Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Mama nikolki My pijemy bebilon i tez Maks czasem się kręci strasznie przy butli, już mu się nawet nie ulewa ale kupa tez co 3 dni i się zastanawiam czy w końcu nie zmienić mleka ale nie chce mu mieszać skoro ładnie przybiera na wadze liczę ze to przejdzie, co do buzi to ciagle coś wyskakuje zwłaszcza wokół ust..

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k9tkoahf3.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Napisalam Wam esej co u nas i sie skasował :/ W duzym skrócie; jestesmy cale i zdrowe, od tygodnia znow na piersi, udalo sie wrocic po 3 tyg. bez problemu :) Mala ma juz 7 tygodni i 5800 :) maly kolosek, jest bardzo dluga :) Usmiecha sie pieknie i zaczyna gluzyc :)

Liam, my używamy smoczka w dzien bo mala od poczatku miala b. silna potrzebe ssania. Wiec daje go gdy widze ze chce spac ale nie moze sie uspokoić. Je co 2-3 godziny, czesciej nie bo wtedy się przejada i ulewa (chce jej sie ssac a nie jesc). W nocy nie używany smoczka a zasypia 8-9 i potem pobudka o 1-2 i o 5. U nas smoczek byl od poczatku, mala byla 3 tygodnie na butli gdy ja bralam antybiotyki, i wrocila bez żadnego klopotu do piersi. Nie używasz smoczka z jakiegoś konkretnego powodu czy nie macie takiej potrzeby? :)

MamaNikolki u nas przez caly czas na mm byly kupy ze sluzem albo zielone. jedynie na enfamilu bez laktozy mala miala tragiczne zaparcia ;/ koniec koncow dostalysmy bebilon pepti (uzywalysmy raptem 1 dzien) i przeszlysmy ma piers, ja jestem na diecie bezmlecznej. No i mamy kupy o dobrym kolorze ale wodniste i czasem ze sluzem. Ale tak chyba moze byc ;)

i u nas na buzce mamy taka kaszke. na diecie bez nabialu nie ma poprawy zbytniej, pomogl nieco antybiotyk w masci. raczej to lojotokowe i przejdzie z czasem :)

Pawian u nas zawsze piastki zaciśnięte na brzuszku. Mala jest dzieckiem takim "sztywnym" i na brzuchu czasem bardzo wysoko podnosi glowe, i ogolnie ma cechy nieco wzmozonego napiecia. ale lekarz stwierdził ze po 3 miesiacu jesli tak bedzie dalej to będziemy cos robic. odkad ja masuje i mniej boli brzuch bo daje espumisan jest lepiej, jest coraz częściej rozluźniona :)"

https://www.suwaczki.com/tickers/cb7wflw17crspcri.png

Odnośnik do komentarza

Eileen, super że udało się powrócić do piersi.
A ja próbuje odstawić Paulinka, bo Lenka od początku nie była cyckówa. A ta mała moja pijawka ciągle chce. Chociaż mam bardzo mało mleka. Czasami ssie jak smoczka.
A potem butla z mm.
Dziewczyny mają katar. Ciagle katarek idzie w ruch.Ale śpią dobrze. O 21 zasypiają A potem pobudki o 2 ,5 i 8. Dziś O 5 karmiła dwóch naraz. Bo włączyli razem alarm. Ale to i dobrze. Więcej czasu na sen dla mnie.
Mnie też rozłożyło. Katar, kaszel. A to tego chyba jęczmień na oku, czy coś innego, ale oko opuchnięte.

Odnośnik do komentarza

Mama Nikolki
Przepraszam
Oliwka jest naprawdę słodka ! I jaka duża !
Eileen
Super ze udało się wrócić do piersi ! Brawo !
Jeśli chodzi o smoczek to nie miałam go przy córeczce ale teraz mam synka który jest zupełnie inny i jednak wolałabym mieć ten smoczek
Nie nauczyliśmy go od pierwszych tyg ponieważ mąż się na to uwziął i pow ze nie i w sumie dla mnie tylko męka :(

Pawian
Łączmy się siłami !

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z kp.
Skąd wi3cie że malenstwo już się najadlo. Daje wam jakiessygnaly??
Zastanawia mnie to.
Mlody jak pije to pije...Ale nagle odrywa się od piersi...I tak z kilka razy...później zaczyna poplakiwac to wiem że już ma dość i chce mu się na odbicie...Ale zdarza się że tak dochodzi kilka razy do cycka...A potem ulewa ten nadmiar...
I ulewa nawet jak mu się odbije...prawie do kolejnego karmienia...nie zawsze tak jest ale minimum raz dziennie...

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z kp.
Skąd wi3cie że malenstwo już się najadlo. Daje wam jakiessygnaly??
Zastanawia mnie to.
Mlody jak pije to pije...Ale nagle odrywa się od piersi...I tak z kilka razy...później zaczyna poplakiwac to wiem że już ma dość i chce mu się na odbicie...Ale zdarza się że tak dochodzi kilka razy do cycka...A potem ulewa ten nadmiar...
I ulewa nawet jak mu się odbije...prawie do kolejnego karmienia...nie zawsze tak jest ale minimum raz dziennie...

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Moj w 80% zasypia przy cycu. Pozniej staram sie go odlozyc i wtedy sie budzi i zazwyczaj chce jeszcze raz cycka.
Pozniej znow sie odrywa. I daje sie odlozyc.
Oczywiscie nie zawsze.

A i ogolnie tak po pol godziny na cycu ,,siedzi,, (najpierw jeden i pozniej drugi.) Ale nie je caly czas, bardziej sie cycka.

Wczoraj pierwszy raz zasnal bez cyca (po godzinie od karmienia, bo od razu nie chcial zasnac) ale to na noc. I pozniej spal i spal. Mial ponad 4 godziny przerwy od poczatku karmienia.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Babeczqa85
U bas jest podobnie! Wręcz prawie tak samo, na dodatek jak już leży i śpi to nadal się wije od czasu do czasu i postekuje wtedy mam wrażenie ze kupka go meczy
Jeszcze zasypia jak go poziuziam to tez zaśnie
A jeśli chodzi o karmienie to zjada przeważnie jedna pierś a drugiej już nie zmieści
Niestety dziś miał dzień gdzie często zwracał :( co mnie bardzo martwi
Teraz już leżymy w łóżeczku i idziemy spać
Dobranoc

Odnośnik do komentarza

Byłam z mała u dr zmieniła mleko bo mała strasznie ulewala i ok ale popatrzyła na nią i poobserwowala i pyta czy ona zawsze robi duże oczy i czy zadziera głowę do tyłu tak jakby się dziwiła a ja fakt bardzo często i ona ze malutka ma bardzo małe ciemiączko zaraz zarośnie za szybko dała skierowanie na USG główki bo może być to zespół zachodzącego sloneczka spowodowany nierozwinieciem czegoś w układzie centralnym w mózgu i ust musi być na już bo jak zarośnie będzie usypiania do tomografii:(( i oczywiście na NFZ długo i jutro 17;45 mamy wizytę u radiologa USG prywatne

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hkrcubd6z.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...