Skocz do zawartości
Forum

Dieta w ciąży


Gość nanushka

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoła rodzenia Prenalen
6 marca o 13:59
W czasie ciąży warto jednak zrezygnować lub ograniczyć niektóre "smakołyki":

➡ wysoko przetworzona żywność - np. fast foody, chipsy. Niestety te przysmaki zawierają często wiele konserwantów, ulepszaczy i niezdrowych tłuszczów.

➡ surowe jaja, mięsa, ryby, nabiał - ze względu na możliwość zakażeń układu pokarmowego, przyszłe mamy powinny unikać np. sushi z surową rybą, serów z niepasteryzowanego mleka, tataru, kogla-mogla.

➡ napoje z dużą zawartością kofeiny - np. kawa, herbata. Przyszła mama nie musi całkowicie rezygnować z kawy, warto jednak nie przekraczać maksymalnej dawki kofeiny (około 200 mg na dobę).

➡ herbaty ziołowe - nie wszystkie napary ziołowe są bezpieczne w ciąży. Przed zastosowaniem warto zapytać osobę prowadzącą ciążę.

➡ wątróbka - pomimo tego, że jest doskonałym źródłem żelaza i witamin gromadzi także toksyny. Nie jest to produkt polecany w ciąży.

➡ używki - alkohol i tytoń to produkty kategorycznie zabronione w ciąży!

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza

w czasie ciąży pije herbaty czarne (zalewam liście herbaty wrzątkiem, tyle wody aby zakryły liście, po 10 sek. zlewam napar i ponownie zalewam wrzątkiem ale już normalną ilością wody), lubię też herbaty czerwone, zawierają żelazo i co najważniejsze eliminują poranne mdłości a wieczorem uspakajają mnie

Odnośnik do komentarza

~forkasia
dziewczyny a czy też macie czasami wilczy apetyt, przez ostatnie 2 tyg objadam sie pomidorami z cebulka ,wcześniej nie znosiłam takiego połaczenia

jeśli to ci smakuje to dlaczego masz z tego rezygnować, ja również przechodziłam na początku ciąży "ssanie" ale na chlebek ze smalczykiem, to było najlepsze żarełko
Odnośnik do komentarza
Gość milaczek

mamusia899
Szkoła rodzenia Prenalen
6 marca o 13:59
W czasie ciąży warto jednak zrezygnować lub ograniczyć niektóre "smakołyki":

➡ wysoko przetworzona żywność - np. fast foody, chipsy. Niestety te przysmaki zawierają często wiele konserwantów, ulepszaczy i niezdrowych tłuszczów.

➡ surowe jaja, mięsa, ryby, nabiał - ze względu na możliwość zakażeń układu pokarmowego, przyszłe mamy powinny unikać np. sushi z surową rybą, serów z niepasteryzowanego mleka, tataru, kogla-mogla.

➡ napoje z dużą zawartością kofeiny - np. kawa, herbata. Przyszła mama nie musi całkowicie rezygnować z kawy, warto jednak nie przekraczać maksymalnej dawki kofeiny (około 200 mg na dobę).

➡ herbaty ziołowe - nie wszystkie napary ziołowe są bezpieczne w ciąży. Przed zastosowaniem warto zapytać osobę prowadzącą ciążę.

➡ wątróbka - pomimo tego, że jest doskonałym źródłem żelaza i witamin gromadzi także toksyny. Nie jest to produkt polecany w ciąży.

➡ używki - alkohol i tytoń to produkty kategorycznie zabronione w ciąży!

powiedzcie mi proszę jak mam ograniczyć te smakołyki ?

Odnośnik do komentarza

~zezik
Dziewczyny a co z jedzeniem wątróbki, niby gromadzi toksyny (a co ich nie ma :( ) ale ciągle jest źródłem żelaza, witamin, skł. mineralnych i kwasu foliowego.

może powinnaś spytać o to swojego lekarza prowadzącego lub dietetyka

Odnośnik do komentarza

Staram się odżywiać zdrowo i przyjemnie, jem to na co mam ochotę. Czasami jest to wątróbka, czasami ogórek kiszony a czasami smakuje mi wołowina w sosie słodko-kwaśnym. Myślę że jedzenie racjonalne i zbilansowane , a przede wszystkim smaczne wspomaga mój organizm w czasie ciąży :).

Odnośnik do komentarza

Mi moja lekarka powiedziała, żeby nie popadać w paranoję. Jeśli mam na coś ochotę, to mam to zjeść i już. Bo żeby coś się złego stało, musiałabym zjeść tego naprawdę olbrzymie ilości... na szczęście w ciąży odrzuca mnie od fast foodów, więc tu problem sam się rozwiązał. Surowych rzeczy ani nie lubię, ani mnie do nich nie ciągnie. Ale czasem mam ochotę na wątróbkę, więc ja sobie zjadam. Szczególnie, że zjem z 5 kawałków i już jestem najedzona. A nie 5 kawałków na pewno nie zaszkodzi. Zresztą dziś takie czasy, że tak naprawdę mało co jest nafaszerowane chemią, więc tak czy inaczej jej nie unikniemy.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynki

Teraz w ciąży jem wszystko i w różnych połączeniach np. żółty ser bardzo mi smakuje z dżemem malinowym- pycha, śledzie (przed ciążą jadłam sporadycznie) z pomidorami, itp. Odkrywam nowe smaki i połączenia. Mam nadzieję że za kilka miesięcy wrócę do swoich starych przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...