Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Mama colina ale problem z tym lapaniem jest bo piersi twarde? Ogolnie to wez zlap otoczke brodawki w reke miedzy dwa palce kciuk i wskazujacy i tak troszkę docisnij w strone do siebie zeby ta brodawka wyszla ale bylo mniej tej piersi i kiziaj wtedy sutkiem przy buzi to bedzie szukac i otwierac buzie. Jak szeroko otworzy to wsun sutek dosc gleboko ale trzymaj w reku jeszcze zeby zassala mozesz delikatnie jeszcze w buzi ppruszac tym sutkiem. I jeszcze ewentualnie sprawdz czy dolna warga jest odwinieta porzadnie na zewnatrz a jak nie jest to pociągnij za bródke zeby ta warga się odwinęla na pers i powinno sie udac. Mam nadzieje ze dosc obrazowo napisalam.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Silvara u nas trochę lepiej. Zaczęło się od tego że jednej nocy jakoś źle chwycił i zaczęło boleć. Pewnie się narobiło za dużo bo wiadomo że dziecko efektywniej ssie niż laktator A przedwczoraj w nocy mniej jadł. ale dziś już nie mam takich pekajacych od ilosci mleka więc wraca chyba do normy. Ogólnie jeszcze się czuje chora jak na grypę co podobno jest objawem tego zapalenia. Józio jest dość grzeczny i często i ładnie je.

Zawiszka bądźcie dzielni! U nas przez długi pobyt pepus był pielegnowany przez położne i odpadł kilka dni przed wypisem. Jeszcze psikam octeniseptem.

MamaColin na pewno się uda:) mój przez tydzień na butelce i mm wrócił do piersi i nawet nie robi większych problemów;)

Odnośnik do komentarza

Mama Colin - dziękuję,ja już chyba straciłam nadzieję.Raczej jestem tym typem który bez indukcji nie rusza:(

Co do karmienia to Zawiszka napisała chyba wszystko co bym mogła doradzić.U nas na początku pomogło kropienie mam po piersiach- na początku mleka było mało więc Karol denerwował się że nie leci i źle ssał. Jak czuł że mleko płynie to zasysał i dzięki temu on dobrze nauczył się ssać przy okazji rozkręcając laktację. Nauka trwała u nas ok 5 dni... w tym czasie musiałam dokarmiać mm(humana) ale później jak ruszyło to nie użyliśmy mm już do końca:) Żeby poznać czy mała dobrze ssie poza obserwacją dolnej wargi obserwuj czy połyka i czy rozluźnia piąstki jak już złapie pierś...

U nas dzieci do 12 roku życia nie mogą wchodzić na oddział chyba w ogóle więc pierwsze spotkanie będzie jak wyjdziemy. Był Colin? Jak reakcja?Jak w ogóle Ty znosisz rozłąkę?

Rowerzystka,kasimes jak u Was??

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin przez pierwsze dwa dni nie miałam pokarmu, ale przystawiałam małego do piersi jak tylko się przebudził, żeby pobudzić laktację, a on żeby przyzwyczaił się do ssania piersi. U mnie w szpitalu dzieci dokarmiają takimi plastikowymi kieliszkami. Wydaje mi się, że to lepiej, bo jak dziecko przyzwyczai się do butelki to potem niechętnie ssie pierś, bo to większy wysiłek. Ja się wybroniłam przed butelką i trzeciego dnia pojawił się pokarm i to w dużej ilości, tak że przykładałam liśćmi z kapusty, żeby zapalenia nie dostać. Teraz karmimy się wyłącznie piersią i mam nadzieję, że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza

co do karmienia to dobrze jest też jeszcze jak sprawdza dziecku wedzidelko pod językiem bo mój ssal bez przerwy i nadal był głodny A jak tylko mu podcieli to się poprawiła jakość ssania i się najadal A mnie brodawki przestały boleć. Problem z wedzidelkiem występuje dość często dziecko ma problem z chwyceniem piersi bo ma ograniczony ruch językiem. To że mój nie przybieral to był inny problem ale przynajmniej jak zjadł to szedł spać A nie ssal 4 godziny non stop

Odnośnik do komentarza

No rozum mi jeszcze nie wrócił bo powtórzenie na powtorzeniu;) ale jeszcze mam trzy tygodnie połogu haha to sobie wybacze;)

Właśnie dojechalo do nas łóżko małżeńskie do nowego domu:) i nawet mi się podoba:) bo mąż zamówił ale nawet nie był uzgodniony wygląd:) w ogóle ten mój luby mnie zaskoczył bo jak byłam w szpitalu to kupił sam wyposażenie salonu za jego najdroższe pieniądze ze sprzedaży motoru:) ale swoją drogą to inny motor też już zdążył kupić;)

Odnośnik do komentarza

Ciężko Was dogonić;) chwilę nie zaglądałam A już milion stron;)))
MamaColin no piękności, jeszcze raz gratuluję ♡♡♡♡♡♡♡
A z kp na pewno sobie poradzisz Zawiszka pięknie to opisała:)))

Silvara z każdym dniem powinno być lepiej :****

Milu, Melissa zdrówka dla Was:***
Pytałam Milu czym się wspomagasz bo ja też już kaszle i kocham oby nic się nie rozkręciło.
Kasiames i Rowerzystka trzymam kciuki za szybki rozwój akcji:))):****************
Gabi Ty jesteś po cc więc ja myślałam że teraz też będziesz miała. U mnie w szpitalu po cc nie zgadzają się na poród sn chociaż może jak jest dłuższa różnica ale nie wiem w każdym razie jak pytałam się lekarza czy mogę rodzić sn to kategorycznie się nie zgodził:o
Zawiszka trzymam kciuki żeby coś poradzili na pępuszek. Buziaczki dla Was:****

Odnośnik do komentarza

Byla inna doktorka na wizycie badania wszystkie dobre crp w normie. I ogolnie mowia ze nie widzą potrzeby tego antybiotyku. Ze moze zalapisują jutro. To moze i do domu nas puszczą tak sie zastanawiam.
A moje cyce na wybuchu bo Madzia je tak co 4h a Marysi brak i zaraz bede musiala jakos sciagnac a nie mam czym wiec robotki ręczne mnie czekają.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

choć za każdym razem to jest tak samo trudne.. był ból brodawek, mimo prawidłowego przystawiania, ból piersi przez nawał.. moim zdaniem dziecko też początkowo musi się nauczyć dobrze ssać, bo sama chęć i odruch ssania to nie wszystko, ssak musi to robić efektywnie :)

U nas dopiero po powrocie i kilku dniach w domu nauczyłyśmy się wzajemnie tego karmienia tak, że mała robi to efektywnie - je ok. 10, czasem 20 min - a mnie nic je boli, gdy ona ssie.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Przy pierwszej córce najbardziej żałowałam, że już w szpitalu skorzystałam z tych silikonowych osłonek na brodawki, bo ona potem już nie chciała bez nich jeść, a to było strasznie upierdliwe nosić je wszędzie ze sobą, pamiętać o nich, myć, wyparzać. Za drugim razem co prawda kupiłam te osłonki, ale zacisnęłam zęby i udało się nie skorzystać z nich ani razu.

U nas była długa przerwa między dziewczynami, więc ja uczyłam się jakby na nowo jak dobrze układać i trzymać dziecko przy piersi, by było nam wspólnie wygodnie :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

rowerzystka - gratulacje! Jak się obudziłam na siku po 4 to myślałam o Tobie czy przypadkiem nie urodziłaś :)! Widzę poród też ekspresowo poszedł chyba? :) Jak się czujesz? Nacięcie/pęknięcie było? Jak Natalcia? :) Czekamy na foto :)

MamaColin- jak nocka? Jak Giulia z cycaniem? Dajecie radę?

Ktoś jeszcze się rozpakował? :) U nas oczywiście nic się nie dzieje :/

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Halo dziewczyny

Rowerzystka co za ekspres !!

Gratulacje !
Ciebie z szybkości chyba nikt nie przebije :)

Mimka
Teraz twoja kolej :) skup się i bach :)
Colina wczoraj nie było . Jednak poczekamy na moment żeby przyjechał po mnie i wziął mnie do domu a nie żebym ja musiała zostać i rozstania itd .
Wczoraj chwile z nim gadałam przez telefon zapytał gdzie jestem i co mi jest i poszedł bo nie miał czasu Haha . Szedł z babcia na plac zabaw

Cycki odmawiają posłuszeństwa . Cała noc mała ledwo spała chyba głodna była położne ciagle kazały dostawiać do piersi ale kurde nie umie . Moje sutki są dziwne . Trochę karmiłam z nakładkami ale poszła mi krew i położna przyniosła mleko . Mała padła w 5 minut . Chyba jednak i tym razem MM wygra . Będę w domu próbować odciągać ale nie nastawiam się ze uda mi się tylko cycem wykarmić .
Z drugiej strony młodzik w domu tez wykarmiony na MM i śmiga wesoły duży i silny :)

Czekam jeszcze żeby zrobili dzisiaj albo jutro rano bilans i uciekamy do domu .
Nie ma co za długo siedzieć :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...