Skocz do zawartości
Forum

Je ale nie tyje


Rekomendowane odpowiedzi

Mój osmioletni syn od kilku miesiecy ciagle je.
Fakt, przytyl, ale wyglada w koncu normalnie. Wczesniej kazde spodnie musialy byc zwezane w pasie lub wprowadzalam gumke zeby z tylka nie spadly. Teraz wszystko lezy jak ulal. Jednak syn je caly czas. Pol godziny po obiedzie siega po jakas przekaske. Nie przejmuje sie gdy zjada 6 mandarynek na raz ale kiedy wciaga trzy parowki to juz mi to odpowiada.
Twierdzi ze jest glodny. Pije duzo wody miedzy posilkami, Na surowki nie chce patrzec. Na moje oko jego waga jest w normie (135cm/30kg) Tak utrzymuje sie od poczatku roku i od tej pory nie tyje ale wciaz bardzo duzo je. Obawiam sie tylko ze strace kontrole nad jego waga. A moze powinnam wybrac sie do lekarza na podstawowa morfologie?

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci też mają takie okresy, że jedzą więcej. Mówię wtedy, że mają "dni konia" ;). Twój syn pewnie ma okres wzmożonego wzrostu, stąd zapotrzebowanie na jedzenie, bo ciało potrzebuje energii. Jeśli niepokoi cię ilość zjadanego pożywienia, to warto sprawdzić czy z organizmem wszystko ok. Lekarka będzie wiedzieć jakie badania zlecić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...