Skocz do zawartości
Forum

Trądzik niemowlęcy


Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałyście się z nim u swoich dzieci?
U mojego starszego syna się pojawił, był ok 4 tyg. Buzię smarowałam mu wtedy Linomagiem, kupionym do pupy ale położna doradziła żeby to natłuszczać. U młodszego syna zaczął się pojawiać kilka dni temu ale wczoraj nastąpił wysyp. Posmarowałam mu buzię sudocremem bo wiem, że łagodzi pieczenie i swędzenie, jest niezastąpiony w odparzeniach więc może pomoże też na trądzik. Myślicie że można?

Odnośnik do komentarza

U mnie najmłodszy synek miał trądzik niemowlęcy, pojawił się w podobnym wieku jak u Was i zniknął po kilku tygodniach. Położna, która do nas przychodziła mówiła, żeby kilka razy dziennie przemywać tylko przegotowaną letnią wodą i nic więcej. A gdyby się zrobił jakiś stan zapalny (rzadko się pojawia), to mieliśmy się zgłosić do lekarza. Ale się nie zdarzył ;). Ważne, by nie przegrzewać dziecka, bo wtedy trądzik się nasila i nie smarować niczym tłustym, by skóra mogła oddychać.
Na tym forum jest artykuł, może tu też znajdziesz to odpowiedź na swoje wątpliwości https://parenting.pl/tradzik-niemowlecy

Odnośnik do komentarza

U nas gdy wystąpił trądzik niemowlęcy syn był cały wysypany nawet szyja i uszy. Kazano niczym nie smarować bo to podobno normalne i od hormonów w moim mleku. Synowi 2 dni po wizycie od tych krostek na szyji zrobiło się odparzenie. Posmarowałam sudocrem w ciągu jednego dnia zeszlo i już nigdy więcej nie wyszło. Na szyji troszkę dłużej schodzilo niż na twarzy bo jednak zrobiło się z tego odparzenie ale też wkoncu zeszlo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...