Skocz do zawartości
Forum

Problem z jedzeniem u 9 miesięcznego dziecka


Gość Zmartwiona11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona11

Mój 9miesieczny syn urodził się z wagą 2880g ( hipotrofia stwierdzona juz podczas badań prenatalnych) , obecnie waży 8kg i mam problem z karmieniem, z uwagi na podejrzenie alergii jest karmiony nutramigenem ale nie ma apetytu. Mleka wypija jednorazowo ok 120ml 5 razy na dobę, dostaje obiadki w formie zblendowanej, bo innej nie toleruje i od razu se krztusi, i na podwieczorek mus owocowy. Niestety mleka mało wypija a inne posiłki je niechętnie. Czasem zdarza się że zje kilka łyżeczek a czasem w ogóle nie chce. Żeby zjadł kilka łyżeczek muszę go zabawiać, bo zamyka buzię i nie chce, czasem płacze jak widzi że chce mu podać łyżeczkę. Morfologia wyszła dobra. Co mogę zrobić, jak zachęcić dziecko do jedzenia??? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Mój ma 10 miesięcy i jest to samo. Trzeba przeczekać, ząbkowanie tak działa na niemowlaki. Jak nie chce jeść owoców łyżeczką to spróbuj mu podawać te z tubki bezpośrednio. Mój jest na piersi i owocach. Obiadków nie zjada wcale albo jedną, dwie łyżeczki. Kiedyś zblendowane zupki podawałam mu dozownikiem do syropu, taką strzykawką. Wolał to niż łyżeczkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...