Skocz do zawartości
Forum

5 dniowy noworodek


Gość Dorota25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota25

Witam.
7.05 (poniedziałek) urodziłam synka,41t6dc,10 pkt apgar,3320g.W pierwszych 3 dniach życia oddawał po 2-3 stolce dziennie.Od 2 dni nie robi kupki,ma twardy brzuszek i oddaje bardzo częste,głośne gazy.Drugim problemem jest karmienie.
Karmię go swoim mlekiem,które odciągam (nie karmię piersią 3 dzień,ponieważ mam bardzo poranione sutki i czekam na ich wygojenie).Odciągam mleko 3 - 4 razy dziennie po max 30 - 40 ml,więcej mleka nie mam.Dlatego dokarmiam małego mlekiem modyfikowanym bebiko.Na jedno karmienie daję ok 60 ml pokarmu co ok 3 godziny.Czasem odczuwam wrażenie,że synek się nie najada,ciągle ssie paluszki i otwiera buzię.Czy takie naprzemienne karmienie własnym mlekiem i modyfikowanym jest zdrowe?Ile powinien zjeść?

Odnośnik do komentarza
Gość Mamaamelki121212

Witam, noworodek moze oddawac stolce bardzo roznie i nie ma w tym nic niepokojacego, choc moze tez nie odpowiadac mu mieszanka ktora Pani podaje. Jezeli nie przystawia Pani dziecka do piersi to niestety ale pokarmu bedzie tylko mniej, odciaganie 3,4 razy dziennie to bardzo malo i nie pobudzi to laktacji . Jezeli zalezy Pani na karmieniu piersia to trzeba przystawiac malucha kilkanascie razy na dobe . Co do poranionych brodawek to jest duzo zeli kremow na rynku ktore mozna stosowac w czasie karmienia piersia. Z doswiadczebia moge powiedziec ze po tygodniu , max dwoch wszystko sie goi. Jezeli woli Pani karmic butelka to trzeba dobrac taka mieszanke ktora najbardziej odpowie Pani dziecku. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja odciagalam mleko i karmilam z butelki 3 miesiace, po tym czasie nauczyla sie ssac. Odciagalam 8 razy na dobę co 3h. Rowniez w nocy. Teraz mala ma 1.5 roku i nadal karmie piersia. Mleka modyfikowanego nie podalam nigdy. Trzeba częściej odciagac to mleka bedzie wiecej. Jesli zalezy Pani na zdrowiu dziecka to prosze sprobowac jednak bez sztucznego mleka. O ile sie oczywiscie da. Nic na sile.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...