Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Silvara

Wrześniowe 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Szyszunia super wieści znaczy że rozgoscisz się tu na dobre:)a posty ucina przez emotikony.
Ja dzis dostałam skierowanie na badania. Jutro pójdę bo dzis zjadłam przed wyjściem bo bylo mi niedobrze. A balam się zaslabnac sama z dzieckiem a jutro męża zabiorę. Ja chodze do lekarza na NFZ mam blisko szybko się można umówić. A jakby coś się działo to dopiero pójdę prywtnie. Zawsze dobrze chociaż skierowanie na te pierwsze badania wziąć na NFZ bo ich dużo. A potem iść z badaniami do dobrego lekarza.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szyszunia najważniejsze że rośnie u mnie w pierwszej ciąży tez rosło ale nie tak szybko nie pozwalało sie czyli nie tez nie pod te normy ale lekarz mówił że najważniejsze że rośnie beta a ciąż a musi być bardzo wczesna i faktycznie tak było bo test robiłam wtedy 3 i dopiero na 3cim teście 5dni po terminie miesiączki byla blada kreska szybko się wtedy pospieszylam z lekarzem i niepotrzebnie się nerwow najadłam teraz czekam zeby bym skończony 6 tydzień. Dlatego ide dopiero 25.01 Bedzie dobrze i u Ciebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam do wrześniowych mam :) jestem teraz w 7 tygodniu. Test robiłam w pierwszy dzień spodziewanej miesiączki, była blada druga kreska. Zrobiłam drugi kilka dni później i była już bardziej wyraźna. Pod koniec 5 tygodnia byłam u lekarza, akurat miałam iść i tak na cytologię. Pani ginekolog mówiła, że jeszcze nic nie będzie widać. A tu niespodzianka, pęcherzyk już był. Staraliśmy się 5 miesięcy i udało się, choć już się zastanawialiśmy czy wszystko z nami w porządku...
Gratuluję wszystkim, którym też się udało.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamusiaszczesciara dobreeee :D
Ja za to mam ochotę na Pepsi . W weekend nie wytrzymałam i wypilam szklankę :P

Bacchi, witaj:) doktorka mówiła, że nic nie będzie widać, bo chodzi o to czy jest zarodek i serduszko. Dlatego też jak pokaże się na usg sam pęcherzyk to zazwyczaj mówią magiczne zdanie "ale proszę się nie martwić, jeszcze za wcześnie ". Oczywiście w pierwszej ciąży się zamartwiałam... Głupia ja ;)

Zawiszka, dobry pomysł z tymi badaniami na NFZ. Szkoda, że nie znam tu lekarzy , bo na prawdę świetnie to wymuśliłaś. Wydatków jest dość a badania mało nie kosztują:(

Dziewczyny, TSH wyszło mi za wysokie i nie wiem czy czekać do czwartku ma wizytę u ginekolog czy już szukać jakiegoś endokrynologa i się umawiać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam problemy z tarczyca i mi endokrynolog kazał przyjsc od razu. Teraz też byłam u niej od razu jak zrobiłam test.

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silvara, a robiłaś jakieś badania oprócz tego ?
Ja jutro jadę zrobić komplet podstawowych betę morfologię i ogólne moczu, żeby mieć na wizytę w czwartek do lekarza. Zapisałam się też na NFZ po to, żeby dała mi skierowania na takie badania jak grupa krwi, kiła itp. Później nie będę do niej chodziła :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny, ale tu szybko przybywa stron! Ja byłam u lekarza 5 dni po spodziewanym terminie miesiączki. Dał mi skierowanie na usg (na ktore kazal isc po 2 tygodniach) i wypisal skierowanie na milion badań ;) w sumie zdziwiłam się, że tak bez badania bety itd...
A w temacie rozstępów, pod koniec ciąży oczywiście moja skóra nie dała rady i zrobiło mi się mnóstwo na brzuchu....i to uwaga uwaga...na lewej połowie, bo ciągle prawie lezalam na lewym boku (bo mdlalam w poprzedniej ciąży). Teraz nawet nie chce myśleć, co będzie dalej ż brzuchem (biorąc pod uwagę fakt, że po półtora roku został i nie wrócił do swojego pierwotnego ksztaltu)...ale mam tylko nadzieję, że te ciążę będę przechodzić lepiej niż poprzednia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamusiaszczesciara no to nieźle ja za to od paru dni żyje na pomidorach i zupie pomidorowej -pycha ale chodzi za mną botwina a skąd p tej porze wziąść botwine

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy kiedy ostatnio robiłaś cytologie. Ja w drugiej ciąży robiłam w trakcie ale dopiero jakoś w drugim trymestrze bo tak kazała mi gin mówiła że na początku się nie robi.

Co do tarczycy to radzę iść od razu do endo bo gin leków nie przepisze a pewnie będą potrzebne. Ja mam Hashimoto i biorę leki od początku pierwszej ciąży. Zanim zazywalam witaminy z jodem to miałam też przepisany jod oprócz hormonów także to na pewno ważna wizyta. Okaże się na pewno co to za przypadłość ale doradze zrobić do Endo badania tsh ft3 i ft4. Ode mnie zawsze takich wymagaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze że to nie tylko ja pochłaniam kombinacje kulinarne które ze sobą nie pasują;)
Witam kolejne mamuśki i gratuluję:)))
Silvara ja bym poszła jak najszybciej, bezapelacyjnie!
Ja chodzę prywatnie ale lekarz wystawia mi skierowanie na badania i za to nie płacę:)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mika, inne badania zrobię dopiero jak mi pani doktor zleci. TSH zrobiłam, bo w poprzedniej ciąży caly czas mialam brać leki. Także przy okazji bety poprosiłam i o to.

U mnie cytologię obiera pami doktor na pierwszej wizycie "ciążowej" :)

Isabelita, i u mnie brzuch nie wrócił już do stanu pierwotnego. Bikini już w życiu nie założę .

Beti, mi po prostu w ciąży nie spada TSH. Jest zawsze na poziomie ponad 3 a w stanie błogosławionym są inne normy. Coś tam szwankuje.

Ok, jutro dzwonię i próbuję się zapisać :D
Przerażona jestem ilością wydatków. Jak mnie endo przyjmie w środę to pewnie 100zlotych, w czwartek gin i cytologia to z 200-, a w piątek ortodonta ( noszę aparat) , więc 150-,
Chyba zacznę grać w totka albo kupię zestaw zdrapek :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie było mnie tu trochę a tu tyle stron do nadrobienia :p
Byłam wczoraj u lekarza. Komputer łapie już tętno, ale doktor nie mógł dokładnie zmierzyć. Na plemienia dostałam progesteron w tabletkach i za dwa tygodnie, 29.01 idę znowu do lekarza. Muszę zrobić oczywiście badania prywatnie. Przerażają mnie wydatki. Lekarz 150, teraz badania i 29go znowu 150 zł ... do tego w lutym wesele znajomych, bal magisterski i szykujemy się do swojego wesela w maju. Ehh..
Jeżeli chodzi o badania..ile kosztuje grupa krwi i taxoplazmoza?

Witam wszystkie nowe przyszłe mamy! :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam dziewczyny.Od wczoraj siedzę i czytam posty także w miarę jestem na czasie.Zaczarowana nie wiem czy dobrze pamietam.Jesteś teraz w 7 tc?Pytam bo dzisiaj jadę do lekarza i mam jakiegoś stresa. Zaczęłam dzisiaj 7 tc.i się zostawiam czy będzie juz widać zarodek i serduszko?Jak nie będzie to chyba się zalamie,bo to czekanie jest najgorsze.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.Dam znać co u mnie jak wrócę od lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej ho:)))
Zaczarowana super że już było serduszko gratulacje:)
Agata będzie dobrze zobaczysz:)
Ja w sumie już się pogubiłam z tymi tygodniami bo wg kalkulatorów to teraz jest niby 8 tydzień A z tego co lekarz powiedział to był w czwartek 6 tc niby przy cyklach 29-33 to owulację miałam później i dlatego wiek ciąży jest krótszy niż z OM. No mam nadzieję że to faktycznie tak jest i że za 10 dni usłyszę serduszko:)
Dziewczynki trzymam kciuki za kolejne wizyty:)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczarowana, gratuluję!!!♡
Co so ceny badań najlepiej zadzwoń lub wejdź na stronę swojego laboratorium. Ja nie pamiętam już ile za co płaciłam .

Agata, trzymamy kciuki i czekamy na wieści:)

Eleonora, bo te wszystkie kalkulatory "myślą " , że kazdy cykl jest idealny i zawsze owulacja jest 14 dnia... terefere :P
Dzwoniłam do endokrynologa, jestem na liście rezerwowej na jutro:( pewnie nic z tego. Z tego, co widzę, to jest jeszcze jedwn endokrynolog, ale do niej chodziłam w tamtej coszy i jest fatalna. Po porodzie już poszłam na kontrolę do tej , do której teraz chcę się dostać i powiedziałam, że sama odstawiłam leki, że czułam się fatalnie i rozumiem, że dostanę reprymendę ;) a ona patrząc na moje wyniki powiedziała, że całe szczęście, że przestałam brać te lakarstwa i "czy ona chciała panią zabić?" Czyli do niej za cholerę nie pójdę :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość szyszunia1806

zaczarowana142 oj widzę że nie tylko ja się szykuje na wesele. liczę na to że się zmieszcze w sukienkę. kupilam gorsetowa planujemy już ślub od roku . w grudniu jeszcze była dobra i zapinalam się tak na max ściągnięcia. w lutym trzeba będzie chyba trochę na brzuchu poluzowac. Ty to chyba w maju to już taka typowo ciążowe będziesz potrzebowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny złapalo mnie chorobsko. Mam katar lekki kaszel i tracę głos ledwo mówie. Co oprócz herbaty z cytryna imbirem iprenalen mogę brać? Bo boję się że mi się rozwinie. Niestwty pracuje z dziećmi i mnie Zarazily.

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...