Skocz do zawartości
Forum

Amniopunkcja Warszawa


Gość Pa_ulina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pa_ulina

Cześć dziewczyny,
dostałam dziś skierowanie na amniopunkcję - lat 27, NT z USG 3,3 wykonane w 13w6d, po teście PAPP-A ryzyka skorygowane bardzo wysokie (największe 1:13).
Byłam dziś w IMID na Kasprzaka, niestety dowiedziałam się tylko tyle, że robią tam amniopunkcję tylko w pierwszy poniedziałek miesiąca. Zarejestrować się dziś nie mogłam, bo w soboty rejestracja nie pracuje, jednak znalazłam informację (niepotwierdzoną), że właściwie można tam po prostu przyjść w poniedziałek, odczekać swoje w kolejce i wykonają zabieg. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z amniopunkcji w IMID? Lub może z innych placówek? Wiem, że na Orłowskiego zapisują dopiero na drugą połowę marca, przeraża mnie perspektywa takiego czekania... Dziękuję Wam za wszystkie wskazówki. To moja pierwsza ciąża, jestem przerażona :(

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to wyglada w Warszawie, ale w Trojmiescie zapisują na amniopunkcje dopiero od 15 tc bo wtedy spada ryzyko powikłań (głównie poronienia). Wydaje mi się, ze w takim przypadku lepiej zapisać w jakieś sprawdzone miejsce nawet jeżeli wiąże się to z oczekiwaniem.
Zawsze możesz tez wykonać badanie Nifty, jest drogie, ale nieinwazyjne i wynik jest szybciej niż z amniopunkcji. U mnie pobranie płynu się nie udało i gdybym nie zrobiła Nifty to nadal bym nic nie wiedziała i się stresowała.
Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze.

Odnośnik do komentarza

@Caro84 - dzięki za odpowiedź. Jestem aktualnie w 15 tc. Właśnie chciałam się dowiedzieć jak to jest konkretnie w Instytucie Matki i Dziecka, bo doszły mnie słuchy, że nie trzeba się wcześniej zapisywać, ze względu na to, że na amniopunkcje mają przeznaczony 1 dzień w miesiącu. Ryzyko wyszło mi na prawdę wysokie, mój lekarz oczywiście wspomniał o NIFTY, ale powiedział, że gdyby to były jego wyniki to ani przez moment nie zastanawiałby się nad amniopunkcją i zrobiłby ją jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

Moj lekarz tez był za amnio dlatego się zdecydowałam, ale niestety nie udało się pobranie i lekarz widząc wynik Nifty stwierdził, ze drugiej amniopunkcji nie będziemy robić. I całe szczęście bo o tyle o ile za pierwszym razem byłam zdeterminowana żeby zrobić badanie a tyle za drugim już zaczęłam się bać powikłań.
Nie miałam robionego testu pappa bo nt w moim przypadku wyszło 5,2 i lekarz stwierdził, ze tylko amniopunkcja albo Nifty rozwieją wątpliwości. Na szczęście okazało się, ze dzidzia jest zdrowa.
Jestem żywym przykładem na to, ze zwiększone nt nie musi oznaczac najgorszego. Pappa to tylko statystyka i nie spacjalnie bym się tym przejmowała.
Co do samej amniopunkcji to dzwon gdzie się da bo musza cię przyjąć jak najszybciej bo ciąże można rozwiązać bodajże do 24 tygodnia a na wynik amnio czeka się aż 3 tygodnie...

Odnośnik do komentarza

Jutro rano idę ustawić się w kolejkę. Jak tam mi się nie uda nic załatwić to już mam plan gdzie pojechać później. Wiem właśnie, że czasu jest mało... :( Staram się jednak cały czas wierzyć, że będzie dobrze. W końcu nawet ryzyko 1:13 daje mi 92% szans na urodzenie zdrowego dzidziusia i tego się cały czas staram trzymać. Ale wiadomo jak jest, każda informacja, że coś może być nie tak strąca z nóg, tym bardziej, że jest to moja pierwsza, wyczekiwana ciąża.

Odnośnik do komentarza

@mama dzięki za słowa otuchy! Mam nadzieję, że w moim przypadku będzie podobnie.

No i już po zabiegu. Bez problemu najpierw zarejestrowali mnie w Instytucie, a później przyjęli mnie w poradni genetycznej i po szczegółowej rozmowie dostałam skierowanie na zabieg. Nadal nie wiem, czy wykonują je w pierwszy poniedziałek miesiąca, czy w każdy poniedziałek. W każdym razie mi się udało, że dziś robili i od razu z poradni genetycznej udałam się na zabieg. Co prawda wyczekałam się kilka godzin, bo przede mną było już w kolejce sporo pań, ale już z głowy. Pozostaje mi teraz tylko czekać. Zdecydowaliśmy się na FISH (aktualnie koszt 650 zł), więc pierwsze wyniki powinnam już mieć w środę.

Odnośnik do komentarza

No to ciesze się, ze się udało i już po wszystkim. Mam przeczucie, ze wszystko będzie dobrze :).
U mnie tez ryzyko wyliczone było bardzo duże (pamietam tylko ze dla ZE 1:13) a jednak dziecko jest zdrowe.
Nadal trzymam kciuki i czekam na informacje na temat wyniku :).

Odnośnik do komentarza

Witam, drogie Panie czy któraś z Was z pobranej amniopunkcji zawoziła sama materiał do IMID na Kasprzaka?Mam amnio za tydzień i boję się, gdyż wiem ,że dojazd do Kasprzaka zajmie już trochę a co dopiero znalezienie poradni -gdzie wejść itd. Będę z mężem, ale tak czy inaczej może ktoś pomoże:))

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/9/2020 o 9:20 PM, Gość Justyna 42 l napisał:

Witam. Dwa razy miałam amnio i wyniki wyszły - prawidłowe kariotypy żeńskie. Dodam, że druga amnio była wykonana w wieku 42 lat. Kobiety nie bójcie się badania. Lepiej wiedzieć niż potem cierpieć. 

a gdzie robiłaś amnio?szukam placówki prywatnej w Warszawie. Bardzo się boję, mam ryzyko skorygowane w PAPPa 1:170 i nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...