Skocz do zawartości
Forum

Co oznaczają wyniki badań o moje objawy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata, prowadze aktywny tryb życia, trenuje na siłowni kilka lat. Oto wyniki badań w kierunku celiaki
P/c. P. Endomysium i gliadynie w kl. IgA Igg (icd-9: - -)
P/c. p Endomysium (Ema) Iga ujemny
P/c. p Endomysium (Ema) Igg ujemny
P/c. p gliadynie (AGA-GAF-3X )Iga ujemny
P/c. p gliadynie (AGA-GAF-3X ) Igg słabo dodatni
W badanej surowicy krwi metoda immunofluoresencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciw gliadynie w klasie Igg: +.

Wartośći referencyjne:
miano <1:10 wynik ujemny<br /> miano >=1:10 wynik dodatni

+ wynik słabo dodatni
++wynik dodatni
+++ wynik wysoko dodatni
Moje objawy to uporczywe cuchnace i odbarwione na jasny kolor biegunki, z resztkami pokarmowymi,spadek masy ciała mimo braku zmian w diecie czy trybie życia, przelewanie w jelitach, bóle kostno - stawowe, bóle podbrzusza które pojawiają się po jedzeniu lub przed oddaniem stolca,próchnica zębów, często bywam zmęczony i ospaly mimo odpowiedniego odpoczynku,miewam ataki nerwowe spowodowane najprawdopodobniej niedoborami witamin z grupy B.dodam, że po zjedzeniu owsianki na śniadanie, odbija mi się, boli mnie brzuch, mam
parcie na stolec oraz zalega długo w żołądku. Już od gimnazjum zdarzało mi się mieć biegunki bez przyczyny raz na jakiś czas, teraz to codzienność. Dwa razy usg robione w odstępie czasowym ok 3mscy nie wykazało żadnych zmian, wszystko w porządku,proszę o POMOC, bo to nie jest IBS

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...