Skocz do zawartości
Forum

Dobre badanie genetyczne a zły wynik papa.


Gość Bacha

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Miałam badanie genetyczne prenatalne i wszystko ok i ladna kość nosowa i przyziernosc karkowa ok. Badanie w jak najlepszym porządku. Normalnie bym tego papa nie robiła ale mam 35 lat więc robili z automatu. Wynik papa wyszedł taki ze istnieje duże ryzyko zespołu Downa. Mam skierowanie na badanie krwi albo amniopunkcje. Czy któraś z Was tak miała?

Odnośnik do komentarza

Ja miałam podobnie-usg ok,pappa ze względu na wynik wolnego bHcg był niezbyt dobry i podejrzewano trisomię 13. Mój lekarz prowadzący mnie nastraszył,że trzeba jak najszybciej to skonsultować,więc już następnego dnia byłam na prywatnej konsultacji u genetyka (powtórzyłam ją kilka dni później u lekarza wskazanego przez mojego prowadzącego). Obaj genetycy stwierdzili,że zdarza się tak,że usg jest w porządku, ale wyniki krwi po prostu zawyżają prawdopodobieństwo aberracji chromosomowej. Także głowa do góry i proponuje skonsultować wyniki :)
U mnie np było tak, że nikt mi nie powiedział jakie prawdopodobieństwo jest już tym niepokojącym, lekarz w ogole już mi mówił o amniopunkcji..a jak pojechałam do pierwszego genetyka, to mi wyjaśnił, że przy moim wyniku amniopunkcji nikt mi nie zrobi (bo jest za niskie), nifty mogę sobie zrobić,ale on nie widzi wskazań i dla niego byłoby to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, mogłabym też powtórzyć pappa- Ale powiedział,że nie ma wg niego sensu, bo wyjdzie mi wynik bHcg jeszcze gorszy pewnie(tak też moze być ) i będę się niepotrzebnie denerwować.

Niech ktoś jeszcze zobaczy te wyniki i powie co najlepiej zrobić w Twoim przypadku. Spróbuj się nie denerwować i głowa do góry:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Z tego co zrozumiałam lekarzy- jeśli jest prawdopodobieństwo 1 do 300 wystąpienia danej wady, to to jest dla nich już duże prawdopodobieństwo, bo takie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu przy amniopunkcji. Jeśli jest mniejsze, to nie robią amnio, jeśli większe to niby powinno się robić.
Z tym ze tak jak pisze Akemi-to są wszystko statystyki...i ja sie poniekąd zgadzam z jej opinią w tym temacie- zwłaszcza że sama to przeżyłam

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

hej,

jestem w podobnej sytuacji, 26.02 miałam usg prenatalne - wyszło idealnie przezierność 1,52, kość nosowa widoczna, wszystkie pozostałe współczynniki w normie.
Po usg ryzyko zespołu Downa 1:1816
Pobrano mi również krew do testu.
Wyniki powalająco zwiększyły ryzyko
(wolne b-hcg 2,761 MoM, PAPP-A 0,451 MoM)
Ryzyko zesłopłu Downa wzrosło do 1:88.....
Dodam, że to pierwsza ciąża 33 lata
We wtorek 19.03 mam amniopunkcję, trzymajcie kciuki dziewczyny.
Nie śpię po nocach...

Odnośnik do komentarza

AnnaMariaa moja siostra miała taką sytuację i starsza od Ciebie bo 37 lat. USG idealne a z Pappa 1:74 bodajże, zrobiła amniopunkcje i wszystko jest dobrze. Ponoć te białka z PAPPA tak jakoś dziwnie wychodzą w zależności od wielu czynników … więc nie martw się na zapas (choc wieżę że to trudne) bo na pewno wszystko będzie dobrze. Buziaki kochana!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...