Skocz do zawartości
Forum

Brak apetytu u 10 miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Syn jakiś czas temu stracił częściowo apetyt. Nie chce jeść kaszek, obiadków. Zje parę łyżeczek i tyle. Chce tylko pierś.
A do tej pory potrafił zjeść nawet pół dużego słoiczka zupki czy cały słoiczek deserku, i 100ml kaszki gęstej (dwa razy dziennie). Pije herbatkę, na cały dzień robię mu 100ml. Nie wiem czy czasem niepotrzebna jest ta herbatka. Może jej za dużo pije i nie ma apetytu. Dodam, że w tej chwili rosną mu 3 ząbki na raz. Pomyślałam, że to może jest główną przyczyną braku apetytu. Próbowałam go podejść i do butelki robiłam rzadszą kaszkę, czy raz zupkę. Też nie chce wypić. Już nie wiem co robić. Nie zamierzam przegładzać dziecka. Syn jest hipotrofikiem (w dniu urodzin miał 47cm i ważył 1890), wiem że takich dzieci się na siłę nie dokarmia bo potem mają problemy zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna1986

Witam, Lekarzem nie jestem więc nie chciłabym namieszać. Ale mogę wypowiedzieć się jako matka dwójki dzieci. Mój synek ma prawie 11 miesięcy i też często odmawia posiłki. Wydaje mi się, że ząbki mają ogromny wpływ na jedzenie oraz to, że wokół dziecko dużo się dzieje (zaczyna raczkować, podnosić się). Wydaję mi się, że trzeba to spokojnie przeczekać. Karmić nawet po parę łyżek obiadków (ja daję w kawałkach, ale jak nie chcę to zmiele i zawsze parę łyżek jeszcze zje). Na koniec można dać dopić mleczkiem z piersi, albo poczekać i za godzinkę dać. Do picia dałabym wodę (zamiast herbatek)- wróciłabym do nich jak zacznie znowu ładnie jeść. Do picia sok dałabym w momencie, kiedy nie zje owoca. Przerwy między jedzeniem też są ważne, aby dziecko zdąrzyło zgłodnieć. Obiadki u mnie sprawdzają się po spacerku na dworze, po spaniu. Jeśli dziecko w ogóle odmówi jedzenia, nawet piersi wtedy bym szukała przyczyny . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...