Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie pęcherza


Gość milamka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milamka

Jestem w 22 tygodniu ciąży, dopadło mnie zapalenie pęcherza, mój lekarz dzisiaj nie pracuje, w przychodni nie ma już numerków, a wolę uniknąć soru czy nocnej opieki medycznej. Jest coś bezpiecznego bez recepty, co mogłabym kupić na już i od razu zacząć stosować, znaim się wykończę. Biegam co chwilę do toalety, z trudem wyciskam z siebie kilka kropelek i tak co chwilę :/

Odnośnik do komentarza

chyba w ciązy nie ma takich na 100% bezpieczny leków, ja brałam urofuraginum max ale to po konsultaccji z lekarzem, bo już nie dawałam rady, tez tak jak ty chodizlam na kilk akropli siku do toalety co chwile, piekło na maksa, a takie infekcje tez nie są obojętne dla dla dziecka, musisz iść do lekarza

Odnośnik do komentarza

Akurat urofuraginum jest bezpieczne w 2 trymestrze, w 1 nie wolno go brać, a w 3 trzeba sie skonsultować z lekarzem. Mi lekarz zapisał ten lek jak byłam jakoś w połowie ciąży, szybko pomógł i już do końca infekcja nie wróciła.

Odnośnik do komentarza
Gość metryczna

ja w ciazy jak mialam taki problem to bralam zurawine w tabletkach i pilam sok z zurawiny a z lekow nie bralam nic bez konsultacji z lekarzem. pojechalam tez do laboratorium diagnostyka na badanie moczu i posiew a na drugi dzien jak byly pierwsze wyniki online zapisalam sie do lekarza po leki

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie, że żurawina jest najlepsza. Kupowałam sok z żurawiny w [reklama usunięta]. Bardziej mi taka forma odpowiadała od tabletek. Poza ciążą sprawdzają się herbatki ziołowe z kwiatem lipy, pokrzywą, jałowcem, itd.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, to co powyżej czyli sikanie (i mycie) po seksie. Do tego sikanie w odpowiednich odstępach czasu, bez wstrzymywania godzinami. Wizyta u lekarza, posiew i ewentualnie badania w kierunku śródmiąższowe go zapalenia pęcherza. Do tego wizyta u fizjoterapeuty uro-gine, żeby sprawdziła czy nie masz jakichś nieprawidłowości, które mogą powodować zapalenie. 

Jako wspomaganie zioła na nerki, które wspomagają układ moczowy: https://loremvit.pl/ziola-na-nerki/ Polecam zapoznac się z artykułem na tej stronie.

Osobiście lubię mieszankę Loremvit:

loremvit-nerki.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...