Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kminka

Waga w ciąży.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kminka

Ile może przytyć przyszła mama w przypadku ciąży pojedynczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od wagi sprzed ciąży. Dziewczyny z niedowagą mogą przybrać więcej (12-19kg). Te z nadwagą mniej (6-12kg). Dużo zależy również od diety. Zdarza się, że rezygnując ze słodyczy i fakt foodów na rzecz warzyw, czy generalnie zbilansowanej diety, kobiety z nadwagą chudną na początku ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość xdgość

hmm , wszyscy mówili dobrze się odżywiaj więc to robię i niestety waga mi trochę poleciał do góry hejjj, ale po ciąży zapewne schudnę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krysia_j

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy obliczyć swoje BMI przed ciążą wg wzoru: waga ciała [kg]/(wzrost [m])2
Przykładowo: jeśli Twoje BMI przed ciążą wynosi 21 oznacza to, że w ciąży powinnaś przytyć od 11,5 do maksymalnie 16 kg.
Można skorzystać z tabelki na stronie:
https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba kwestia indywidualna + kwestia odżywiania.
Moja matka, z tego co opowiadała (niższa ode mnie o jakieś 3cm) przytyła 25kg mając mnie w brzuchu, ja natomiast przytyłam 13kg.
Wydaje mi się, że te 25kg to taka maksymalna granica dla ciąży pojedynczej ale wiadomo, są wyjątki. :)

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość felka88

do Waniliowa • 20.05.2018, 00:03
oj można przytyć więcej wierz mi, poprzednia ciąża +31 kg, synek 3750 g a łożysko 5010 g, ale po 3 tyg. wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość janinka8

~krysia_j
Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy obliczyć swoje BMI przed ciążą wg wzoru: waga ciała [kg]/(wzrost [m])2
Przykładowo: jeśli Twoje BMI przed ciążą wynosi 21 oznacza to, że w ciąży powinnaś przytyć od 11,5 do maksymalnie 16 kg.
Można skorzystać z tabelki na stronie:
https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

dzięki za link, moje BMI jest w normie, na razie "przybyło mnie" 10 kg .Staram się odżywiać racjonalnie i zdrowo ( chociaż czasami zdarza się wyskok), ale przede mną już ostatni trymestr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lidka246

Ja przytyłam około 8 kg. Dziecko nie było duże, ale zdrowe:) Nie ma się co przejadać! Chodziłam do dr Kluz-Kowal i ona się nie przjemowała wcale tym, że mało tyję, także myślę, że to nie problem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...