Skocz do zawartości
Forum

Wysokie WOLNE BETA HCG w teście PAPPA a urodzone już dziecko


Gość kajakajutka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kajakajutka

Witam wszystkie mamy,
Mam kochane pytanie wlasnie do Was. Czy ktoras z Was miała w tescie pappa wysokie wolne beta hcg (reszta w normie) a urodziła zdrowe dziecko? Bardzo prosze o wypowiedz mamy, ktore faktycznie po takim przezyciu urodzily juz dziecko. Jak sie zakonczyla cala historia? Mam nadzieje, ze szczesliwie.
Co mialo wplyw na taki wynik wolnej beta hcg?
(chcialabym poznac opinie mam, ktore juz urodzily)
Mnie nie uspokoil nawet prawidlowy wynik nifty. czemu tak wysokie to wolne beta? Czekam na porod w lipcu.
Pozdrawiam wszystkie mamusie

Odnośnik do komentarza

Nie urodziłam jeszcze,termin mam na czerwiec,ale bhcg miałam wysokie i przez to między innymi wyszły mi podwyższone prawdopodobieństwa. Byłam na 2 konsultacjach genetycznych (u dwóch różnych profesorów ),obaj stwierdzili że czasem te markery tak wychodzą i już-to jest badanie krwi zależne od mnóstwa różnych czynników(w końcu oprócz ciąży ten hormon pojawia się jak np kobieta ma zaśniad groniasty albo wykrywa się "dzięki niemu" nowotwór) . A jestem już w 27 tc i odpukać wszystko jest w porzadku :)
Jak Ci wyszło nifty ok, to będzie ok :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie opowiem wam moją Historie .
wyniki USG Dobre
FHR 178 ud/min
CRL 61,5 mm
NT 1,40 mm
HC 68,8 mm
AC 57,0 mm
FL 8,00 mm
PI 0,89 mm
Tylna ściana nisko
Płyn owodniowy W normie
Kość nosowa obecna Przepływ na zastawce trójdzielnej prawidłowy . wszystko usg dobrze wyszło tylko tętno mała miała wysokie .
wyniki biochemiczne z surowicy Krwi matki :
Wolna BHCG 116,20 IU/I Odpowiada 4,444 MoM
PAPP-A 1,480 IU/I Odpowiada 0,644 MoM
STAN;
Ryzyko podstawowe Ryzyko skorygowane
Trisomia 21 1;832 1;182
Trisomia 18 1;2009 < 1;20000
Trisomia 13 1;6310 1;5393
I wielkie załamanie i dylemat robić amnio czy nie ,
w końcu się zdecydowałam zrobiłam Czekałam 17 dni
w końcu telefon odebrałam.Proszę przyjechać po wyniki więcej nie chcieli mi powiedzieć . Pytam się czy jest ok ale nie chciała mi powiedzieć nic przez telefon :(( Na koniec GRATULACJE proszę przyjechać po wyniki .
Ubrałam się i wsiadłam w auto pojechałam ,odebrałam wyniki
WYNIK PRAWIDŁOWY . PŁEĆ CHROMOSOMOWA PŁODU ŻEŃSKIEGO :):)
Jestem szczęśliwa 29.08 mam drugie prenatalne połówkowe i mam nadzieje że też będzie wszystko ok .A tętno dzidziusia jest ok teraz 149 ud/min :):)

Odnośnik do komentarza

ja wlasnie nie wiem czemu wysokie wolne beta. lekarze niby mowia ze to nie jest od lekow podtrzymujacych ciaze. ja takowe bralam w obu ciazach, ale tylko w jednej beta bylo wysokie. pani genetyk mowila zebym dokladnie zbadala tarczyce, bo to moze byc powod, ale nie zrobilam tego tylko od razu nifty. gdzies mialam siebie, chodzilo o dziecko. na szczescie corka jest zdrowa, ukrytych wad rowniez nie ma. co przeszlam to moje. nigdy wiecej nie zrobilabym pappa. nie wiem po co moj lekarz mnie na to kierowal. wielu lekarzy twierdzi,ze oni nie kieruja (konsultowalam sie z wieloma) jezeli w usg jest wszystko ok. jezeli pappa zasieje niepokoj, ale usg jest ok to w ogole nie ma sie czym martwic. aha i jeszcze ponoc wysokie wolne beta hcg zwiastuje dziewczynki. zycze z calego serca wszystkim mamom szczesliwych zakonczen.

Odnośnik do komentarza

Witam właśnie jestem w 30tygodniu ciąży miałam robiona glukozę i mam troszkę podwyższone :( w Piątek mam diabetologa zobaczymy co mi powie według mojej ginekolog pokazała się cukrzyca ciążowa :(:( masakra być może to wysokie BETA HCG było związane z tym że mam cukrzycę teraz :( mam nadzieje że wszystko przebiegnie prawidłowo i po porodzie będzie wszystko ok bo mieć cukrzyce to masakra jest trzeba dbać to co się je teraz muszę zacząć dbać co jem ehm jakaś masakra a ja tak lobię ciasta czekoladę wszystko co ma cukier :(:(

Odnośnik do komentarza

Witam.

Ja również chciałam opisać naszą historię, bo kilka tygodni temu inne opowieści trzymały mnie na duchu.

To jest moja druga ciąża, wiek 34 lata. Na pierwsze badania prenatalne szłam raczej spokojna. USG wszystko ok, oprócz tętna, 173 u/min, lekarz powiedział proszę kontrolować. A po dwóch tygodniach telefon, złe wyniki z testu pappa, ryzyko trisomii 21 1:29! 

Wolne beta 179 IU/l - 5,88 MoM

PAPP-A 2,49 IU/l - 0,61 MoM. 

Oczywiście płacz, załamanie. Amniopunkcji nie brałam pod uwagę, bo bez względu na wszystko dziecko bym urodziła, więc nie chciałam ryzykować. Zrobiłam test SANCO. Po czterech dniach wynik prawidłowy. Na drugich badaniach prenatalnych wszystko wyszło dobrze, żadnych cech trisomii 21, tętno spadło do 150 u/min. Odetchnęłam z ulgą. Czekamy na zdrową dziewczynkę. 

Teraz już wiem, że test pappa to nie wyrok.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17/5/2020 o 5:36 PM, Gość Ania86 napisał:

Witam.

Ja również chciałam opisać naszą historię, bo kilka tygodni temu inne opowieści trzymały mnie na duchu.

To jest moja druga ciąża, wiek 34 lata. Na pierwsze badania prenatalne szłam raczej spokojna. USG wszystko ok, oprócz tętna, 173 u/min, lekarz powiedział proszę kontrolować. A po dwóch tygodniach telefon, złe wyniki z testu pappa, ryzyko trisomii 21 1:29! 

Wolne beta 179 IU/l - 5,88 MoM

PAPP-A 2,49 IU/l - 0,61 MoM. 

Oczywiście płacz, załamanie. Amniopunkcji nie brałam pod uwagę, bo bez względu na wszystko dziecko bym urodziła, więc nie chciałam ryzykować. Zrobiłam test SANCO. Po czterech dniach wynik prawidłowy. Na drugich badaniach prenatalnych wszystko wyszło dobrze, żadnych cech trisomii 21, tętno spadło do 150 u/min. Odetchnęłam z ulgą. Czekamy na zdrową dziewczynkę. 

Teraz już wiem, że test pappa to nie wyrok.

I jak tam wszystko dobrze się skończyło? Właśnie też jestem na zakręcie gdyż beta wyszła wysoka ponad 3 wyszło i wynik 1;140 trisomia 21 😕 na poniedziałek jestem umówiona z moją gin i do innego odpłatnie na USG połówkowe idę bo i tak teraz wypada i na konsultacje czy uważa że muszę iść.na amniopunkcje czy lepiej zaufać dobrym wynikom USG oby i teraz były dobre

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobną sytuację, wysoka beta 4.066 mom i papa jakoś lekko ponad 1 mom, USG idealne. Ryzyko Zd 1:77, jestem prawie dwa tygodnie po amniopunkcji czekam na wynik. Dodam, że mam jedno zdrowe dziecko, natomiast w poprzedniej ciąży miałam terminacje właśnie z powodu ZD. 

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny ! Chciałam podzielić się z Wami moimi wynikami, bo gdy czekałam na rozstrzygnięcie to fora dodawały mi wiele otuchy. 

Po prenatalnym USG w 12 tygodniu ryzyko trisomii spadło do 1:3051 ( z wieku lat 30 wynikało 1:633), za namową lekarza zdecydowałam się również zrobić biochemię. 

wyniki były zaskoczeniem: wolne beta-HCG: 2,692 MoM, PAPP-A 0,680 MoM - poprzez wysokie stężenie HCG ryzoko przesunęło się do: 1:521. 

Lekarz stwierdził ryzyko pośrednie: mogę nic nie robić dalej lub wykonać test SANCO. Zdecydowaliśmy się na SANCO (koszt 2300 zł) wyniki były dostępne zaledwie 3 dni po badaniu: WYNIK POZYTYWNY nie stwierdzono trisomii. 

Dziewczyny lekarze sami nie umieją wytłumaczyć czemu niektóre z nas mają wyższe wolne HCG, łatwo mówić żeby się nie przejmować gdyż ja z mężem również przeżyliśmy horror. ale zawsze jest nadzieja i tego trzeba się trzymać !

Pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza

Ja w poprzedniej ciąży: PAPP-A 5,4 iU/l (niby ok), Wolne beta: 240 IU/I - czyli sześciokrotnie za wysokie.

Mimo ogromnego stresu urodziłam zdrowego chłopca.

W tej ciąży niemal analogicznie: PAPP-A 3,5 iU/l, Wolne beta: 260 IU/I - czyli jeszcze wyższe niż poprzednio....

Mimo podobnych doświadczeń w poprzednim wypadku i próby tłumaczeń że może tak już u mnie jest - stres nie jest wcale ani trochę mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14/1/2021 o 5:21 PM, Gość lrf napisał:

Hej Dziewczyny ! Chciałam podzielić się z Wami moimi wynikami, bo gdy czekałam na rozstrzygnięcie to fora dodawały mi wiele otuchy. 

Po prenatalnym USG w 12 tygodniu ryzyko trisomii spadło do 1:3051 ( z wieku lat 30 wynikało 1:633), za namową lekarza zdecydowałam się również zrobić biochemię. 

wyniki były zaskoczeniem: wolne beta-HCG: 2,692 MoM, PAPP-A 0,680 MoM - poprzez wysokie stężenie HCG ryzoko przesunęło się do: 1:521. 

Lekarz stwierdził ryzyko pośrednie: mogę nic nie robić dalej lub wykonać test SANCO. Zdecydowaliśmy się na SANCO (koszt 2300 zł) wyniki były dostępne zaledwie 3 dni po badaniu: WYNIK POZYTYWNY nie stwierdzono trisomii. 

Dziewczyny lekarze sami nie umieją wytłumaczyć czemu niektóre z nas mają wyższe wolne HCG, łatwo mówić żeby się nie przejmować gdyż ja z mężem również przeżyliśmy horror. ale zawsze jest nadzieja i tego trzeba się trzymać !

Pozdrawiam Was.

Mam prawie identyczne wyniki do Twoich.Czekam na wyniki Sanco.Najgorszy tydzień w moim życiu....miałaś później jakieś problemy z ciążą,co mogło być powodem nieprawidłowych wyników?

Odnośnik do komentarza
W dniu 3/1/2021 o 12:35 PM, Gość Sandra napisał:

I jak tam wszystko dobrze się skończyło? Właśnie też jestem na zakręcie gdyż beta wyszła wysoka ponad 3 wyszło i wynik 1;140 trisomia 21 😕 na poniedziałek jestem umówiona z moją gin i do innego odpłatnie na USG połówkowe idę bo i tak teraz wypada i na konsultacje czy uważa że muszę iść.na amniopunkcje czy lepiej zaufać dobrym wynikom USG oby i teraz były dobre

Witam. Już zdecydowanie po czasie, ale nie wchodziłam na to forum odkąd urodziłam zdrowa, śliczna dziewczynkę. Dziś już ma ponad rok. Przez całą ciążę nie miałam żadnych komplikacji. Stres do końca. Zycze wszystkim zdrowych dzieci.

Odnośnik do komentarza

A u mnie było tak… Pierwsza ciąża- zdrowa dziewczynka, druga ciąża - obumarcie zarodka w 6. tyg. z powodu trisomii 16, aktualnie jestem w 3-ej ciąży. Z racji wieku (37 lat) miałam wykonany test PAPPA: ryzyko zespołu Downa wynikające z wieku 1:163, ryzyko skorygowane 1:88. W usg parametry prawidłowe - NT 1,8, obecna kość nosowa, HR 163/min. W biochemii wolne bhcg 3,52 mom, PAPPA 0,78 mom. Zdecydowałam się na test Nifty - po 9 dniach otrzymałam wynik prawidłowy - zdrowa dziewczynka. Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamusie, nawet przy kiepskim wyniku testu podwójnego są ogromne szanse, że dziecko będzie zdrowe.

Odnośnik do komentarza

Pisałam przed chwilą w innym wątku. Ale to może być dla kogoś ważne, wiec powtórka. Miałam wysokie hcg, przez to Zd wyszło mi 1:135. Gdzieś wyczytałam, że to jest powiązane z płcią płodu. U mnie to się sprawdziło. Jest zdrowa dziewczynka. Zrobiłam wtedy sanco. Stres był wykańczający. Oprócz najważniejszego, czyli zdrowia dziecka, test potwierdził tez płeć. A teraz ci prawda nie przeczytałam wszystkich odp, ale rzycila mi się w oczy ilość dziewczynek w waszych historiach. Coś w tym jest. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kakusiek

Hej. Właśnie wczoraj też dostałam telefon że podwyższone ryzyko t21, które po skorygowaniu wynosi 1;641. Usg wyszło ok. Nt 1.5 kość nosowa obecna.

Wolne bhcg-112,2 iu/l (4.172mom)

Pappa 1.42 iu/l (0.685mom).

W pierwszym momencie panika. Położna powiedziała ze wg niej będzie wszystko ok ale na w razie czego zrobić nifty. Jutro mam 2 podejście. Dzisiaj nie udało pobrać mi się krwi. Dodam że prawdopodobnie dziewczynka. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Aneta

Opisze wam moja historie. Test pappa t21 1 540 panika!

badania prenatalne - wynik ok 

skąd się wzięło to wysokie beta hcg? otóż nikt nie wie, żaden lekarz! 

 moje drogie doczytałam w badaniach amerykańskich że jeśli krew jest źle przechowywana w laboratorium to beta hcg wzrasta proporconalnie do temperatury otoczenia i czasu, ale pappa nie reaguje na temperaturę  Moja próbka krwi nie znalazła się w lodówce po pobraniu pamiętam jak pielęgniarka naśmiewała się z mojego strachu przed pobraniem krwi po czym wzięła tel. i dalej plotkowała, później dzwoniły z laboratorium że pielęgniarka zapomniała ankiety zebrać ode mnie. Wnioskuje że zostałam narażona na niepotrzebny stres przez niedopatrzenie pielęgniarki. 

Co bym zrobiła gdybym wiedziała o tych badaniach wcześniej - powtórzyła test pappa w innym laboratorium. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...