Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość paulinamakuch

18 miesięczny buntownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulinamakuch

Witam, jestem mamą wspaniałego, mądrego, zdolnego chłopca. Ma 18 mscy. Niestety od jakiegoś czasu strasznie się buntuje, zwłaszcza wtedy, gdy mu czegoś zabraniam, lub, gdy go upominam jak robi źle. Bije się rączkami po głowie, uderza głową o podłogę lub o ścianę, rzuca się i wierzga nogami, gdy próbuję mu tłumaczyć że nie wolno tak się zachowywać, w ogóle nie reaguje, potrafi czasami mnie uderzyć. Co mam robić? Jak reagować? Czy po prostu ignorować takie zachowanie i przeczekać ten moment, aż sam się uspokoi? Bardzo proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anetamamawiktorka

Witam , mysle ze to typowe zachowanie dla tego wieku, tez to przerabialam , powinnas jak najbardziej reagowac , nawet jezeli to nic nie pomaga i tak trzeba zwracac dziecku uwage ze pewne zachowania sa niedopuszczalne . Jezeli jestes w towarzystwie i dziecko zle sie zachowuje powinnas z nim wyjsc na tak dlugo az sie uspokoi i wyciszy. Po jakims czasie powinno byc lepiej . Polecam rowniez rozwarzyc wyslania go wczesniej do przedszkola, u mnie to byl strzal w dziesiatke i poprawe w zachowaniu mozna bylo zobaczyc juz po 2 tygodniach , powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paulinamakuch

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Rozważam wysłanie go do przedszkola od września, akurat skończy dwa latka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...