Skocz do zawartości
Forum

Wanna czy prysznic przy dziecku


Rekomendowane odpowiedzi

W wakacje zaczynamy remont łazienki w naszym domu. Zastanawiam się co wybrać, wannę czy prysznic? Ja osobiście wolałabym prysznic, bo nie bardzo mam czas na długie kąpiele w wannie. Jednak moje obawy dotyczą dzieci. W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły korzystać z prysznica? Jak sobie radziliście z kąpaniem małych dzieci pod prysznicem?

Odnośnik do komentarza

Mauri
Oprócz prysznica z głębokim brodzikiem jest jeszcze druga opcja. Mianowicie coś takiego parawan
Wtedy masz wannę, a do tego parawan dzięki któremu możesz się kąpać na szybko, tak jak pod zwykłym prysznicem. Ja u siebie takie rozwiązanie mam od dawna i dobrze się sprawdza. Czasem wkurza mnie mycie tej szyby, ale komfort przy używaniu jest ;)

W sumie z tym parawanem to całkiem niezły pomysł. I w sumie ten parawan wcale nie jakiś drogi. Razem z wanną nie kosztowałoby to jakoś bardzo dużo. Tym bardziej, że wannę kupujemy najzwyklejszą jaką się da, bez żadnych bajerów, hydromasaży i tego typu rzeczy.
A Ty zamawiałaś ten parawan przez internet? Bo zaczęłam oglądać tam też wanny i zastanawiam się czy by nie zamówić wszystkiego do remontu w tym sklepie. W sumie dużo by mi to ułatwiło jak nie musiałabym jeździć.

Odnośnik do komentarza

Wiki86, a nie da się wstawić i wanny i prysznica? ;)
W jakim wieku masz dzieci? Przy małych dzieciach zdecydowanie lepiej mieć wannę. Przy starszych powyżej 6-7rż. może być prysznic (moi starsi synowie zaczęli się sami kąpać pod prysznicem właśnie ok. 6rż.).
Jeśli marzysz o prysznicu, to możesz kupić prysznic z głębokim brodzikiem albo jak wyżej było wspomniane sprawdzi się też wanna + parawan :). Tak miałam w poprzednim mieszkaniu (tylko parawan miałam inny - "dwuskrzydłowy"). W obecnym mieszkaniu mamy tylko prysznic, bo wszyscy go chcieli mieć. Martwiłam się trochę o najmłodsze dziecię, ale dwójka starszych dzieci uznała, że dla jednej osoby (dziecka) nie warto robić wanny i w ten sposób najmłodszy od 2rż. korzysta tylko z prysznica, ale daje radę, a deszczownicę wprost uwielbia ;). Za to jak jedziemy do szwagierki, to najmłodszy korzysta tam tylko z wanny, za którą widać, że przepada, bo kąpie się w pianie i może się na siedząco pobawić w wannie :)

Odnośnik do komentarza

Trudno odpowiedź jednoznacznie na to pytanie, szczególnie w czasach gdzie wszystko jest dostępne. Obydwa rozwiązania mają swoje wady oraz zalety. Jeśli myślimy o małym dziecku to pierwsza do głowy przychodzi wanna. Dzieci uwielbiają się przecież pluskać w wodzie, a jak jeszcze mają do dyspozycji swoje ulubione zabawki to nie chcą z niej wychodzić. Wanna też wydaje się być bezpieczniejsza przy czym sama kąpiel nie przysparza żadnych problemów. Natomiast trzeba wziąść pod uwagę jedną kwestię, nasze dzieci w końcu dorosną i mogą przestać z niej korzystać na rzecz prysznica. Dlatego też warto rozejrzeć się po sklepach z armaturą łazienkową by wybrać coś odpowiedniego. Najciekawszy jest pomysł 2w1 czyli wanna z prysznicem. Ciekawa jestem co Wy o nim sądzicie :)

Odnośnik do komentarza

Mysmy zdecydowali się na wannę z parawanem, świetne rozwiązanie przy małych dzieciach bo jest i wanna i możemy wziąc bez problemu szybki prysznic.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U mnie jest prysznic i wszystkim go polecam, bo jest dużo łatwiej, ja nie lubię się wylegiwać, a dziecko ma wanienkę, starsze z kolei ma frajdę pod prysznicem. Sceptykom, którzy boją się kamienia, osadu itd. na prysznicu, polecam markę [reklama usunięta] od profesjonalnych środków chemii gospodarczej. Efekt po sprzątaniu jest bardzo widoczny i długo się utrzymuje. A co najważniejsze – nie trzeba szorować, zazwyczaj wystarczy przetrzeć.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wanna. Sobota wieczór, woda do wanny, lampka wina i relaksik po całym tygodniu dygania. Jak się zrobi wannę i nie ma czasu na pluskanie się bo trzeba szybko - też można wziąć prysznic, ma odwrót takiej możliwości już nie ma  😉

Poza tym z wanny równiez można zrobić sobie prysznic:

 

Wystarczy po prostu zakupić taki parawan nawannowy 😉 Wygląda świetnie, a jest bardzo wygodny 😉

65a56f8578bcbbcc26e6f0532f43386a

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...