Skocz do zawartości
Forum

Negatywny test po 14 dniach terminu miesiączki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja sytuacja wygląda następująco:

Okres spóźnia mi się 14 dni. Testy były 4: w dniu planowanej miesiączki, w piątym dniu po terminie, w dziesiątym i jedenastym: wszystkie negstywne, z wyjątkiem trgo z dziesiątego dnia (mocz nie był poranny), który pokazał jedną kreskę i plamę w miejscu drugiej. Zdecydowałam się więc na powtórzenie testu jedenastego dnia na poranny mocz- test negatywny, a mimo to okresu dalej brak.

Cykle mam w miarę regularne, zamykające się w 26-27 dniach. Wiem również, kiedy następuje owulacja: mam charakterystyczny śluz i kłucie jajników, którego nie da się przeoczyć. I akurat w tym cyklu w czasie spodziewanej owulacji nie czułam zupełnie nic, żadnych symptomów. Miałam infekcję i brałam leki, być może przesunęła mi się owulacja, ponieważ na trzy dni przed miesiączką czułam delikatne kłucie, ale zwaliłam to na karb zbliżającego się okresu.

Z Mężem na luzie "staramy się" o drugiego bobasa: nie zabezpieczamy się i kochamy się w okolicach dni płodnych.

Moje pytanie po tym długaśnym wstępie: czy możliwa jest jednak ciąża, mimo tego, że większość testów wyszła negatywna, a jeden raczej był wadliwy? Czy istnieje taka możliwość, że owulacja przesunęła mi się na trzy dni przed miesiączką (współżyliśmy w ten dzień), doszło do zapłodnienia i już nie dostałam okresu?

Dodam jeszcze, że w pierwszej ciąży wszystko było oczywiste: brak miesiączki w planowanym terminie, rano test, dwie piękne krechy :)

Odnośnik do komentarza
Gość NataliaKos

jeśli owu byla pod koniec cyklu to od tego momentu trzeba policzyć 14 dni i robić dopiero test. miesiączka też może przyjść później lub wogole z powodu przesunięcia owulacji i nie musi to oznaczać ciąży. najlepiej zrób test z krwi.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź, NataliaKos. Jutro pójdę na betę, a czy to może być za wcześnie na wizytę u ginekologa? Chciałabym pójść kontrolnie po infekcji, którą przebyłam i przygotowania okazji może sprawdzić, czy coś tam słychać, a raczej widać. Ale nie wiem, czy już cokolwiek będzie widać. Pierwsza ciążę ginekolog określił jako 3/4 tydzień (był sam pęcherzyk).

Odnośnik do komentarza
Gość NataliaKos

może być widać pęcherzyk, jeśli jesteś w ewentualnej ciąży to byłby to 14 dni i 3 dni czyli 17 dzień zapłodnienia czyli ponad dwa tygodnie a licząc tak jak oni liczą byl by to 4 tydzień i 3dni. na dzień dzisiejszy. myślę że badanie z krwi rozwieje już wątpliwości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...