Skocz do zawartości
Forum

Utrzymujący się suchy kaszel u 6-latki


Gość Tosiencja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tosiencja

Moja córeczka niedawno przeszła ospę.
Choć może zacznę od początku: najpierw była infekcja wirusowa (przede wszystkim sam kaszel, długo suchy, męczący), bez gorączki i z minimalnym katarem. Lekarz stwierdził, że osłuchowo dziecko było czyste,
Po 4 dniach od zupełnego zakończenia infekcji wyskoczyła ospa wiatrówka. Oczywiście potwierdzona u lekarza; dziecko dostało leka przeciw namnażaniu wirusów i przeszło całkiem nieźle ospę.
Kiedy odpadły właściwie wszystkie strupki i córeczka szykowała się do pójścia do przedszkola zaraz po Wielkanocy, znów dopadł ją suchy kaszel. Poszliśmy wiec znów do lekarza. Dziecko osłuchowo czyste. Zalecenia: syrop na suchy kaszel, nebulizacja z roztworu soli (dostępny w aptece) i Laktoferyna 1x dziennie.
Kaszel nie ustępuje, więc po kolejnych 3 dniach dziecko bada inna lekarka - znów: osłuchowo czyste, a kaszel
wciąż suchawy. Sama już nie wiem, co mam robić.

Zanim dziecko poszło do przedszkola, miała może 3 infekcje do roku (żadnych zapaleń oskrzeli czy płuc, bez zapaleń ucha itd), każda kończyła się w 7-10 dni wraz z kaszlem. Odkąd poszła do przedszkola, każda infekcja trwa nawet 2 tygodnie (tyle, że do tej pory tez nie było zapaleń).

Co mogę teraz córce dać na ten kaszel?

Odnośnik do komentarza

Spróbuj podać syrop przeciwalergiczny. Mój syn miał podobnie, kaszel suchy, badany przez lekarzy, osłuchowo czysto. Ostatnio znowu go "złapał" ten kaszel, ma teraz 6 lat, położył się do spania i męczył go przez pół godziny zanim zasnął, podałam mu syrop przeciwalergiczny (Duozinal) na wieczór a rano wstał i kaszel minął "jak ręką odjął". Podawałam przez tydzień i spokój.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...