Skocz do zawartości
Forum

4 miesięczny maluch - spanie


Gość Vivian

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze,

Moja córka zaczęła 4 m-c życia i w dalszym ciągu źle sypia w nocy. Zastanawiam się czy kryje się za tym jakaś przyczyna czy po prostu taki model z Niej.
Ciągnie się za uszy całą noc.
Na klatce piersiowej ma czerwone suche miejsca - smaruje, ale trochę znika i pojawia się na nowo. Na brzuchu, pleckach i nogach też czuć takie suche miejsca, ale nie są czerwone. Lekarz powiedział mi, że mała ma alergie na białko mleka krowiego i zalecił przejść na Nutramigen. Mam watpliwości czy to mleko Jej służy. Oprócz problemów z niespokojnym snem, zmianami skórnymi, zmienił się kolor kup - najpierw były żółte, potem zrobiły się jaśniejsze powiedziałabym, że beżowe, a dziś zielono-żółta. Powiedziałabym, że są rzadkie/luźne.
Czy to normalne, że gdy zasypia to prawo oko ma na wpół otwarte?

Odnośnik do komentarza

Moja mala tez ma takie zmiany skorne, ktore w nocy ja swędza. Z tym, ze ja karmie piersia. Nie chce Cie martwic, ale moja ma juz rok niedlugo i problem ze snem trwa nadal tzn. Budzi sie czasem nawet co godzine, jak dobrze pojdzie to co dwie godziny. Mowiono mi ze niedlugo jej to minie i to "niedlugo" trwa juz pol roku. Nam zdiagnozowali atopowe zapalenie skory. Mleka i nabialu moja nie je, ja rowniez - a problem nie zniknal.

Odnośnik do komentarza

Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Badania wskazane na alergię panel ige swoiste pokarmowy i wizyta u alergologa

Panie doktorze,

Dziękuję za odpowiedź. Mieszkam za granicą i za każdym razem jak mam jakieś pytania do lekarza bo wg mnie coś mnie martwi to stale słyszę "to normalne, dzieci tak mają albo moja córka po prostu taka jest".
Zrobiliśmy testy żeby sprawdzić czy ma alergię na białko mleka krowiego i wyszło, że nie. To był tylko test skóry bo tutaj tylko takie robią.

Odnośnik do komentarza

alijaa
a próbowałaś kąpać dziecko w krochmalu? I po każdej kąpieli smarować dziecko emolientami? Np. balsam z nivea?

Krochmalu nigdzie tutaj nie kupię bo go nie ma. Zresztą o czym my mówimy skoro tutejsze zalecenia są takie, że po 4 mcu życia dziecka mleko w proszku można rozrabiać z wodą z kranu. Bez komentarza. Przez całe swoje życie nigdy nie piłam wody z kranu i nie wyobrażam sobie przygotowywać w taki sposób mleka dla dziecka.

Kupiłam ostanio właśnie emolient do kąpieli z super składem - zero syfu chemicznego itd. Następnego dnia mała obudziła się z ognisto -czerwoną skórą na klatce i brzuchu. Swędziało Ją to więc przez 2 dni męczyła się strasznie.

Odnośnik do komentarza

Krochmalu nigdzie tutaj nie kupię bo go nie ma. Zresztą o czym my mówimy skoro tutejsze zalecenia są takie, że po 4 mcu życia dziecka mleko w proszku można rozrabiać z wodą z kranu. Bez komentarza. Przez całe swoje życie nigdy nie piłam wody z kranu i nie wyobrażam sobie przygotowywać w taki sposób mleka dla dziecka.

Kupiłam ostanio właśnie emolient do kąpieli z super składem - zero syfu chemicznego itd. Następnego dnia mała obudziła się z ognisto -czerwoną skórą na klatce i brzuchu. Swędziało Ją to więc przez 2 dni męczyła się strasznie.[/quote]
Krochmal możesz zrobić sama z mąki ziemniaczanej

Odnośnik do komentarza

~Vivian][quotealijaa
Krochmalu nigdzie tutaj nie kupię bo go nie ma. Zresztą o czym my mówimy skoro tutejsze zalecenia są takie, że po 4 mcu życia dziecka mleko w proszku można rozrabiać z wodą z kranu. Bez komentarza. Przez całe swoje życie nigdy nie piłam wody z kranu i nie wyobrażam sobie przygotowywać w taki sposób mleka dla dziecka.

Kupiłam ostanio właśnie emolient do kąpieli z super składem - zero syfu chemicznego itd. Następnego dnia mała obudziła się z ognisto -czerwoną skórą na klatce i brzuchu. Swędziało Ją to więc przez 2 dni męczyła się strasznie.

Krochmal możesz zrobić sama z mąki ziemniaczanej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...