Skocz do zawartości
Forum

Aranżacja wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

Przy niemowlaku to byleby łóżeczko było w miarę blisko waszego łóżka i ekstremalnie wygodny fotel na nocne karmienia polecam też dokupić poduszkę do karmienia naprawdę robią robotę. Potem koniecznie coś na rogi mebli, bramki jeżeli są schody czy metalowe ogrodzenie jeżeli jest kominek i w zależności od dziecka (u mnie jedno otwiera drugie nie) coś do zabezpieczenia szafek i szuflad. Polecam zmniejszyć do minimum ilość "durnostojek" zapomnieć o obrusie i wszystko ładne błyszczące itp możliwie jak najwyżej oczywiście zwłaszcza chemia noże itp bo to zawsze kusi najbardziej  a i nie wiem czy gdzieś sprzedaj hak znajdziecie dajcie znać mianowicie duuuzo cierpliwości . 

No i polecam przemyśleć łązienkę, przy dziecku przydaje się wanna [reklama usunięta]

U nas sprawdziła się taka z parawanem 🙂

95a99936bcc28b4ea378814d35b91008

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Całe mieszkanie najlepiej jest urządzić w jednym stylu, aby było spójnie. Jeśli nie wiesz co wybrać to proponuję zastosować neutralną bazę (ściany, podłogi, zabudowy), a dodatki w kolorze (plakaty, poduszki, małe meble), tak, aby można było łatwo zmienić, jak się znudzi 🙂

[reklama usunięta]

Jak na przykłąd porzadne koce, polecam poszukać jeśli szukacie dla siebie inspiracji 🙂

46437ba93074dea8f64577f621b5fea8

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość joanna89

Ja szukałam inspiracji na blogach wnętrzarskich i sama wszystko projektowałam. Z takich praktycznych wskazówek to mogę Wam doradzić, żeby wstawić w okna plisy okienne [reklama usunięta]. Są praktyczne, fajnie wyglądają i nie są drogie

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Sypialnia: wlacznik kinkietow przy łóżku zarówno przy łóżku jak i drugi przy drzwiach wejściowych do pokoju. Podobnie z głównym oświetleniem: oczywiście przy wejściu do pokoju i drugie nad lozkiem. Fajna opcja jest też możliwość gaszenia kinkietu partnera ze swojej strony łóżka. 

Polecam również parapety z konglomeratu, wygodne oraz praktyczne [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Co się u mnie sprawdziło

Kosze na śmieci w szufladzie.

Parkiet  

drewniane drzwi  

drewniane parapety  

ogrzewanie podłogowe w łazience.

Miejsce ma deskę do prasowania, odkurzacz i w ogóle dużo szafek... Miejsce na bieliznę w łazience zamiast w sypialni - moje ostatnie genialne odkrycie  miejsce na miski w łazience, wiaderko, mopy. A oświetlenie na balkonie, kontakt na balkonie. Nie wiem jakiej wielkości te szuflady na pranie, u mnie jedna duża daje rade, może lepiej moznaby wykorzystać to miejsce niż tylko na brudne rzeczy....

Poza tym warto jest dla bezpieczeństwa pamiętać o czujniku tlenka węglu i gazu https://www.napad.pl/produkty-1593-1818-czujnik-tlenku-wegla-gazu-ziemnego-dk-24-a-dk-24-p-gazex Ten jest bardzo dobry. 

Odnośnik do komentarza

Kupowałam i w jednym i w drugim sklepie. W obu sklepach można znaleźć meble wykonane dobrze jak i całkiem liche. Duże znaczenie ma tutaj jaka jest to seria, z jakiego materiału meble są wykonane.

Jesli szukacie niedrogiego miejsca do zakupu mebli wypoczynkowych, to od siebie mogę dodatkowo polecić jeszcze sklep Meble Arkadius. Meble wykonane są w sklepie porządnie, z dobrej jakości materiałów:
https://meblearkadius.pl/tanie-narozniki-prosto-od-producenta/

Szczególnie spory wybor na ich stronie mają narożników 🙂

Odnośnik do komentarza

Miałam i jestem bardzo zadowolona. To było stare mieszkanie. Architekt zmienił ułożenie ścian, zaprojektował kuchnię, okna zatwierdzone przez konserwatora zabytków ( dostaliśmy dofinansowanie z miasta) całą elektrykę, zmianę urządzeń sanitarnych, wymiana pieców na ogrzewanie gazowe wraz z projektem dla odbioru technicznego itd. Zrobił też profesjonalne plany mieszkania i techniczną dokumentacje dla spółdzielni. Zaprojektował kolor farb i wybrał kafelki na ściany i podłogi oraz znalazł i nadzorował wykonawców. Kosztowało mnie to 8 tys złotych ale oprócz oglądania i dyskutowania nic mnie nie interesowało. Oszczędność czasu i stresu. A nawet za płytki i inne produkty płaciliśmy mniej, bo on jako architekt wytargował zniżki.

Korzystałam z pomocy tego projektanta wnętrz z Krakowa  https://marengo-architektura.com/blogs/ Na stronie mozna zobaczyć sobie ich portfolio. 

2-300x300.jpg

Odnośnik do komentarza

Większość mebli jakie posiadam w domu pochodzi z Zaczarowanej Sypialni - łózka, komody, sofy, biurka. Wszystko ma doskonałą jakość, po latach dalej doskonale wygląda. Duży wybór produktów umożliwił dopasowanie wszystkiego do wystroju całego wnętrza i dopełnieniu go. 

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem sofę do salonu oraz łózko piętrowe do pokoju dziecięcego w Zaczarowanej Sypialni. Uważam, że nie ma na rynku mebli lepszej jakości. Cena adekwatna do jakości, duży wybór kolorystyczny, różne rozmiary i kolory. 

Odnośnik do komentarza
Gość Falenia

My jeszcze nie mieszkamy ale z poprzedniego wyciągnęłam wnioski i:

Użycie najlepszych materiałów izolacyjnych

Płytki w łazience jak najmniej i nie do sufitu - mi się nudzi często wystrój, a przemalować ściany czy położyć tapetę jest łatwiej niż zdzierać płytki

Tapety i fototapety

Rekuperacja

Klimatyzacja

Dużo gniazdek

Włączniki niżej tj ok wysokości klamek

Przemyślane punkty świetlne

2 łazienki jedna z prysznicem druga z wanną z możliwością wzięcia prysznica w wannie - przy dzieciach mimo wszystko wanna przez kilka lat się sprawdza - wanny polecam przejrzeć sobie w Leroy Merlin, mają obecnie dobre promocje na wanny i na parawany nawannowe - daje poniżej zdjecie tej na którą się zdecydowaliśmy

Suszarka nad pralką i najlepiej jak pranie jest na tym samym piętrze co szafy garderoby żeby nie biegać

Piekarniki na wysokości dostosowanej do wzrostu

Duża lodówka

Spiżarnia - u nas malutka pod schodami ale mimo wszystko jest zawsze można upchnąć wszystko w 1 miejscu i ziemniaki pod schodami swietnie się przechowują, do tego można wrzucić bałagan, odkurzacz, mop

Garaż z wejściem do domu

main.jpg

Odnośnik do komentarza

a jakie farby do wnętrz   [reklama usunięta] wybraliście? akrylowe, lateksowe, czy może jeszcze inne? nie chciałabym wydawać na nie zbyt dużo, ale z drugiej strony wolę raz a porządnie pomalować ściany niż potem męczyć się z prześwitami, czy plamami, których nie idzie zmyć

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Jak urządzałam dom to szukałam inspiracji m.in. na blogach wnętrzarskich i stronach www. I tam też trafiłam m.in. na plisy okienne [reklama usunięta], Tak mi się spodobały, że sama je kupiłam 😄 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Doradzam zakupy online. Jest dużo szybciej i można zminimalizować koszty. Jak zakupisz więcej rzeczy, to dostawa jest za darmo. Teraz te wszystkie firmy tak zabiegają o Klientów, że zamówienia są bardzo szybko realizowane. Z firm polecam Ci V-TAC. Jest to naprawdę godny zaufania producent oświetlenia. Kupowałam od V-TAC w tamtym roku lampy do łazienki i muszę przyznać, że świetnie wywiązują się ze swoich zadań. Są solidne, modne i były też tanie. Zobacz, może coś Ci się spodoba od nich. A jak nie, to warto wejść na jakieś rankingi i tam dowiesz się, co polecają inni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...