Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Ewa nie martw się będzie dobrze. Skoro jest nas to szczepionka która zapobiega zakażeniu dzidzi to bedzie ok.
Super że pierwszy dzidziuś na świecie.
Dziewczyny ciekawe czyvforum też będzie działać jak porodzimy dzidzie? Czy będziemy się dzieliły doświadczeniem i jak rosną nasze bąble?

Odnośnik do komentarza

Doczytałam, że Nie trać nadziei miała termin na 29, ale Mąż ma urodziny 20 września więc Maluch zrobił cudowny prezent :)! Może i mój Maluch zechciałby zrobić prezent babci która urodziny ma tego samego dnia? :) napiszę o tym "głośno" na forum to może zadziała jak u Nie trać nadziei.
JustynkaR- jasne że będziemy pisać! Nikt nie zrozumie mamy jak druga mama :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Nie trać nadziei-ogromne gratulacje, odpoczywaj i ciesz się synusiem
Justynka-mój pierwszak też ma masę zadań
Dziewczyny czy któraś ma czkającego bobasa w brzuchu? U mnie mała co najmniej 4 razy dziennie ma czkawkę. Nie muszę ruchów liczyć i wiem, że główką odwrócona na dół ale czemu tak często czka? Wizytę mam w czwartek to zapytam ginkę ale niepokoi mnie ta sytuacja...
Dziś dopakowałam torbę do szpitala. Jeszcze klapki, szczotkę do włosów i krem dorzucę i jestem gotowa. Termin 24.10. 36tc. A wy?

Odnośnik do komentarza

Mamalastminute my termin mamy na ten sam dzień. Tez juz mam torbe spakowana. Moja malutka tydzien temu albo 2 tygodnie temu miała taki etap ze w ciagu dnia nawet i 5 razy czulam ze ma czkawke ale nie doszukiwalam sie w tym nieprawidlowosci i nie szukalam w internecie czy jest to normalne bo bym znalazla 150 chorób. Teraz juz znacznie rzadziej czuje. Ale jak bedziesz u lekarza to mozesz zapytac.

Odnośnik do komentarza

Moj mlody tez ma czkawki np. dzisiaj rano mial:) tylko sie przebudzilam i czulam jak cyklicznie sie odbija od brzucha.. No i bylo to po prawej stronie, w okolicy zeber, takze nadal sie nie odwrocil tak jak powinien... a spodziewany termin narodzin to 27 pazdziernika...wiec juz jestesmy w 35 tyg

Odnośnik do komentarza

Nie trać nadziei Gratulacje !!! :) Super mamy pierwszego maluszka na forum :) Odpoczywajcie , a jak już będziesz na siłach to napisz nam coś więcej :)
JustynkaR też liczę że będziemy pisać po porodzie i wymieniać się informacjami :)
Paulina skoro mówisz że to tak działa to ja też piszę "głośno" na forum - może moja córeczka zrobi tatusiowi prezent na dzień chłopaka i przywita się z nami 30 września :D
U nas termin oficjalny z OM 5 października więc zostało 2,5 tygodnia :) Torba już dopakowana ostatecznie i czeka. Tylko wyniki dopakować z ostatniej morfologii i będzie komplet.
Moja córcia też ma czkawki często, zwłaszcza jak zjem słodkie. Chyba uwielbia słodycze jak mama i jak ma wody słodkie to pije łapczywie :D wie co dobre :P
Podobno czkawki nie są groźne, a wręcz świadczą że dzidzia połykając płyn owodniowy ćwiczy przed pierwszym oddechem więc to dobry odruch :)
https://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcgclai68qw.png

Odnośnik do komentarza

Czy któraś z Was miała może do czynienia z urządzeniem TENS przy porodzie ? Czy to faktycznie działa i łagodzi ból porodowy ? I jest bezpieczne ? Na szkole rodzenia mówili nam że w szpitalu na Madalińskiego można za darmo wypożyczyć TENS na okres miesiąca w okolicach porodu. Skoro za darmo to zastanawiam się nad tym :) Macie jakieś doświadczenia z tym urządzeniem ?

Odnośnik do komentarza

Po ostatniej wizycie 13.09. wychodzi nam termin 31.10-01.11. Podobnie jak Klara85. Klara, będziemy zamykać kolejkę, chociaż to nigdy do końca nie wiadomo..
Skoro wypowiadamy życzenia to poproszę datę 03.11. Czyli imieniny moje i mojego brata. A co, potrójna okazja będzie.
Jeśli chodzi o czkawkę to nie wyczuwam u mojego dzieciątka. Może nie umiem rozpoznać..
U mnie dzidziuś już odwrócony główką do dołu. Byłam zaskoczona, że tak szybko (33w2d). Czytałam, że dziecię potrafi się przekręcić nawet i dzień przed porodem. Z drugiej strony kto wie, czy nasz mały jeszcze nie powywija fikołków.
Co do aparatu Tens się nie wypowiem, sama chętnie czegoś się dowiem od bardziej doświadczonych mam.
Dziewczyny, szczególnie te z końca października, zmotywowalyscie mnie do działania, bo ja nie spakowana. Nie wszystko nawet mam kupione. Dopiero sypialnię odmalowalismy w sobotę..
Kompletowanie wyprawki mnie przerasta. Jaki rozmiar bierzecie do szpitala? I jak będziecie ubierać malucha na początek? Do pajacyków body z krótkim czy długim rękawem? Jedna koleżanka mi powiedziała, że ona nigdy nie ubierala w dwie warstwy (rodziła w listopadzie). Ile komplecikow szykujecie na początek, nie mam na myśli do szpitala, tylko tak ogólnie. Ratunku.

Nasz synek jest już z nami.

Odnośnik do komentarza

Fara cieszę się, że jest ktoś jeszcze na samą końcówkę października oprócz mnie.
U mnie w szpitalu zapewniają ubranka, wiec biorę tak tylko profilaktycznie trzy komplety w rozmiarze 56, bo moja niunia raczej nie będzie duża.
W domu mam bardzo dużo rzeczy na 56 i 62, bo dostałam od znajomych.

Ja tak jak Justynka wcześniej pisała, też dostałam ogromnego przepływu energii. Umylam okna. Wyprałam i wysprzątałam już wszystko co możliwe. Teraz leżę, bo już nie mam siły i wpadłam jeszcze na pomysł, że może namówię męża na malowanie :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Anita-ciekawe która z nas urodzi faktycznie w terminie a która wcześniej? Ja bym wolała wcześniej. Poza tym 3 poród, dziewczynka. Może oszczędzi mi chociaż tygodnia z końcówki? Już mam dość dźwigania brzuszka.
Paulina-ja też muszę już więcej odpoczywać ale czasem energia mbie rozpiera. Zależy od dnia.
Fara-ja ubranek do szpitala nie biorę bo szpital zapewnia ale przy najstarszym synku z października miałam kaftanik plus śpiochy w szpitalu i to wystarczało bo na oddziale jest bardzo ciepło. Na wyjście body z krótkim, pajac i cieniutka kurteczka polarowa a na nożki kocyk. Rozmiar 56. Syn miał 55cm i 3600.
Paulina-też czuję nacisk na spojenie łonowe i pęcherz cały czas. Brzuszek może się obniżyć już 4 tyg wcześniej. Zobaczę na wizycie w czwartek czy mała jest już niżej czy nie bo że główką w dół to przez czkawki wiem. Może faktycznie mała łapczywie pije wody płodowe?
Co do Tens nie pomogę. Miałam zzo.
Nie trać nadziei-odezwij się jak trochę dojdziesz do siebie.
Teraz już z górki będzie, posypiemy się po kolei

Odnośnik do komentarza

Nie trać nadziei gratulacje!
Mamaladtminute u nas czkawki kilka razy dziennie.

Mam termin na 27.10 i na razie pozbieralam ubranka do prania. Czekam na przypływ energii, żeby to wyprać i się spakować. Mam dużo ubrań od koleżanek, ale wydaje mi sie, że w użyciu były może 3-4 zestawy body +pajac lub śpiochy. Tylko, że moje bąble mało ulewaly. Na początek rozmiar 62 głównie. Mam tez kilka 56. Na maluchy takie ok 3,5kg w sam raz. Tyle, że na miesiąc bo potem za małe.

Tensu nie używałam, ale jeśli można wypożyczyć to nie ma co się zastanawiać. Najwyżej nie pomoże. Mi na bóle dobrze zrobily cieple okłady. W domu to był prysznic, a w szpitalu termofor z pestkami. Marzyłam o porodzie w wodzie, położna przygotowała wannę, ale jakoś w trakcie porodu już tam nie dotarłam.

Ciężka końcówka. Jeszcze jak jest malzon to jakoś idzie. A jak go nie ma to wieczorem padam na twarz. I jeszcze ta bezsenność.

Prezenty dla starszakow będą zaraz po powrocie ze szpitala. Zapakuje do samochodu. Niech czekają. Od starszych nic nie kupuję. Zabawek dla niemowlaków mamy tyle, że można założyć żłobek. Poprzednio prosiłam babcie, żeby jeśli muszą coś kupować to po jednej sztuce. Jedna chyba kupiła 3 bodziaki, a druga tylko 1 pudełko z grzechotkami... dziesięcioma. A za tydzień przyniosła kolejne grzechotki.

Odnośnik do komentarza

Mamalastminute mam nadzieje ze obie urodziny w terminie albo wcześniej. Nie chce mi sie juz tak dlugo czekać. Jest to moja pierwsza ciaza i w sumie do konca nie wiem co mnie czeka ale bym chciala miec to juz za sobą. Chociaz czasami przychodza mysli "jak ja sobie poradzę z taka kruszonką?" Wczesniej nie mialam stycznosci z tak malymi dziećmi. Ale licze że instynkt sie włączy. A wcześniejsze dzieciaczki urodzilas w terminie?

Do szpitala nie musze brac żadnych ubranek. Dopiero na wyjscie zaklada sie swoje. Przyszykowalam body z dlugim rekawem, pajacyk i jesienny kombinezon w rozmiarze 56.

W sumie za duzo ubranek nie musimy kupowac bo dostalismy od szwagierki caly karton w rozmiarze 56, 62 i 68. Kupilismy tylko ze 4 pajace i 2 sweterki, ale tylko dlatego ze nie moglam sie powstrzymac w sklepie.

Witaj Madziula, mi ucinalo posty jak używałam emotek.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc, czyli bez emotek i najlepiej kopiować sobie to co napisze,
W takim razie próba numer trzy,
Obserwuje Was od tygodnia i postanawiam się ujawnić, jesteście bardzo serdeczne dla siebie aż miło się czyta.
Termin porodu mam na 22.10, spodziewamy się synusia, w domu czeka na niego siostrzyczka która 29.09 skończy 16 miesięcy, jak macie jakieś pytania do mnie to piszcie śmiało.
Nie trać nadziei, gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...