Skocz do zawartości
Forum

Egzema u niemowlecia


Gość Mamawiktorka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mamawiktorka

Witam serdecznie, moj 6 miesieczny syn od jakis 2 miesiecy zmaga sie z egzema , ktora na poczatku pojawila sie tylko na twarzy a w pozniejszym czasie takze na reszcie ciala. Zmiany to czerwone suche chropowate placki ktore bardzo malego swedza zwlaszcza w nocy.Mieszkam za granica i tutaj stwierdzono egzeme i przepisano emolienty , 1%hydrokortyzon i okazjonalnie syrop przeciwhistaminowy ktory i tak nie pomaga . Lekarka twierdzi ze nie ma sensu robic testow alergicznych bo jest za maly i moga nie byc wiarygodne , ale czy rzeczywiscie ? Poza tym twierdzi ze to czesta przypadlosc u dzieci i ze z tego wyrosnie ale co ja jeszcze moge zrobic zeby mu pomoc ? Karmie piersia i od ponad miesiaca nie pije mleka i nie jem nabialu ale bez zmian , zrezyfnowalam takze z jajek ale bez rezultatu, steryd dziala ale jak tylko przestaje go stosowac wszystko wraca , co jeszcze powinnam zrobic ? Czy te testy faktycznie nie maja sensu? Bardzo prosze o porade bo strasznie sie wszyscy meczymy i nie mozemy juz patrzec jak maly sie meczy . Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Gość Mamawiktorka

Witam ponownie, a moze moglaby sie wypowiedziec jakas mama ktora zmagala sie z tym problemem u swojego maluszka ? Czy wasze dzieciaczki wyrosly z egzemy ? Jak radzilyscue sobie z tym problemem i ciaglym swiadem ? Czy robilyscue testy alergiczne ? Za kazda porade bardzo dziekuje .

Odnośnik do komentarza

Hej moja ma to samo .zaczelo się w 7 mcu ma teraz 13 mcy i nadal ja to męczy. Nie spi bo swedzi. Plamy czerwone suche na brzuchu przede wszystkim. My kapiemy w oleju lnianym smarujemy olejem kokosowym i wylaczylam z mojej diety kakao nabiał i jajka a dziecku dodatkowo wylaczylam gluten. Skora się bardzo poprawila plamy schodza. Z testów skornych wyszlo jej tylko uczulenie na bialko jaja w 4 klasie. Ale na pewno też jest uczulona na inne rzeczy. Rozszerzalas juz dietę maluszkowi? Jeśli tak to odstaw wszystko dziecko jest malutkie nie ma ryzyka ze bedzie glodne i zacznij wprowadzac na nowo i bardzo powoli i dojdziesz co jej szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Mamawiktorka

Hej dzieki za odpowiedz. Przykro mi ze i Twoj maluch musi z tym walczyc . Dopiero zaczelam mu wprowadzac inne jedzonko , zaczelam od ziemniaka bo ponoc nie uczula i mam zamiar wprowadzic jutro marchewke . Sama postanowilam rowniez wylaczac z diety pszenice i zobaczymy. Poki co wylaczenie nabialu i jajek nic niestety nie dalo. Kapalam go w oilatum ale przestalam bo mialam wrazenie ze skora mu sie po tym pogarsza, sprobuje oleje tak jak piszesz i zobaczymy. Moze jednak jest sens zrobienia tych testow skoro u Twojej pociechy wyszlo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja robilam testy gdy skończyła rok. Tak nam zalecono. Emolienty również zaostrzaly nam zmiany skorne stad przeszlismy na oleje. Dobrze robi rowniez gencjana wodna. Łagodzi swiad i zmiany szybciej sie goja. Brudzi ubranie i skore ale to dobra alternatywa dla sterydow ktore nie sa obojetne dla organizmu. Można tez dodac do kąpieli nadmanganianu potasu. Sucha skora podatna jest na nadkazanie bakteriami np gronkowcem a nadmanganian dziala odkazajaco. W najgorszym momencie moje dziecko bylo jedna wielka czerwona sucha plama. Teraz jej skora wraca do normalnego stanu. Wytrwalosci życze. My nie spaliśmy pół roku bo mala budzila sie co godzine z placzem.

Odnośnik do komentarza
Gość Mamawiktorka

Hej , bardzo dziekuje za informacje. Z tego co czytam to strasznie sie wszyscy nameczyliscie , zwlaszcza dzieciaczek. Tak mi szkoda tych maluchow , moj tez w nocy budzi sie co chwile z placzem i probuje sie drapac a ja nie moge mu pomoc i to jest chyba najgorsze . Mam jednak ukryta nadzieje ze ktoregos pieknego dnia wstane i stwierdze ze zmiany sie cofaja. Zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dzięki za polecenie. Niestety moja siostra ma duże zaostrzenie w związku z ogrzewaniem pokoju, teraz ma kwarantannę więc ciągle siedzi w domu. Płyn bardzo fajnie działa. Po takiej kąpieli czuje się rozluźniona i łatwiej jej się zasypia. Polecamy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...