Skocz do zawartości
Forum

Problemy z niemowlakiem


Gość Vivian

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze proszę o poradę.

Moje dziecko ma 12 tyg i takie o to objawy, które mnie nie pokoją i nie wiem co z nimi zrobić. Karmione mlekiem Nestlé Good Start 1.

- Budzi się z płaczem rano, ale i również w ciągu dnia, ciężko je uspokoić, pręży się i podkurcza nóżki, leżąc na boku zwija się w pozycję embrionalną

- Puszcza dużo śmierdzących gazów

- W trakcie karmienia jest niespokojne. Po karmieniu rzadko jest zadowolone. Nie wypija całej porcji. Przygotowuje 90ml, czasami wypija tylko 50, 60ml z tej porcji 90 ml. W nocy czasami zje 120ml.

- Długo trzeba czekać na odbicie. Czasami odbije się wraz z ulaniem. Czasami w ogóle się nie odbije.

- Słabo śpi w dzień - krótko i niespokojnie. W nocy zazwyczaj nad ranem rzuca się, pręży, płacze, też jest niespokojne

- często ma czkawki i pokasłuje.

- ostatnio pojawiło się jakieś podrażnienie na klatce - czerwony swędzące placek, za uszy zaczęła się ciągnąć i drapać. Pękła jej skóra przy uszkach na górze i na dole.

Czy to kwestia mleka ?

Odnośnik do komentarza
Gość czarna_owca

Witam, proponuję zgłosić objawy pediatrze podczas szczepień.
Może to być alergia na mleko.
Mój syn też nie dopijał porcji przygotowanego mleka, często płakał, słabo przybierał, miał uciążliwą ciemieniuchę, w czwartym miesiącu życia odstawił wogóle mleko. Niestety, alergię miał zdiagnozowaną dopiero w 10 m.ż., po zmianie pediatry i tygodniowym pobycie w szpitalu...szkoda maluszka, lepiej chuchać na zimne i zgłosić lekarzowi podczas wizyty

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Panie doktorze,

W końcu udało mi się dziś dostać do lekarza, który mnie nie zignorował i zalecił to samo. Tym bardziej jestem spokojna wiedząc jakie jest Pana zdanie bo tutejszy poziom medycyny i kompetencje lekarzy są straszne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Panie doktorze,

Zmieniłam mleko na Nutramigen, ale mam wątpliwości czy dobrze jest tolerowany przez moje dziecko.

Spanie się poprawiło bo śpi spokojnie i budzi się na jedzenie zamiast całą noc się rzucać, ale nad ranem budzi się z bólem brzuszka. Równiez uszka ma popękane na dole i na górze. A może to przez to, że przyjmuje Prevacid na rzekomy reflux, a w skutkach ubocznych jest ból brzucha lub mąż podał małej kaszkę w skład ktorej wchodzi mleko. Nutramigen córka pije od 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...