Skocz do zawartości
Forum

Jak znaleźć dobrą nianię?


Rekomendowane odpowiedzi

marietta80
No własnie..jak znaleźc dobrą nianię ? Ja to cos chyba mam pecha. Ciągle trafiam na takie które mnie krótko mówiąc "oszukuja" i nie mam juz siły.

Najlepiej poptaj po znajomych czy nie znaja kogos takiego. ta droga jest najpewniejsza. chociaz ja mimo wszystko jednak moja opiekunkę monitoruję i to jest chyba jedyne 100% pewne rozwiazanie zeby miec kontrole nad tym co sie dzieje w domu podczas opieki nad dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Ulla
marietta80
No własnie..jak znaleźc dobrą nianię ? Ja to cos chyba mam pecha. Ciągle trafiam na takie które mnie krótko mówiąc "oszukuja" i nie mam juz siły.

a co takiego robią? czy to jakieś osoby z polecenia?

jedna była z polecenia, 2 nie.
jedna grzebała mi w rzeczach. zorientowałam sie jak miałam przestawiony kuferek z bizuzteria ktory rano byłam pewna gdzie zostawialam, a po powrocie zminil swoje miejsce i był "bałagan" w srodku.
przy jednej zdarzalo sie ze co wrocilam to dziecko mialo pelna pieluche ! zwrocilam delikatnie uwage, to wytlumaczenie bylo takie ze "no wlasnie mialam ja zmienic", ale powtarzalo sie to nagminnie, co szybko poskutkowalo odparzeniem dziecka.
innej dziecko spadlo z hustawki w domu !:/ bo niania na chwile wyszla do kuchni i zostawila dziekco samo w hustawce na co czulalam zeby tego nie robic... ehh..i takich rzeczy moglabym wymieniac i wymieniac...

anulka, hm monitoring ? troche strasznie to brzmi. przeciez nagrywanie jest zabronione bez zgody.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim niania o tym wiedziała, to podstawa. Zapytalam jej czy zgodzi się na to, żeby była monitorowana podczas pracy.
Znalazłam w necie spy-shop.pl rozeznałam się w kamerkach, wybrałam mini kamerkę, zainstalowałam, i nagrywałam. ninia wiedziała, nie miała nic przeciwko, ja byłam spokojna o dziecko i każdy był zadowolony !
Ale np w niektórych pracach monitoring jest obowiązkowy i wszechobecny i jakoś pracownicy nie robią z tego powodu problemu ;)

Odnośnik do komentarza

anulkaWB
Przede wszystkim niania o tym wiedziała, to podstawa. Zapytalam jej czy zgodzi się na to, żeby była monitorowana podczas pracy.
Znalazłam w necie spy-shop.pl rozeznałam się w kamerkach, wybrałam mini kamerkę, zainstalowałam, i nagrywałam. ninia wiedziała, nie miała nic przeciwko, ja byłam spokojna o dziecko i każdy był zadowolony !
Ale np w niektórych pracach monitoring jest obowiązkowy i wszechobecny i jakoś pracownicy nie robią z tego powodu problemu ;)

aaa, no to to zmienia postac rzeczy. jesli niania się na to zgodziła to chyba wszystko ok. hm, przemyślę to, poszperam po sklepie, pogadam z mężem i zobaczymy. ale dzieki wiekie za rady.

Odnośnik do komentarza

anulkaWB

I jak tam sytuacja się rozwinęła? Jaką decyzję podjęliście z mężem?

taką Minikamera w budziku - Kamery szpiegowskie, Minikamery, mikro kamery - :P
forma taka, żeby po prostu nie kuło w oczy. ale z nianią o tym rozmawialiśmy. wie, że jest nagrywana, powiedziała nawet, że nie jest to dla niej nowość bo w poprzedniej pracy też rodzice ją monitorowali, więc nawet nie była zdziwiona A ja tak bardzo się stresowałam przed tą rozmową, że masakra. Jestem spokojna, także dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

kamerować nianię? ludzie trzeba trochę zaufania! Przecież, gdy my podejmujemy się pracy to również musimy lczyć na zaufanie u pracodawcy!
Jeśli chcecie zatrudnić nianię to trzeba zwrócić uwagę na:
-referencje- każda rodzina może je wystawić i jeśli była zadowolona z usług niani to to zrobi i zostawi do siebie kontakt
-staż pracy
-zadawanie podchwytliwych pytań w stylu: co byś zrobiła, gdyby dziecko nie chciało korzystać z nocnika? Co zrobisz jak dziecko się rozpłacze?
-warto jest też poszukać wśród znajomych ale... nie zawsze się to sprawdza
-można skorzystać z agencji niań, których coraz więcej jest na rynku
W każdym razie życzę Wam powodzenia w szukaniu niani :)

Pozdrawiam,

Kurczaczek :)

Nie można kochać innych, nie kochaj

Odnośnik do komentarza

Ja a właściwie córeczka ma juz 3a nianię, pierwsza wyszła za mąż i urodziła dziecko a druga poszła na staż.I tamte i obecna to osoby młode, ja wole młoda dziewczynę 20-25 , bo
1.słucha, co do niej mówię i czego oczekuję a nie niby tak, tak a wie lepiej,
2 ma więcej siły na noszenie, dźwiganie choćby wózka ze schodów
3 jest kreatywna,zna zabawy dla dzieci i sama z racji wieku ma więcej siły i chęci na wszelkie zabawy ruchowe
No i moje nianie były albo po studiach, albo w trakcie, więc na bieżąco z obecnymi trendami, systemem wychowywania dziecka,opieki,otwarte na nowości. Nie umniejszam zalet starszych pań, ale mnie się wydaje , że nawet mama, teściowa, ciocia itd niby się zgadza ze mną itd, a jednak uważa, że tak lepiej np ma tendencje do przegrzewania dziecka. Jakoś moim zdaniem z młodszą nianią można szybciej się dogadać zarówno mnie jak i dziecku.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

Dziubala
DeGusto27
Ostatnio naoglądałam się tyle programów o nianiach, że teraz strach kogokolwiek wpuścić do domu, a co dopiero dać dziecko do opieki! Dlatego cieszę się, że mogę liczyć na swoich rodziców i teściów - najlepsze i sprawdzone opiekunki :)

Nie zawsze rodzice czy teściowie to najlepsze opiekunki. Ale przynajmniej sprawdzeni ;)

A czasem gorsi niż opiekunki na tyle, że lepiej nie sprawdzać :wink:

Odnośnik do komentarza

Hej! sama jestem zarejestrowana na portalu nianiowym. Szukam niani, kiedyś sama nianią bywałam [często podrzucano mi dzieci, gdy opiekowałam się małą Jull]. Polecam szczerze portal Niania, Opiekunka do dzieci i osoby starszej ? MojaNiania.pl w zakładkach porady i artykuły można tez znaleźć dużo materiałów odnośnie selekcji niań, rozmowy kwalifikacyjnej i innych ważnych elementów dotyczących zatrudniania niani. Zajrzyj, jeżeli jesteś z dużego miasta na pewno będziesz miała spory wybór!

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przczytałam ten fatek i sobie myślę że dobra niania to dla każdego co innego ...
Tylko tu zapomina sie często o ważnej rzeczy że same mamy nie dają nianią byc dobrymi nianiami ...
Zapominają że bedąc z dzieciem waszym liczmy 8 czy 10 godzin dziennie to oee widzą najbardziej potrzeby dzieci...
Niestety , przecież mamy, które sa w pracy przez więcej niż pół dnia nie chcą słyszeć że cos tam ...
Zapominacie że te wasze dzieci po czacie pracy z nimi nie sa juz tylko pracą i tak jak Wam mamą tak samo nianią zalezy na dobru dziecka ...
Jestem niania juz 10 lat i to co ja widziałam przez te 10 lat aż boli i rani psychikę ...

Nie marnuj czasu żyj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...