Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Pawian, mój starszak tak wył. On strasznie nie lubił ubierać się i płakał. A potem na spacerach. W ogóle mnie zdaje się że cały czas wył do roku. Jak przypomne, to aż gęsiej skórki dostaje.
U nas drugi dzień chyba jakiś skok rozwojowy czy czort wie co. Dziewczyny jedzą mało no często. I jeżeli Lenka jeszcze śpi, to Paulinka prawie w cale. Dobrze że chociaż nie płaczą i nocki pszysypiają.

Odnośnik do komentarza

U nas wczoraj koszmarny wieczór. Niestety znowu były te przerażajace krzyki jakby ktoś ją ze skory obdzieral. Mimo ze nawraca to od 3 tyg jej zycia to ja nie moge tego przeżyć. Płacze razem z nia. A ona wręcz az drapie sie tak krzyczy. Mysle ze odreagowuje calutki dzien wrażeń. Do tego zauwazylam ze ona juz zaczyna unosić głowę jak sie wezmie ją za raczki tzn bez podnoszenia raczek. Tak jakby chciała juz siadać. Wiem ze to za wcześnie dlatego pomyślałam o zwiększonym napięciu mięśniowym. Wizytę u pediatry mamy dopiero za miesiąc wiec wtedy chyba ją o to zapytam. Ktorejs z Was tez tak próbuje? Dodam ze nie lubi byc noszona na lezaco. Najlepiej w pionie i tyłem do siebie zeby mogła oglądać lub na boku.

Odnośnik do komentarza

Hej. U nas dzisiaj nocka spoko.
Nie wiem od czego to zależy .co druga przespana A później niekoniecznie i tak wkolko.
Z zasypianiem niemamy póki co problemu. Ogarnęłam szkraba hahah

Po nutramigenie kupa inna ale cała noc spoko tylko rano poszła jedna i solidna
My dzisiaj mamy 2 wizytę bioderka

Poza tym ok.
Macie jakieś sposoby na zanikanie laktacji ale bez tabletek?????

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

A moja ostatnio zrobiła mi pienista kupke. Akurat jak ja przebieralam to zaczęła robić i była taka pienista ale w normalnym kolorze. Nie wiem czy się tym martwić. Znowu ma też nawrót krostek na głowie i czole. A ostatnio po mące zeszło. Myślę że to od pizzy ktora jadłam. Bo wtedy co te krostki wyszły to też jedliśmy pizze w domino's. Ale to tylko przypuszczenia. Pizza kupna więc możliwe.

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Pawian, to normalne że dzieci tak podnoszą się. Moi jak mieli 6 tygodni byliśmy u neurologa i ona tak robiła i stwierdziła że w porządku.
U nas nocka ok. O 22 zasnęła, potem pobudka jedna o pierwszej druga o drugiej i do 7.30 spali. A teraz jedną drze się bo nie chcę leżeć w łóżeczku, a jak przekładam na wersalke to spokój. A drugą w łóżeczku śpi.
Teraz nakarmić obie i na spacer. Miałam wyjść wcześniej,Ale czekałam na starszaka.
Pojechałam po niego A on do domu nie chce. Na swietlice chce się bawic. No i zostawiłam jeszcze na godzinke

Odnośnik do komentarza

Hej
W końcu narobilam. 10 stron czytania.
Babeczqa ja jak zakończyłam kp to piłam dużo szałwi . Jak były mega twarde to ściągałam raz tylko troszkę. Tak na spokojnie miesiąc mi zajęło aby zanik pokarm. Po dwóch tygodniach pojawiał się po kąpieli tylko .
U nas w sobotę mała miała chrzest. Wszystko ładnie tylko trochę głośny żal miała. Ostatnio bardzo głośno gada i się żali. Moja panna ma już 5 miesięcy i dwa dni :)

monthly_2019_03/styczniowe-mamusie-2019_73508.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Ale się wczoraj napisałam ,już konczylam gdy zadzwonił mi telefon i wszystko przepadło :-( ehhh ale się wkurzylam.. my po kontroli u ortopedy, na szczęście już wszystko dobrze, jeszcze na noc mamy zakładać ta specjalną pieluchę i za dwa miesiące kolejna wizyta. Iga też lubi być noszona tak żeby wszystko widzieć, podziwia świat hehe kupiłam już to nosidełko o którym pisała Kasia837. Nie mogę się już doczekać kiedy je wypróbuję. Jeszcze z 1,5 miesiąca zanim w nim wyjdziemy. Moja już wyrosła z rozmiaru 56 a nawet niektóre 62 też są już przymale. I waży już 5kg. Rosną nam dzieciaczki.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem38u696l30qqx1.png
url=https://www.suwaczki.com/]https://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jb3d8zpun.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Aga785 ja na razie jeszcze mało używałam, ale mała lubi to nosidełko. U nas 4900g. W czwartek mamy drugie szczepienia 6w1 i pneumokoki. Paskudna pogoda od wczoraj i słabo ze spacerami. Już się nie mogę doczekać, żeby zaczęła łapać zabawki. Będzie ją można wtedy trochę zająć czymś bo na razie tylko karuzelka i jak nie wychodzimy na dwór to jest trudno. No i w nocy niestety dalej wstajemy 2-3 razy. Już się zaczynam łamać czy jej nie dać mm wieczorem, żeby chociaż jedną noc mi dała pospać.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Moj jest najmlodszy, ale nie najmniejszy. Dopiero tydzien temu przestalam nakladac rozmiar 50. Ale dzis przymierzylam rozmiar 62 i o dziwo nie jest az tak za duzy. Ale pewnie zalezy od firmy. Ubranka pepco sa duzo mniejsze niz H&M.
Mam nadzieje, ze 62 bedzie nosil najdluzej, bo tych ubranek mam najwiecej. ;P

Moj juz zaakceptowal mate, ale jeszcze nie zwraca uwagi za bardzo na wiszace zabawki.
Ja swojego bardzo malo nosze, trzymam na rekach ale na fotelu/kanapie.
Ale jak juz jest placz to najlepiej na ramieniu, jak do odbicia.

W ogole zauwazylam, ze moje dziecie placze w 90% tylko na jedzenie. A ja czesto probuje uspokoic czy cos, bo dopiero co karmilam (czasem mija pol godziny tylko) i mysle ze jest mu cos innego.
Bo na mokra pieluszke nie placze. Ewentualnie tylko jak nie moze wycisnac baczka/kupke.

Misia21, jejku, piec miesiecy. Ale ten czas leci!

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Słodziaki z Waszych pociech. Moja Hania powoli też już przesiadła się na rozmiar 62. Niektóre rzeczy w tym rozmiarze są idealne, inne ciut większe...pewnie zależy od producenta. My od jakiś 3 tygodni rozpoczęłyśmy przygodę z chustonoszeniem. Póki co ćwiczymy na zajęciach dla mam z dziećmi - raz w tygodniu, a sporadycznie używam jej też w domu, gdy już naprawdę Mała jest mega marudna i nic nie pomaga. Tak Was czytam, że Wy juz po pierwszych szczepieniach albo co gorsze, przed kolejnymi szczepieniami, a my jeszcze nawet nie umówione na szczepienie pierwsze. Czekam aż czas przeziębień minie i muszę nas umówić aby też to mieć za sobą :((( Poza tym mam już pewność, że ponowne problemy ze wzdęciami i kupą znów są po Wit.D- tym razem Vigantol niestety młodej nie siadł i musiałam odstawić. Macie jakieś pomysły co teraz? Już mi przyszło na myśl, że podam Vigantol ale tak 1x na 4 dni...co Wy na to?

Odnośnik do komentarza

Sofik moj mały tez ewidentne po vigantolu sądzi baki. Ja daje co 2-3 dni bo tam w kropli i tak jest większa dawka. Podejrzewam ze to reakcja na ten olej w którym jest witamina. Może za mc się to unormuje :)
Taka pogoda ze się nie da na dwór,ale Matuś na szczęście cały dzień spi z 1-1,5 h przerwami. I to w łóżeczku bo jak go trzymam na rękach to się drze, jak leży w dużym to się drze, jak odkładam do łóżeczka od razu spi. Zmieniłam smoczek i na szcEscie tego do zasypiania pociumka.

Nie wiem kto napisał o rumianku ale faktycznie buzia ładniejsza jest po nim. Dzieki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...