Skocz do zawartości
Forum

Niedotlenienie u noworodka ?


Gość Mama1417

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama1417

Witam!
Jestem mamą miesięcznego noworodka, jestem młodą mamą. Gdy moje dziecko miało 12 dni to dostało 1 raz kolke. I od tego czasu sie zaczelo, stres, stres i jeszcze raz stres.. po 5 godzinach kolki dzidziuś zasnął u mnie na łóżku, po około 2 godzinach, kiedy sie przebudzilam zobaczylam ze dziecko ma nakrytą twarz kołdrą (do oczu). :( boje sie ze moglo sie cos stac, niedotlenienie jakies , uszkodzenia mozgu czy cos ?dziecko zachowuje sie normalnie ale boje sie ze ta sytuacja bedzie miala wplyw na jego zdrowie... rozwoj... dodam że nie pamietam zeby byl siny czy cos, bo lampka, ktora mam byla naprawde ciemna gdy sie ja zaswiecilo. Co mam robic ? Nie umiem z ta mysla zyc, musze sie dowiedziec czy wszystko jest "OK" z moim skarbem I ze ta sytuacja nie miala znaczenia dla zdrowia mojego dziecka . Dodam że moje dziecko mialo juz usg przezciemiaczkowe ze wzgledu na porod z wykorzystaniem proznociagu przed ta sytuacja ktora tutaj opisuje... Co robic ? Prosze o pomoc....
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.Nie jestem lekarzem,ale myślę,że nie masz się o co martwic.Wspomniałaś,ze nie zauważyłaś niepokojących objawów.Moja córcia 4 miesiące,żeby zasnąć zakrywa się kocykiem na buźkę i nie ma mowy o zabraniu jej.Musi się wtulić i dopiero zasypia.Oczywiście pozniej ją odkrywam,ale tak jej najlepiej zasnąć.Spokojnie.Myślę,że Pan doktor powie Ci to samo

Odnośnik do komentarza
Gość Mama1417

No nie zauważyłam niepokojących objawów w momencie kiedy odslonilam dziecko, ponieważ lampka nocna naprawde ciemno swiecila, I Sama nie wiem co myslec ;/ jakoś po 2 godzinach od tego wydarzenia zrobiło sie Jasno na zewnatrz I nie widzialam niepokojących objawow, ale nie wiem czy to tak sie uwzglednia. Jesli byloby cos nie tak to chyba by utrzymała się sinica czy cokolwiek takiego, ze bym to zauwazyla np p.o. 2,3 godzinach? Dodam że moje dziecko w ten dzien naprawde dlugo spalo, ale to chyba odsypialo po prostu .

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że nie ma się o co martwić. Na kolkę polecam esputicon, bo jako jedyne kropelki używa się ich tylko 2 razy dziennie po 2 krople, czyli podajesz bardzo niewielką ilość substancji maluszkowi. Są bardzo skuteczne. Rezultaty widać od drugiej doby podawania. Większość kropli ma niepotrzebny dodatek substancji słodzących.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama1417

Dzis malenstwo miało 1 wizytę u pediatry, neonatologa. Powiedziałam o tym wydarzeniu I Pani badajac dziecko powiedziala ze jest wszystko w porzadku z nim. Tzn poogladala go I wgl, no wiadomo jak to 1 wizyta. Czyli mam sie juz tym nie martwic ? Bo juz myslalam robic usg glowki itp. A co Pan Doktor mysli o tym ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...