Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam słodzenia wody. Tak małe dzieci nie potrzebują dodatkowego cukru. Mój mały z czasem zaczął pić wodę chętnie a też nie chciał na początku więc gdy zbliżała się pora karmienia dostawał wodę na śpiocha albo drugi sposób który u nas zadziałał to na koniec karmienia gdy przysypiał. Rumianek dodtkowo pomoże robić kupki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Nawet pediatra zgadza się na dosadzanie wody glukozą, bo co zrobić jak nawet na śpiocha nie chce tej wody łyka zrobić? Nie mówię, że na 30 ml wody masz wsypać łyżeczkę cukru ale odrobinkę to nie zaszkodzi, mam drugie dziecko i akurat tak robię bo inaczej by nie wypił. Poza tym takiego przepajania też nie ma dużo w ciągu dnia bo nie zapchasz dziecka wodą, ma jeść mleko.

Odnośnik do komentarza
Gość xWaniliowa

A ja ci powiem, że pediatra do której chodzę z córką nawet nic nie mówiła o przepajaniu dziecka żadną wodą czy herbatkami. Powiedziała (na wizycie w 3 msc dziecka) że mleko (modyfikowane) jej w zupełności wystarczy.
I faktycznie mojej małej nic nie wciskałam na siłę, nie warto (nawet nie chciała pić niczego prócz mleka).
Dziecko jeśli będzie potrzebowało to samo zacznie pić.
Teraz moja córa ma 4 miesiące i popłakuje gdy jest spragniona więc daje jej herbatkę do picia. Ale to też raz na dwa dni gdzieś tak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...