Skocz do zawartości
Forum

Problem z jama ustna u 2-latka


Gość Zuzanna_91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzanna_91

Witam Mój syn ma niespełna 2lata od sierpnia ubiegłego roku meczymy się z zmianami w jamie ustnej. Początkowo stwierdzono u niego zapalenie jamy ustnej. Wylądował w szpitalu z powodu odwodnienia. Gdy już wszystko wydawało się że jest dobrze problem powrócił po 3tyg. Od tamtego czasu syn ma to już 8 raz. W tym czasie zrobiliśmy badania krwi 2 razy które wyszły rewelacyjne. Do tego zrobiliśmy badania kału które też wyszły ok. Odwiedziliśmy stomatologa i alergologa który nie widział w tym problemu i stwierdził że są tylko zwykłe afty i dzieci w tym wieku tak mają. Była też wizyta u laryngologa który niczego się nie dopatrzył. Jesteśmy również pod opieką immunologa który ostatnio skierował go na badania które też wyszły super. Ostatnio miał mierzony poziom żelaza i też ok. Dwa razy miał też robiony wymaz za pierwszym razem były to kluyvera ascorbata i klebsiella pneumoniae (2017-10-24) a dziś odebrałam wyniki następnego i tym razem to escherichia coli. Chciałam dodać że te zmiany są różne wielkościowo. Raz są krócej raz dłużej. I właściwie ostatnie kilka razy w tych samych dwóch miejscach na języku po wyleczeniu pozostawiają blizny. Towarzyszy im nieprzyjemny zapach z ust poddenerwowanie mojego syna i kłopoty z jedzeniem. Jak dla mnie nawet jeśli w danym momencie nie ma tej afty to jama ustna nie ma dobrego wyglądu tzn nie wygląda tak jak u zdrowego człowieka. W trakcie tych wszystkich wariacji stosowałam nystatyne fiolet(wodny) aftin na codzień dostaje mollers i taka nowość od 2 tyg do stosowania immunoglukan. Dostaliśmy teraz skierowanie do gastrologa nie wiem czyi ta wizyta coś da. Od jakiegoś czasu robię również zdjęcia owych nieprzyjaciół w buzi. Błagam o pomoc bo już nie wiem co robić do kogo mam iść?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...