Skocz do zawartości
Forum

Petting, ciąża, spóźniający się okres


Gość Juliney

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Juliney

Cześć, nie sądziłam że kiedykolwiek będę musiała w tej sprawie pisać, ale cóż. 11 dnia cyklu uprawiałam z chłopakiem petting, boję się, że mogło dojść do zapłodnienia przy przeniesieniu preejakulatu na palcach (co prawda możliwe, że było go malutko). Jestem pewna, że miałam wtedy dni płodne. Naczytalam się o takiej teoretycznej możliwości i zaczęło się - myślałam, że okres spóźnia mi się ze stresu. Wykonałam dużo testów ciążowych - wyniki oczywiście negatywne, 36 dnia cyklu czyli w około 7 dniu spóźnienia okresu betę hcg, której wynik wyniósł <1,20. Wczoraj, czyli w 54 dniu cyklu (tak, okres spóźnia mi się miesiąc) po południu test ciążowy wyszedł negatywny, dziś rano też. U ginekologa byłam, powiedział, że endometrium w normie, powinnam mieć okres za 2 tygodnie maksymalnie, które mijają w ten wtorek. Powiedział, że ciąży na pewno nie ma, ale robił mi tylko usg przez powłoki brzuszne - czy to możliwe, że nie wykrył ciąży? Do ginekologa mam się ponownie stawić i zrobię to w tym tygodniu. Boję się, bo zauważyłam, że mam podwyższoną temperaturę i rozpulchnioną, otwartą szyjkę macicy, do tego czasami mam mdłości. Czy jest jakakolwiek szansa, że te wszystkie testy się mylą i faktycznie coś może być przy tej sytuacji? Dziś jest 55 dzień cyklu, okresu brak, nie czuję się jak na niego, miałam tydzień temu objawy okresowe, które ustąpiły :( A zawsze miałam okres jak w zegarku, cykl około 28 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość Roksi1

Najlepiej powtórz betę, to będziesz miała najlepsze rozeznanie. Co do usg, to nie wiem na ile przez powołki brzusznej jest wiarygodne w początkowej ciąży... Zrób betę, bo to opóźnienie możesz mieć zwyczajnie że stresu

Odnośnik do komentarza
Gość Juliney

Tak zrobię, jutro albo za kilka dni udam się na badanie. Czy ono po takim czasie absolutnie wyklucza ciążę? A co do tego ginekologa, to niby on mnie badał jakimś bardzo profesjonalnym sprzętem, który wykrywa to dość wcześnie, no i dodatkowo myślę, że jednak jakby coś tam było to endometrium byłoby chyba pogrubione, a ono po tych 2 tygodniach spóźnienia miało około 7-8 mm. Zauważyłam jeszcze, że przy naciśnięciu sutków wypływa z niego taki mętny płyn, jest go co prawda malutko. Dziś byłam u lekarza i skierował mnie na badania, w tym TSH. Czy to może mieć związek z tym zaburzeniem miesiączkowania i stresem? :(

Odnośnik do komentarza
Gość Roksi1

Po takim czasie beta powinna dać jednoznaczna odpowiedź, ale jeśli wynik będzie wątpliwy, to wystarczy powtórzyć i będzie wiadomo na 100% - w ciąży beta musi wzrastać w określony sposób.
Co do wycieku z piersi, to może faktycznie być jakieś zaburzenie. Osobiście poza tsh zbadalabym też poziom prolaktyny, przy hiperprolaktynemii bardzo często pojawia się wyciek z piersi, a cykl też jest wtedy bardzo nieregularny.

Odnośnik do komentarza
Gość Juliney

Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że jej poziom będzie taki sam jak wtedy.. Bo po 3 tygodniach od jej ostatniego wyniku chyba wzrósł by dużo na pewno. Mam jeszcze pytanie, myślisz, że w laboratorium test z krwi wykonają mi, jeśli nie mam ukończonych 18 lat? Pech chciał, że pełnoletnia będę dopiero za 2 tygodnie i zastanawiam się, czy nie odmówią mi wykonania badania.

Odnośnik do komentarza
Gość Roksi1

Jeśli wszystkie wyniki w normie, a obserwujesz wyciek z piersi i jakieś zgrubienie, to sugeruje udać się do lekarza - może dobrze byłoby zrobić usg piersi? Ciężko mi powiedzieć, choć wizyta u endokrynologa nadal byłaby dobrym pomysłem, często normy z laboratorium są jeśli chodzi o tsh dostosowane do ogółu społeczeństwa. A wynik dobry dla staruszka nie jest dobry dla młodej kobiety. Ale to już określi lekarz. Ale już się nie stresuj.

Odnośnik do komentarza

~Juliney
Badania zrobione. Tsh, prolaktyna w normie, beta hcg nadal o wyniku <1,20. Z tego co zauważyłam wyczuwam zgrubienie na lewym jajniku. Co to może być?:(
<br />
Musisz trochę wyluzować. Samo nakręcanie się może ci okres opóźniać. Szansa na ciąże przez petting jest ale niewielka. Czasem ciężko zajść jak facet cię zaleje więc nie panikuj. :P
Sama przed okresem czasem mam mdłości więc to o niczym nie świadczy. A zgrubienie? Może właśnie okres się zbliża.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza
Gość Juliney

Ech próbuję wyluzować ale ciężko idzie. Z badań oprócz tego mam niedobór żelaza, zawyżone monocyty.. A zgrubienie to prawdopodobnie torbiel na jajniku, którą stwierdził mi ginekolog i stwierdził że jest malutka, ale nie miałam takich problemów z okresem przez to :/

Odnośnik do komentarza

Witam 26 stycznia uprawiałam petting jest minimalna szansa, że sperma mogła zostać wprowadzona na rękach do pochwy, jednak 12 lutego dostałam okresu takiego jak zawsze trwał do 16 lutego tydzień po okresie zauważyłam u siebie plamienie gdzie zawsze byli ono 3 dni przed okresem a nie tydjzne po oraz pierwszy raz bolą mnie piersi, głowa, w nocy mam poty a w dzień czuje ciągle jak jest mi ciepło jak w czasie przeziębienia jednak to nie przeziębienie czy w takim przypadku możliwe że są to objawy ciąży? Ponieważ przeczytałam że plemniki mogą poczekać miesiączkę w drogach rodnych i to mnie martwi, jeśli nie to czy możliwe aby te objawy były zaburzeniami bo tak jak mówię pierwszy raz mam takie objawy nigdy ani przed ani po okresie takie coś nie występowało, a do następnego okresu jeszcze mniej więcej 2 i pół tygodnia. Jeśli ktoś zna się to czy mógłby mi powiedzieć że nie ma takiej możliwości bo już po tym co czytałam że możliwe jest aby przeczekały miesiączkę nie wiem co myśleć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...