Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny a jak się czujecie ? Ja dzisiaj strasznie słabo prawie nie wychodzę z łóżka. Na dodatek ciagle mi nie dobrze , mam apetyt ale jak tylko zaczynam jeść to odruch wymiotny i apetyt znika , i jeszcze ciagle jak bym coś w gardle miała takie ściśnięte. Fasolka daje w kość :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k9tkoahf3.png

Odnośnik do komentarza

Hej ja mam 12 stycz niby z kalkulatora wyliczajac z usg jeszcze nie wiem. Czuje sie bardzo dobrze czasami ssie w zoladku musze natychmiast zjesc hehe nic mnie juz nie boli piersi troche energii nie mam nic mi sie nie chce....jedyna dolegliwosc to to ze wychodzi zab madrosci i boli cala szczeka po prawej stronie bylam na usg jest pecherzyk ciazowy 6 mm ale brak zarodka mam nadzieje ze 5 czerwca jak pojade na wizyte to bedzie fasolka i serduszko

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hkrcubd6z.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamaRobercika

Witajcie i ja chciałabym do was dołączyć, dziś rano zobaczyłam upragnione dwie kreseczki. Nieco jeszcze jasna ta moja kreska ale jest. Czytam ten wątek od początku ( nie muszę nadrabiać), jakieś przeczucie było że będę Styczniówką. Mąż jeszcze nie wie. Powiem mu jak wróci z pracy. Za 2-3 dni powtórzę test by sprawdzić czy zciemniała. Termin miesiączki miałam na jutro. Termin porodu wypada mi na 18 Stycznia według kalkukatora. To moja 2 ciąża. Mam juz Synka z lipca 2016. Mieszkam za granicą. To Tak po krótce o mnie. Mam nadzieję że już zostanę do końca.

Odnośnik do komentarza

Wiaj MamaRobercika;) super wiadomosc gratuluje im wiecej nas tym lepiej.Kawa to masz fajnego dr taki precyzyjny bo zadko kto usg robi zazwyczaj badaja rekoma i wsio ....A jak samopoczucie kobietki u mnie jak narazie jest dobrze kawy nie pije jednak. Bo mi poprostu nie wchodzi:) musze kupic sobie moze bez kofeiny akbo coffe mama pila ktoras? Dobre to? Wizyte mam przelozona tydz wczesniej na 5 czerca no i trzeba te badania porobic jeszcze teraz za tydz mam komunie jestem chrzestna i ciezko bardzo

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hkrcubd6z.png

Odnośnik do komentarza

Kartę ciąży już mam wiec spróbuje tak :)
Mama nikolki ja kawy nie pije wiec ci nie pomogę , ja nam wizyty co 2 tyg dłużej bym nie wytrzymała , tak panią ginekolog mam bardzo fajna ale chodzę prywatnie i każda wizyta nie mało mnie kosztuje ale zawsze mam robione usg i dostaje zdjęcie fasolki wiec warto ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k9tkoahf3.png

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez prywatnie chodze i naprawde bez porownania wchodze na godzine nie czekam w kolejkach do poloznej duszno goraco a tu chlodniutko komfort wygodne kanapy woda slodycze wszystko w wysokim standardzie zdj usg tak jak mowisz dala mi tez z ramka tak mi sie milo zrobilo:))) bo w poprzedniej na nfz nie dostalam nawet jednego i tylko 3 usg nic konkretnego uzeranie sie w kolejce i nic wiecej.Nie rozumiem jednego ze jak ma sie karte ciazy to badania za darmo? Chyba nie bo kazdy by tak mial a wszystkie moje znajome ktore chodza do dr prywatnie to tak jak i leki i badania na wlasna kieszen

monthly_2018_05/styczniowe-mamusie-2019_67252.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hkrcubd6z.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaRobercika

Ale bym chciała dostać takie zdjęcie usg, mogę tylko pomarzyć narazie o usg. Muszę poczekać przynajmniej 2 tygodnie żeby wogole było coś widać. O Ile wogole uda mi się dostać do lekarza. W poniedziałek pójdę pytać ich o wolny termin za dwa lub 3 tygodnie. U nas zapisuje się do położonej w okolicach 8 tyg. Usg mamy tylko 2 w 12 i 21 tyg. Ogólnie mimo iż jest ubezpieczenie to się za nie płaci. Tylko opieka położnej jest darmowa. Ale to taka opieka że pewnie byście w szoku były. I tak na nfz jest w Polsce dobrze w porównaniu z tym co jest tu. Choć fakt faktem poczekalnia full wypas i w kolejkach dużo się nie stoi. Ale osobiscie już bym te kolejki wolała a byle jakiś lekarz prowadził ciążę.

Odnośnik do komentarza

Ja tak samo , umawiam się na konkretna godzinę i nie czekam w milionowej kolejce , w gabinecie czyściutko aż się chce tam przychodzić ;) chyba bym zwariowała do 12 tyg czekać, ja już mam 2 usg za sobą a już 22 idę na kolejna wizytę z usg, to będzie 8t2d i tak zamierzam co 2 tyg chodzić ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k9tkoahf3.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamaRobercika

Też nie wytrzymam do 12tyg, z synem się udało wytrzymać do 12 tyg, choć przymusowo, gdyż nie mogłam się dostać do lekarza. Teraz już mam swojego lekarza i wiem jak umówić się na wizyte więc wizyta nie powinna być problemem. Chce mieć chociaż jedno usg we wczesnym etapie by wykluczyć ciąże pozamaciczną i ustalić dobrze termin porodu.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaRobercika

Gdzieś czytałam że najdokładniejszy jest termin porodu z wczesnego usg tzn takiego po 6tyg kiedy już dobrze widać zarodek. Poniewaz dzieci na początku rozwijają się tak samo. I wtedy usg może się mylić plus/minus 4dni. Czym później robione usg tym większy może być błąd pomiaru gdyż czym starsza ciąża tym bardziej rozwija się indywidualnie. Zresztą przekonałam się na przykładzie koleżanki że to usg najlepiej robić wcześniej niż później bo potem termin jest źle obliczony a tym bardziej że tu się nie robi usg na koniec ciąży wiec nie wiadomo czy łożysko daje radę itp.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaRobercika

Lepiej nie przenosić, można po terminie ale przenosić to się boję. Syna rodzilam w 41 tyg. Więc trochę w tym prawdy jest. Mam nadzieję że 2 trochę szybciej wyjdzie. Bo tak naprawdę jak minął mi 40 tydzień to się tylko codziennie stresowalam czy wszystko jest ok z nim. Bo miałam usg robione w 12tyg i wpisali że ciąża młodsza o tydzień. Prawda jest taka że syn ogólnie był malutki ale pulchny. Na szczęście było ok i syn zdrowy w 41 się urodził. Ale odeszly mi tylko wody a resztę musieli indukowac. Z jedej strony myślę sobie że może za 2-3 dni by samo się zaczęło ale z drugiej cieszę że odeszly mi wody i już musieli wywołać poród. Bo tak to by bym chodziła w ciąży i chodziła aż wody by zielone się zrobiły a syn dusił. Nie robią tu też rutynowo ktg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...