Skocz do zawartości
Forum

wysokie tsh w ciąży


Gość mamij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 4 miesiącu ciąży. Lekarz zlecił mi badanie TSH które wyszło na poziomie powyżej 5. Co oznacza niedoczynność. Zlecił mi wizytę u lekarza rodzinnego który ma poczynić dalsze kroki, ale wizytę u niego mam dopiero za 4 dni. Przeczytałam wiele artykułów na ten temat i zastanawiam się czy coś może zagrażać mojemu dziecku. Nie miałam wcześniej problemów z tarczycą. Czy to zwykłe skoki spowodowane ciążą czy powinnam się martwić o zdrowie małego?

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

Jeśli masz mozliwość to idź prywatnie od razu do endokrynologa, niech przepisze Ci odpowiednią dawkę na tę tarczycę i zrobi USG. Wysoki poziom tsh może zagrażać dziecku zwłaszcza w 1 trymestrze ciąży. Nie ma co zwlekać niestety.

Odnośnik do komentarza

To prawda,niedoczynność zagraża rozwijającemu się dziecku ponieważ ono nie ma jeszcze swojej tarczycy.Grozi mu niedorozwoj jeżeli szybko nie zaczniesz brać eutyroxu.Ja w mojej 3 ciąży z wynikiem 46 wylądowałam w szpitalu.A był to 6 tydzień,więc naprawę sam początek kiedy możnaby jeszcze spokojnie podejść do tematu.
Zgadzam się z przedmowczynią.Idz jak najszybciej prywatnie.Na prywatną wizytę też czasem trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...