Skocz do zawartości
Forum

Przedłużający się płacz po szczepieniu,


Gość kmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, moja córeczka w 6 miesiącu życia dostała drugą dawkę szczepionki 5w1 i pnumokoki. W nocy obudziła się i płakała tak, że nie mogliśmy jej uspokoić przez godzinę. Podałam jej viburcol i przeszło. Później było już ok. Podobnie płakała po wcześniejszym szczepieniu na pneumokoki. Przed tym ostatnim płaczem miała podaną 5w1 i pneumokoki. Nie wiem czy wiązać to ze szczepieniem, ale dwa tygodnie po szczepieniu ciężko było ja położyć spać na noc. Otóż od 21 do północy była praktycznie non stop kolysana, kiedy ją odkladalismy do łóżeczka to albo się wybudzala, albo zaczynała marudzić i trzeba było dalej kolysac. Od czasu do czasu potrafi obudzić się z płaczem, ale to jak każde dziecko raczej. Proszę powiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania do szczepienia w związku z tym płaczem? Skoro trwał on godzinę czy kwalifikowany jest jako nop nieutulony płacz? Czy krzyk mózgowy? Boję się, czy mogę dalej szczepić z obawą o inne poważne NOPy. Tyle się teraz słyszy... Mogę dodać, że córeczka potrafi otrzasac sie kilka razy dziennie tak jakby było jej zimno. Potrafi robić tak podczas zabawy, w czasie jedzenia, po przebudzeniu, przy załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Nagralam filmik z tym zachowaniem, który oglądali i pediatrzy i neurolog, jednogłośnie stwierdzili, że jest to fizjologia, dojrzewajacy układ nerwowy.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź Panie Doktorze.
Obawiałam się, że ten przedłużający się płacz jest właśnie tym nieutulonym NOP. Poza tym miała temp. 37,5 i zaczerwienie w miejscu wstrzyknięcia i mały guzek.
Czy słyszał Pan coś nt. wycofanych szczepionek w woj. Lubuskim?
Cz tyczy się to tylko poszczególnych przechodni na zachodzie kraju, gdzie szczepionki były źle przechowywane, czy całej serii w całym kraju?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...