Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coraz większy problem ze spaniem u Oli 😥 kiedyś budziła się bardzo często, zazwyczaj trochę ssała pierś i usypiała. Odstawiłam ją dzień po pierwszych urodzinach. Zamiast mleka piła trochę wody z butelki i było ok. Teraz bardzo często się budzi. Znowu śpi z nami w łóżku i zaczęła już nawykowo pić wodę. Jak się obudzi to pije z butli, aż uśnie, albo woda się skończy. Jak jej nie chcę dać, to dzika awantura, bo nie może usnąć. Pije tak dużo, że dwa pampersy kompletnie wypełnione przez noc. Już nie wiem co robić z tym moim dzieckiem. 

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

MamaRobercika ona jest smoczkowa od początku. Teraz już smok tylko do spania w domu, a i tak jak przyśnie to wypluwa. Na pewno nie pije z pragnienia, tylko w ten sposób się uspokaja. Wcześniej ssała pierś, żeby usnąć, a teraz butelkę. Dzisiaj od rana bez picia z butelki. Walczymy z kubkiem 360. Właśnie usnęła na mnie po krótkiej awanturze. Muszę coś z tym zrobić, bo im bardziej się ten nawyk utrwali tym gorzej, a już doszło do tego, że wypija z litr wody w nocy. 

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, my w środę byliśmy na szczepionkach Paulina waży 10 kg i ma 75 cm, a Lena 11 i 75. I my mamy już rok i miesiąc. 

Jedzą wszystko co gotują, to znaczy nasze normalne jedzenie. Dziś np była zupa szczawiowa i z chęcią zjadłi. Ale też czasami brakuje pomysłów kolacyjnych.i bardzo lubią mięso,  kiełbasę, parówki.

Paulinka już też zaczela chodzić. 

Ale ostatnio mamy problem z zasypianiem wieczorem. Jakoś nie mogę unarmowac im dzień. Wstają 7-8. Potem  o 11-12 idą spać i spia ok. 30 min. Potem o 16 znów zasypiają i spia nawet 2 godziny. A wieczorwm nie moga zasnac. Próbowałam przestawić ich na 1 raz w dzień,  ale oni nie wytrzymują. 

Ale dziś Lenka wstała o 9.20. Szok. 

Tylko że była moja mama i wcześnie zabrała Paulinka. A my z Lenka spali. Ale ostatnio i maz czasami bawi sie z nimi rano i dajemi pospac. Bo w nocy maja kilka pobudek.

No i ciągła walka o wszystko , co jedna weźmie to druga odrazu chce. Masakra. I PiS i wizy, i płacz. A jak jeszcze dołączy do nich mój osmiolatwk to chce mi się uciekać z domu

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 🙂 Mąż dzisiaj rano zabrał młodą do dziadków. W przyszłym tygodniu wracam do pracy, więc muszą się powoli przyzwyczajać, że są z nią sami od rana. A ja leżę na kanapie przed telewizorem pod kocykiem z kubkiem kawy. W pierwszym momencie zastanawiałam się co zrobić w tym czasie-prasowanie, gotowanie... A potem stwierdziłam, że będę robić 'NIC'. Jakie to cudowne uczucie! Już zapomniałam jaki to luksus:-) 

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. 

 

Od poniedziałku wróciłam do pracy.

Borys do żłobka.

Jakoś daje radę. Pobudka moja o 5.

Boryska  budzę. 5.30.I o 6.30 musimy wyjść z domu aby zdążyć z wszystkim. 

Nawet niewiem jak ten tydzień  minąl. 

Odnośnik do komentarza

kasia, i jak, dlugo wytrzymalas nie robiac nic? 😜

Ja mam jutro urodziny i chrzciny. Przyjechalo 12 osob. Wczoraj przyjechala pierwsza czesc, w tym dzieci, wiecznie chore. Harry bardzo ladnie sie z nimi bawil (8 miesiecy starsze) co rokuje pozytywnie w zglad na zlobek ktory ma zaczac od poniedzialku.

Dzis bylismy z nimi na starowce pochodzic. Harry zasnal. Wyjmuje go w restauracji a  on rozpalony. W domu temp 39.2. Po lekach sie zbila. Juz spi. A ona znow rosnie 38.8.

Z tego wzgledu nie widzialam sie z reszta rodziny ktora przyjechala w ciagu dnia (byli u rodzicow). Dopiero jutro przy kosciele ich zobacze. 

Jeju, mam nadzieje, ze to na zabki. Bo jak sie przebudzil to plakal, jakby z bolu, bo goraczki nie bylo. 

Stres, stres. 

Na domiar zlego strasznie poklocilam sie z mezem. I sama nie wiem czy sie nie rozejdziemy. On zwala na mnie ze go nie kocham. Ze Jestem oschla. A ja taka jestem bo zawala na kazdej linii (dom i praca) i ciagle oszukuje. I ja ja mam byc kochajaca itd.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Babeczqa85 ja wracam do pracy w piątek. Będę musiała wyjeżdżać najpóźniej o 6. Zobaczymy jak damy radę. Ola dalej budzi się co godzinę - dwie i pół nocy marudzi. Mam już serdecznie dość po 13 miesiącach:-(

Magdness nicnierobienie wyszło mi wspaniale. Chyba jestem już skrajnie zmęczona, bo mogłabym tak cały dzień przeleżeć. Kiedyś po godzinie już by mnie nosiło. Mam nadzieję, że to tylko zęby. Może idźcie do jakiegoś terapeuty dla par. Czasem taka rozmowa dużo zmienia. 

 

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, nawet trochę zazdroszczę wam że idziecie do pracy. Ale to wstawianie  tak wcześnie. 

Ja dziś miałam ciężki noc. Najpierw Paulinka nie chciała zasnąć do 23. Potem ja nie mogłam  do 2. Aż w końcu Lenka wstała o 4.30 i nie spała do 5 . Masakra. A rano pobudka, bo ferii skończyli się,  i trzeba małego do szkoły szykować.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdness

Urodzinochrzest wyszedl przecudownie. Tylko mama moja sie narobila bardzo. Nawet nie wiem jak jej dziekowac.

 

Dzis pierwsza chwila w przedszkolu. (Pol godziny) na chwile obecna sama nie wiem co myslec. Harry jest w grupie 1-3 lata. Tylko jedno dziecko jest niemowiace, ale za to juz chodzi. Moj maluszek wydaje sie jeszcze mniejszy. 

Ale bardziej boli mnie cos innego. Jak bylam to akurat byla chwila gdy jedli owoce, do tego byl puszczony jakby program dla dzieci ze ktos cos spiewal (na ogromnym rzutniku) po tym ogladali np gangam style (teledysk). Jutro bede dluzej to zobacze jak dzien wyglada. Czy tylko ciagle cos im puszczaja na tym ekranie

Odnośnik do komentarza

Magdness fajnie, że uroczystość się udała! Ja bym nie była zadowolona z tych filmików na rzutniku. Staramy się małej nie pokazywać niczego w tv czy telefonie. Muzyka czy radio owszem jest baaardzo często, ale bez obrazu. Zwłaszcza przy jedzeniu u nas od początku nie było żadnych zabawek itp. Może to być problem, bo tam też są starsze dzieci i pewnie dlatego puszczają. 

A nasza mała dalej okropnie śpi w nocy:-( za to od 2 dni pięknie chodzi sama. Potrafi już przez cały salon przedreptać. I cieszy się przy tym bardzo. A ja odliczam dni do powrotu do pracy. W piątek zaczynam. Zobaczymy jak ogarniemy poranki. Dzisiaj znowu mąż zabrał ją do dziadków, więc właśnie piję kawę w łóżku 🙂

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,  muszę się wyzalic   noce tragedia masakra, koszmar. Teraz jeszcze był chory miał goraczke I  rozwolnienie . Mąż w Polsce bo teść umiera.  A ja zostałam sama .  Budzi się w łóżeczku spi tylko przez te pierwsze4 g A Od 12 1 W nocy krzyk wrzask I na ręce. Boziuu 10 lat minęło od mojej córki którą też nie spała i chciałam drogie dziecko Ale padam na pysk ... do pracy na 8 , trzeba ogarnąć się rano , starsza córkę ogarnąć. Powiem wam że czuje się wyrodna matka ktora tylko krzyczy. NIE mam cierpliwości w nocy myślałam że go udusze. Płakałam razem z nim . Nie wiem jak ogarnąć swoje emocje....  nie ma jak wyjść z kim go zostawić.  Ale te noce najtragiczniejsze ...   ehhhhh

Odnośnik do komentarza

Gizell mogę Ci tylko powiedzieć, że wiem co czujesz. Ja już mam dość walki ze snem. Chciałbym, żeby chociaż 4 godziny przespała tak jak u Ciebie. Jestem po tych 13 miesiącach totalnie zmęczona i ciągle wszystko mnie wkurza. Bardzo chciałam nigdy nie podnosić głosu na dziecko, a coraz częściej zdarza mi się krzyknąć na Olę i psa:-( w dzień też nawet muszę się zmuszać do zabawy z małą. Po prostu mi się nic nie chce. 

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Gizel - nie wiem jak twój potrafi spać ale czy próbowałaś go kłaść na sobie i tak spać? Takie kangurowanie jak u noworodka? Jakiś czas temu jak tez mieliśmy problem czasami w nocy ze młody nie chciał spać to już podawałam się i tak z nim spałam. Może nie za wygodna pozycja ale na te kilka godzin można było chociaż oko zmrużyć.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magdness

Mojemu chyba tylko raz udalo sie przespac 4 godziny ciagiem w nocy.

Nie wiem, czy nie powinnam sie tym martwic.

U nas ostatnio tez krzyki w nocy. Ale nie trwa to dlugo, jakos do 10 minut i sie uspokaja na tyle, ze wezmie piers i zasnie. 

Juz tak samo jestem zla na siebie. Bo krzyki po calym dniu jestem jako tako sklonna sobie wybaczyc. Ale ostatnio juz z rana mam dosc i krzycze. 

Kasia, tez czuje ze jestem totalnie przemeczona.. i totalnie wszystko mnie wkurza. 

Odnośnik do komentarza

I wiecie co że człowiek czasem cieszy się z tych małych rzeczy,  staram się zapamiętywać,  co umie że jak czytam rozwój i umiejętności to umie już jak 15 nastomiesieczne. Ale przez to zmęczenie to dużo ucieka tych fajnych chwil.  A jeszcze w Polsce mąż chory na antybiotyku, myślałam że przyleci to ja się wyspie A tu D...A  w innym pokoju łóżko naszykowalam  żeby się nie zarażać.   Co do spania żeby spał na mnie yyy chwilę wytrzymam żeby usnol Ale nie żeby spac.   Wytrwałości cierpliwości..  zyczcie mi..   Co do pracy ja bardzo się cieszę że wróciłam nawet jeśli trzeba wyjść z domu rano. Wychodze I nic mnie nie interesuje tylko mąż się zajmuje wszystkim.

Odnośnik do komentarza

U nas że spaniem też  różnie ostatnio. Dziś przetrzymalam ich i spali w dzień  tylko raz. Zobaczymy jak teraz będzie w nocy. No bo to przetrzymywania mnie wymeczylo. Bo wyli od 18 do 20 we dwoje. Ale moze chociaż w nocy będą spali.

Jutro z rana na szczepionki. Znów trzeba wcześnie jechać, bo starszy też dostanie dawkę, a jeszcze do szkoły musi zdążyć.

Odnośnik do komentarza

Bo zawsze o tej porze chodzimy. A  jeżeli wcześnie ich kładę, to oni wstają wcześnie. I następnego dna wszystko od nowa. O 11 chcą już spać więc kładę, śpią max 40 min,  no i ok 16 znów chcą. Spia z 1 ,5 g A potem wieczorem nie mogą zasnąć. Już nie wiem jak im ten dzień uregulować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...