci i skorelowałaś to z ilością badań ultrasonograficznych wykonywanych w ciąży? A może zajmujesz się badaniem wpływu fal ultradźwiękowych wykorzystywanych w USG na rozwijający się płód? „Większość dzieci którym robiono często usg ma problemy zdrowotne, często neurologiczne” - masz na to dowody? Badania naukowe? Czy tak po prostu gdzieś przeczytałaś?
Ludzie... jak przeczytacie w internecie na 10 stronach, że ziemia jest płaska, to też w to ślepo uwierzycie? :(

Odnośnik do komentarza
Gość marianka_g

Jestem już w 27 tygodniu ciąży i tylko dwa razy miałam badanie. Moja położna stosuje standardy opieki okołoporodowej, która zaleca aby USG w ciąży wykonać 4 razy:

➡ między 11 a 14 tygodniem ciąży,

➡ między 21 a 26 tygodniem ciąży,

➡ między 27 a 32 tygodniem ciąży,

➡ oraz po 40 tygodniu ciąży.

➡https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

Odnośnik do komentarza
Gość hankka92

~marianka_g
Jestem już w 27 tygodniu ciąży i tylko dwa razy miałam badanie. Moja położna stosuje standardy opieki okołoporodowej, która zaleca aby USG w ciąży wykonać 4 razy:

➡ między 11 a 14 tygodniem ciąży,

➡ między 21 a 26 tygodniem ciąży,

➡ między 27 a 32 tygodniem ciąży,

➡ oraz po 40 tygodniu ciąży.

➡https://szkolarodzeniaprenalen.pl/


jestem za tym aby wykonać takie badanie zgodnie ze standardami, USG to badanie w czasie którego określa się rozwój maluszka, można również poznać płeć maleństwa - zależy to jednak od jakości sprzętu i od doświadczenia lekarza a także od ułożenia dziecka.
Odnośnik do komentarza

Czasem odnoszę wrażenie, że niektórym kobietom ciąża robi z mózgu kaszkę i nie są już w stanie racjonalnie myśleć. Zauważyłam, że wg niektórych kobiet, to lepiej się nie badać, lepiej nie przyjmować żadnych leków itp. Kobiety! Czasy średniowiecza dawno minęły i to, co być może kiedyś by zaszkodziło, dziś pomaga. Dlatego ja nie widzę powodu, dla którego miałabym nie mieć usg w ciąży. Gdyby to badanie szkodzilo, byłoby robione tylko w naprawdę ostateczności, tak samo jak np rtg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...