Skocz do zawartości
Forum

Jaki kupić samochód?


Gość Autority

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Autority

Nie wiedzialem gdzie dokladnie wrzucic to pytanie ale mam nadzieje ze pomozecie. Mianowicie mysle nad kupnem samochodu, potrzebuje takie w miare tanie ale porzadne. Jakies propozycje? Myslałem w sumie o peugeotcie ale wciąż się waham . Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza

A ja słyszałam że Peugeot'y często się psują i częściej u mechanika są niż to warte. ;P Ale wiadomo, że wszystko od właściciela i sprzętu zależy.
Sama osobiście polecam Ford Mondeo 1,8 tdci.
Posiadam, mam (w sedanie), pali około 6,7l/100km. Duży, duży i jeszcze raz duży. :) Wygodny za to, choć tylna szyba całkiem niepotrzebna (według mnie zbyt mała i gówniana - nocami szczególnie - no zupełnie nie pasuje mi patrzenie w tylną szybę, lusterka boczne już o wiele bardziej przydatne).
Dużo zależy od tego, ile osób zazwyczaj w aucie jeździ i w jakie trasy (po mieście czy wypady za miasto raczej?).

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Jest takie "przysłowie" o Fordzie i Fiacie, ale nie nadaje sie na forum, bo musiałabym sie sama ocenzurować ;)
Prawda jest taka, że te wszystkie stare "legendy" o samochodach, że niby japończyki nie do zdarcia, a francuzy sie psują można sobie dzis między bajki wsadzić. Mam peugeota, kolejnego zresztą i nie narzekam. W zasadzie wymienam tylko części eksploatacyjne. Na ten moment nie ma tak na prawdę aut niezawodnych. I tak na prawdę w jednej klasie wytrzymałość samochodów będzie podobna niezależnie od marki.
~Autority jesli kupujesz nowe auto to bierz takie, które ci sie podoba i spełnia twoje potrzeby m.in. ze względu na ilość miejsc, wielkośc bagaznika itp Co do uzywanych to trzeba miec kogoś zaufanego, żeby sprawdził co i jak, albo podjechać na jakiś serwis. gdzie sprzedający nie będzie nikogo znał. Na pewno nie warto jechać sprawdzać auta na serwis "polecony przez sprzedawcę" ;)

Odnośnik do komentarza
Gość haniaaaa

ja jestem bardzo zadowolona z peugeota 308, bo technicznie jak i wizualnie bardzo się mnie się podoba. A do tego żeby kupić ten model jak i inne tej francuskiej marki to nie trzeba wydawać fortuny, bo trwają teraz te wyprzedaże i można sporo zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza

Od dluszego czasu przymierzam sie do zakupu jakiegos samochodu. Jedna z moich znajomych namawiala mnie na zakup jakiegos uzywanego .. pomyslalam sobie czemu nie. Na miejsce zabralam ze soba zaprzyjaznionego mechanika .. to co dojrzal po kilku minutach mnie zmrozilo. Okazalo sie, ze auto bylo skladane z dwoch (widac bylo spawy na belkach) chyba nie musze mowic jaki wplyw ma to na bezpieczenstwo .. a raczej jego brak. Podziekowalam i teraz szukam czegos z salonu. Przejrzalam wiekosc ofert wiekszych producentow .. z takiej sredniej wielkosci samochodow Dacia ma pare fajnych modeli np. Nowe Sandero brzmi swietnie. Do tego mozna skorzystac z darmowej jazdy probnej https://www.dacia.pl/kontakt/jazda-probna.html Co sadzicie o takim wyborze? Bede wdzieczna za pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wątpię, czy autor potrzebuje tej rady, ale napiszę, kogo interesuje to pytanie i natknął się na ten temat. We wszystkich powyższych wskazówkach nie widziałem niczego szczególnego, nie podchodzisz do tej kwestii od strony, która jest potrzebna. Musisz zadać sobie kilka pytań, które będą Cię koordynować. Spójrz na siebie przed sobą musisz ocenić swoje miejsce zamieszkania, jeśli mieszkasz poza miastem i zimą masz ewentualne problemy z podróżowaniem, zdecydowanie musisz brać pod uwagę tylko crossovery. Następnie musisz obliczyć, do jakich zadań potrzebujesz samochodu, jeśli jesteś sam, a dwumiejscowy roadster będzie Ci odpowiadał. Następnie musisz obliczyć, ile jesteś w stanie zainwestować miesięcznie w samochód oprócz paliwa, jeśli jesteś singlem, który zarabia wystarczająco dużo, to Ty i paczka zatrzymacie Mercedesa SL500. Tutaj już mamy wyobrażenie o tym, jaki powinien być samochód. Trzeba zrozumieć, że można przewidzieć wiek samochodu do 7 lat, po 7 latach nie da się przewidzieć awarii. Dlatego bardziej opłacalne będzie rozważenie nowszych samochodów. Weź również pod uwagę amortyzację samochodu, tyle traci na cenie w czasie. A kiedy już zdecydujesz się na wybór auta, nie oszczędzaj na usługach eksperta samochodowego, który dobierze dla Ciebie przyzwoity samochód, który będzie w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam Seata Leona - kupiłam go jakoś w podobnej cenie i był cudowny. Mega wygodny, super zawieszenie, jeździłam nim nawet za granice i swietnie się sprawdzał. Co prawda miałam go w dislu, także mało spalał. Na początku wgl nie byłam przekonana do Seata. Bardziej byłam za Fordem fiesta, ale jednak jazda bez porównania. W fordzie strasznie się siedziało i twarde zawieszenie. https://motoklub.pl/kw-na-km Polecałabym poczytać sobie o koniach mechanicznych i wybrac auto z silnikiem o odpowiedniej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Gość kotek522

Ja to raczej pójdę w ślady mojego męża i zdecyduję się na to, co będzie miało sens, czyli jakiś francuski wozik. Te z lwem nas nigdy nie zawiodły. Stąd uważam, że fajnie będzie mieć taki samochód. Tylko najpierw prawko.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Budżet niewielki, więc zostaja auto używane. Polecam toyotę, albo renault, ale jak szukasz samochodu w tak niskiej cenie to lepiej poszukaj też mechanika, bo będzie co naprawiać. Też kupiłem używany wóz i wiedziałem o możliwych usterkach. Od razu pojechałem do mojego mechanika [reklama usunięta] skontrolować sytuację i mój mechanik Budżet niewielki, więc zostaja auto używane. Polecam toyotę, albo renault, ale jak szukasz samochodu w tak niskiej cenie to lepiej poszukaj też mechanika, bo będzie co naprawiać. Też kupiłem używany wóz i wiedziałem o możliwych usterkach. Od razu pojechałem do mojego mechanika [reklama usunięta] skontrolować sytuację i mój mechanik zaproponował mi jeszcze parę rozwązań, które warto by było zrobić. Dobrze zrobiłem, bo auto się nie popsuło, dopiero teraz wymieniałem świece i jedną cewkę.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...