Skocz do zawartości
Forum

Aktywność fizyczna u kobiet w ciąży z nadwagą


Gość adzia

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęstszą aktywnością jest gonitwa za maluchami po domu.Malo która kobieta chce mieć nadwagę,poprostu przy całodobowej orce przy dzieciach nie mają już siły na żeby pomyśleć o sobie i jeszcze ćwiczyć,czy chodzić na basen.Poprostu padają na pysk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o aktywność w samej ciąży a nie po urodzeniu dziecka (na razie jestem w I trymestrze) to dużo zalezy od dolegliwosci i zaleceń lekarza - opisałam to w ankiecie. Miałam cudowne plany - pilatesu, jogi basenu itd ale niestety lekarz zabronił jakiejkolwiek aktywności. Mam nadzieję, ze chociaz ciaza bedzie na tyle laskawa zemoja nadwaga nie powiekszy sie drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Gość KatarzynaK

raczej zerowa aktywność skoro mają nadwage plus zła dieta :)
leżą i jedzą a potem mają nadwage, więc nie można tu mówić o aktywności fizycznej. A 90% Z nich ma nadwage przed ciąża wiec nie jest to nadwaga ciążowa spowodowana ciąża. ciąża nawet leżącą nie powoduje nadwagi. kompletny brak ruchu i spożywanie nie odpowiednich produktów w większej ilości niż organizm potrzebuje powoduje ta nadwagę

Odnośnik do komentarza
Gość mama to ja

KatarzynaK
Widac ze jesteś wredna bezuczuciowa baba
Dużo kobiet ma problemy z donoszeniem ciazy musza lezec i nie mogą byc aktywne
Dla tych kobiet najważniejsze jest dziecko
Znam takie kobiety które ograniczaly sie w jedzeniu i Male dzieci sie urodziły
Nie każdy moze być chudy
Kazda kobieta jest inna i kazda z kobiet różnie znosi ciaze
Ty się lepiej zastanów nad tym co piszesz i przez takie klepanie ile kobiet ranisz
Żeby Ci się to odbilo czkawka jestes zlym czlowiekiem

Odnośnik do komentarza

Nazywasz Katarzynę złym człowiekiem bo powiedziała prawdę?! To zastanów się kim ty jesteś... Zdrowa dieta nie sprawia że dziecko jest małe to taka chyba twoja wymówka na leżenie i obzeranie się... Ja również mam ciąże leżąca od samego początku ale przybieram na wadze książkowo bo nie tłumacze swojego obzarstwa tym że maluszek ma ochotę na np pizze, że dzidzia musi rosnąć... Duże dziecko nie oznacza że będzie zdrowe bo na chemii i fastfoodach może i urośnie tylko jakoś tych kg słaba... Życzę trochę więcej dystansu i pokory....

Odnośnik do komentarza

Oleska,ja ci życzę więcej rozumu...kto tu pisze o fast foodach,obżeraniu się? Wszystko zależy od wieku,przemiany,bo ja będąc młodszą osobą nie przybierałam za dużo w ciąży i dodatkowo byłam aktywna.teraz mam 37 lat,to moja piąta ciąża,przed ciążą nie miałam nadwagi,byłam aktywna.teraz od 8tc ruszam się mało ze względu na zagrożoną ciążę i mam 2 kg nadwagi.jem normalne posiłki,nie uznaje jedzenia typu fast food i co?
Zanim zaczniesz bredzić i obrażać innych,pomyśl...

Odnośnik do komentarza

Aktywność zawsze jest mile widziana. Ja mam problemy z kręgosłupem, lekarz zalecił mi rehabiliacje. Jestem z Warszawy i rehabilitacje mam z Medikar Home Care. Dojeżdżają do domu, ćwiczymy razem. Jednak w zaawansowanej ciąży trzeba to robić pod okiem profesjonalisty, a nie na własną rękę. A tutaj właśnie mają taką specjalną rehabilitację dla kobiet w ciąży. Póki co jestem naprawdę zadowolona.

Odnośnik do komentarza

No jasne leżą i jedzą .
Zanim udało mi się urodzić byłam parę razy w ciąży .ciąża która donosilam była leżąca od 9 tyg do 36.
Mimo że nie jadłam za wiele nie wcinalam fast foodow. Zanim coś zjadłam 3 razy się zastanowilam z resztą od 23 tyg byłam uzależniona od tego co mi podali do łóżka .
Raz w domu raz w szpitalu .
Nie przytylam za wiele w kg
Ale ciało zrobiło się rozlane ogromne szczególnie nogi obszerne .
Totalnie bez sił zalezanaA bonusowo rozejscie spojenia córka prawie 5 kg i 64 cm (nie miałam cukrzycy ciazowej)
Po porodzie tzn cc i rozejsciu
Spojenia mogłam zacząć chodzić jak mala miala 3 msc.
Po 18 msc zaczęłam chodzić na siłownię .
Treningi miałam podzielone na 3 etapy (z trenerem)
+spining 2 razy w tyg.
Już nie pamiętam kiedy zjadłam więcej lub nie zdrowo pilnuje wszystkiego .
Mimo wszystko wyglądam jakbym słonia zjadła.
A do tego w ciąży jestem i znowu czeka mnie leżenie do konca

Odnośnik do komentarza

Moja ciąża była w ciągłym biegu, cały czas pracowalam przy roznoszenie ulotek i gazet. Po prostu nie umiałam usiedziec w miejscu, owszem też miałam momenty zmęczenia, ale szybko to mijało. Chodziłam z tymi reklamami, oczywiście z torba na kółkach żeby nie dźwigać. Cały czas słyszałam od pracodawców "jak pani daje rade", pracowalam w kilku firmach na raz. Dobrze się czułam, poza tym wykonywałam wszystkie czynności domowe. Zakończyłam współpracę z firmami po wizycie u ginekologa, gdy oznajmił mi że za 4 dni będę miała cesarskie ciecie. Cesarskie cięcie uzgodniliśmy już na początku ciąży z lekarzem że względu na moją chorobę zespół touretta (tiki).

Odnośnik do komentarza

ZYCIE
KOBIETY jakie to jest niesprawiedliwe .
Jedne mogą stracić dziecko jak za szybko zejdą z łóżka A inne mogą być na chodzie do porodu .
Niby wszystkie stworzone do rodzenia ..
A jak to wygląda jedne rodzą raz po raz
Inne nie mogą zajc A jak zejdą to donosic nie mogą .
Tak samo jedne wpierniczaja pizzę hamburgery i inne fast ..I kości na nich można policzyć przytyja Ale tyle ile dziecko waży.
Inne wezmą głęboki oddech na dziale z białym pieczywem i już+5na wadze.
Mam siostrę która aktywna nigdy nie była je non stop potrafi zjeść na kolację kebsa zjeść porcję lodów o pół nocy a na śniadanie 2 pączki .W ciąży przytyla 6 kg .Zaraz po ciąży -8.
Przy wzroście 173 waga 60 a ja całe życie na diecie .
A rosne w oczach .
A stojącym z boku najlepiej oceniac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...