Skocz do zawartości
Forum

Ciąża przed rozpoczęciem pracy


Gość spanikowananan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spanikowananan

Wiem, że takie tematy to rzadkość, ale może akurat ktoś będzie obeznany i mi pomoże.
Obecnie jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym z powodu choroby nowotworowej. Umowa o pracę skończyła mi się w styczniu i od tego czasu jestem pod opieką zusu.
Także obecnie nie mam pracy. Zaraz miałam podpisywać umowę, żeby zacząć pracę od września (tak akurat kończy mi się zasiłek). Jednak dowiedziałam się, że jestem w ciąży, termin na listopad i teraz za bardzo nie wiem co mogę zrobić...
Nawet jakbym teraz podpisała umowę, twierdząc potem, że nie wiedziałam jeszcze o ciąży, to obstawiam, że i tak nie zaczęłabym jej we wrześniu (to nie jest praca biurowa)...

Odnośnik do komentarza

Zrob tak, bedziesz przynsjmniej miala pieniadze na zw lekarskim i macierzynski inaczej nie bedziesz miala nic :( ja po wychowawczym wrocilam do pracy bedac juz w drugiej ciazy. Pracowalam 2 tygodnie (niestety praca fizyczna) wiedzialam ze jestem w ciazy ale jak zaczynalismy starania nie przypuszczalismy ze zajde za pierwszym razem :) wiem, ze w pracy jechali po mnie jak po lysej kobyle ale mialam 9 mies pensje a teraz mam macierzynski i oczywiscie ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kokolinain

Udaj się do prawnika który na pewno Ci to wytłumaczy i będzie na bierząco w temacie, jako że jesteś w ciąży przysługuje Ci bezpłatna porada prawna, na taką poradę można się umówić/ zapisać w urzędzie dzielnicy/gminy

Odnośnik do komentarza

Nie znam dokladnie waszych sytuacji ale z tego co sie orientuje, jesli masz podpisana umowe na czas nieokreslony (ja tak mialam) to przynosisz zw i oni nic nie moga ci zrobic. Jesli masz umowe podpisana np do konca roku a juz jestes w ciazy to wyglada to podobnie aczkolwiek nie wiem co wtedy z macierzynskim. Chroni cie wtedy ciaza. Najlepiej idz do PIP, mysle ze prawnik pomogl by ale raczej nie charytatywnie. PIP masz w kazdym miescie i musza udzielic ci porady.

Odnośnik do komentarza

Upewnij się jeszcze u jakiegoś prawnika,ale moim zdaniem jeśli teraz nie masz pracy (jak piszesz),to nic ci nie da podpisanie umowy o pracę teraz z datą jej rozpoczęcia we wrześniu. Pierwsza rzecz-przed rozpoczęciem pracy (max miesiąc przed) będziesz musiała iść do lekarza medycyny pracy,by cię zbadał. Tu już moim zdaniem może pojawić się problem,bo skoro nie jest to praca biurowa,to mogą być na tym stanowisku czynniki szkodliwe itp,lekarz po prostu może nie dać dopuszczenia do pracy,a tym samym zawarta nawet wcześniej umowa jest nieobowiązująca...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje, że ZUS mógł by podważyć taka umowę, bo skoro teraz jesteś na zasiłku rehabilitacyjnym, czyli jesteś nie zdolna do pracy to dlaczego podpisujesz w tym czasie umowę o pracę? Ja co prawda prowadzę działalność gospodarczą, ale będąc na zwolnieniu lekarskim nie mogę nawet żadnej faktury podpisać, nie mówiąc już o jakichkolwiek umowach.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...