Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ jestem z siebie dumna - poszalałam w kuchni i przygotowałam same pyszności na dzisiaj, już sama nie pamiętam kiedy ostatnio gotowałam, a dziś tak mnie wzięło :)
Zrobiłam makaron z cukinią, marchewka i suszonymi pomidorami - super BEZMIĘSNY obiad, polecam :) I zaraz kończę przygotować galaretkę! :) Wrzucam zdjęcia moich kulinarnych wyczynów, może kogoś natchnę :p

Mimka trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę! :)

monthly_2018_03/wrzesniowe-2018_65898.jpg

monthly_2018_03/wrzesniowe-2018_65899.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv73rzigswdk.png
8.11.2017 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Wszystkiego dobrego z okazji dnia kobiet :))

* ja właśnie wracam od lekarza ..
U dzidzi wszystko w porządku. 5,8cm , serduszko bije jak powinno, macha łapkami i nóżkami ❤
W końcu się uspokoiłam. Jestem najszczęśliwsza!

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Jassmine gratulacje super że wszystko w porządku ♡♡♡♡♡
A do mnie twoje danie krzyczy zjedz mnie:))) super pomysł uwielbiam makarony z różnymi dodatkami. Wygląda przepysznie. U mnie makaron jutro A dziś kasza jaglana z warzywami:)))
Samotnie też bym wciągnęła zresztą A co ja bym nie zjadła oto jest pytanie?;))))))

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny gratuluję udanych wizyt i wszystkiego najlepszego Wam wszystkim:)

My tak świętujemy że mąż od rana leży chory tzn uwaga boli go gardło. Oczywiście jak mnie bolało to musiałam normalnie funkcjonować a ten biedny nawet sobie herbaty nie poslodzi wrrr.... w dodatku córka ma dzisiaj jakiś tragiczny dzień bez przerwy płacze o byle co a zwłaszcza jak wychodziłam do pracy. Przed południem była już u nas dwójka rodzeństwa męża do swojej mamusi na dzień kobiet także idzie zwariować jestem wytracona z równowagi mojego planu dnia i w ogole. Dzięki Bogu że chociaż syn pospał dwie godziny. Wracam na 7 do domu i ufam że będzie już spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Eleonora
Ah i zapomniałam powodzenia na dzisiejszych wizytach dziewczynki:))) Trzymam kciuki.
Mamusiaszczesciara fajnie że się odezwałaś:) co u Ciebie?:)

Starszak grypa mlodsza zapalenie oskrzeli wczoraj wychaftowala 2 komplety poscieli :D takze witaj sezonie chorobowy. Ja całkiem ok poki co nie chora wrocilam tez do.rozmiarow plaskosci :D.
Natomiast problem mam z jedzeniem ale to chyba ze stresu bardziej niz z powodu jakiś przypadłości hehehe.

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

Odnośnik do komentarza

Tam wcześniej co pisałam to chodziło mi o smothie A nie samotnie:))))) hihihi
Mamusiaszczesciara najważniejsze że się kręci;))) i nie stresuj się szkoda nerwów. Będzie dobrze:*
Beti bądź silna i też znam takie przypadki że facet jest chory jak tylko kataru dostanie hehehe:))) na szczęście nie mój uffff:)
My właśnie wróciliśmy z długiego spacerku taka piękna pogoda... prawie wiosna:*

Odnośnik do komentarza

Uuuuuuu jaka u Nas cisza dziewczynki:) Ja tu przed spaniem lukam A tu ...
Amizka ile taki zestaw?
MamaColin no w końcu pojadłaś:) oby tak dalej:)))
Dziewczyny ale miałam dziś sytuacje to odnośnie brzuszków właśnie. Spotkałam znajomą ( jakiś czas temu rozmawiałam z nią pochwaliła się że jest w ciąży) tak ogarnęłam szybciutko wzrokiem kobietkę i mówię A. urodziłaś już ale fajnie córeczka czy synuś i w ogóle nadaję i nadaję nie dopuszczam ją do głosu i mówię jak ślicznie wygląda po porodzie i w ogóle pytam w końcu kiedy urodziła i jak poród no daję jej dojść do słowa A ona... uwaga teraz....... że termin ma dopiero za 2 tygodnie:O No wtopa na całego oczywiście przeprosiłam ale mówię że ma tak mały brzuszek że nawet by mi przez głowę nie przeszło że nadal jest w ciąży:)))
Dobrej nocy dziewczynki:*

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

Dziewczyny, a mam pytanie. Chciałabym po porodzie "motać" moje dziecko (po angielsku to nazywa sie swaddle). Słyszalam, że w Polsce nie bardzo to polecają, ale czy jest faktycznie jakies przeciwskazanie? Na zachodzie (zwlaszcza w USA) polecaja, do 3 miesiaca. Wycisza dziecko i pozwala mu spokojnie spać bez leku (że uderzy sie rączką itp.). Bardzo chcialabym sprobować, chociaz wiem, ze moja mama i tesciowa krzywia sie na takie krepowanie ruchow dziecka.

Jak to bylo u Was? Probowalyscie u swoich starszych pociech?

Odnośnik do komentarza

Mi połóżne otulały syna w szpitalu jak się urodził i dzieci tam były przy nich spokojniejsze ja nie umiałam tego robić i mały mi się wyplatywal ale teraz jestem przygotowana kupiłam muslinowy otulacz a jak nie będzie mi to szło to są takie jakby śpiworki bez wejścia na rączki i zapina się tylko zamek musisz popatrzeć w necie rączki muszą być wzdłuż tułowia. Podobno pediatrzy polecają otulanie po porodzie i maksymalnie do 3 miesiąca stara szkoła matek Polek musi kręcić nosa bo przecież one się z nami nameczyły czemu my mamy mieć lepiej:p nie no żarcik rady mam i tesciowych są niekiedy dobre i warto je brać pod uwagę jednak trzeba też ufać swojej intuicji i to jak wychowujesz dziecko jest Twoja indywidualna sprawa. Z resztą w otuleniu dziecka chodzi o to że często odruch moro wybudza dziecko i stwarza niepokój przez co dzieci sa mniej spokojne a w brzuchu matki mialo dużo mniej miejsca i czuło się bezpiecznie więc warto stopniowo dziecko przystosowywac to zwiększonej przestrzeni myślę że to ma pozytywne aspekty i raczej nie ma medycznych przeciwwskazań chyba że ja o czymś nie wiem? Poza tym nie będziesz krepowac dziecko non stop tylko np do snu.... przepraszam że weszłam w wątek ale nacisnelam na inny miesiąc i akurat mi tutaj wyskoczyło pytanie które sama ostatnio miałam na tapecie.
Pozdrawiam:)

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny

Amanalka
Nie wiem jak w PL w szpitalach ale u mnie po porodzie dają już dziecko „ omotane” na początku się wystraszyłam jak zobaczyłam młodego owiniętego mocno ręcznikami i na koniec kokonem z rękami wzdłuż ciała ( byłam zielona w tym temacie ) . W domu położna właśnie polecała te kokony i super się sprawdziły . Colin miał mocno odruch moro ciagle się budził przy spaniu wiec to ratowało sytuacje bardzo . W brzuszku nasze dzieci tez maja bardzo ciasno wiec sa przyzwyczajone do sytuacji i jest im milutko . Do tego otulacza chce jeszcze dokupić misia szumisia i myśle ze będzie idealnie :) tak wiec ja jestem za . Krzywdy dziecku nie zrobisz a wręcz przeciwnie

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej:)

Amizka , super zakupy i takie dziewczęce:)))

Jassmine, gratuluję udanej wizyty!

Dzisiaj wizytuje Mimka i ktoś jeszcze?

Eleonora, no właśnie tak sobie myślę, czemu samotnie miałabyś wciągać?:D ale już wszystko wiem! Hihihi

Beti, współczuję umierającego męża;)

CichoSza, za mną ta galaretka nadal chodzi. Tylko taka sama, bez dodatków;)

MamaColin, brawo za posiłek:D może już wszystko wraca do normy!

Amanalka, dla mnie to motanie jest przerażające;) ale podobno jak dzieci mają problemy z napięciem mięśniowym lub są niespokojne to można próbować. Moje dziecko nie lubiło być pakowane. Najpierw używaliśmy rożka lub tak zwiniętego kocyka a potem już śpiworki :) niedrapek też nie dał sobie założyć. Także myślę, że to zależy od dziecka. Ja kupuję otulacz muślinowy na Alli , ale bardziej do przykrycia w ciepły dzień czy zasłonięcia się przy karmieniu:)

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane,

my już po wizycie. Dzidzia ma 7.5cm, przezierność OK, kość nosowa wykształcona, dwie rączki, dwie nóżnki :) W trakcie USG trzymała kciuki i ssała paluszka. Jeśli chodzi o płeć to wg tego co zobaczyliśmy, lekarz obstawia 60:40 na dziewczynkę :)))) Zobaczymy lepiej już koło 20 tygodnia :) Tak się cieszę że z Dzidzią wszystko OK że góry bym mogła przenosić teraz.

Życzę Wam dobrego dnia!!! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Cześć wam! Od razu życzę wam dobrego dnia i samych miłych sytuacji :))

Mam do was pytanie. Czy bierzecie jakieś suplementy? Mi lekarz nic nie mówił, a wiem że coś powinnam brać. Do tej pory brałam tylko kwas foliowy. Teraz zaczynam myśleć nad innymi, dodatkowymi. Pomożecie?

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

Dzieki za odpowiedzi! Nie no jasne, ze dziecko moje itd. Ale nie chce mi sie szarpac z matkami, ze krzywde dziecku robie. One mimo wszystko sa rozsadne ale musze to uargumentowac odpowiednio :)

Mimka super wiesci! Jak ja bym chciala dziewczynke. Ale cos czuje ze bedzie chlopak.

Jassmine, ja biore od samego poczatku. Jak mnie badali pierwszy raz w Portugalii to doktor kazala brac pelen zestaw. Moj lekarz dodatkowo patrzac na ulotke kazal dobrac witaminy D. Ostatnio mam czesto skurcze lydek i ud wiec zastanawiam sie nad dobraniem magnezu i potasu ale poczekam juz na wizyte wtorkowa.

W poniedzialek ide do dentysty. Zab boli jak nie wiem co. Zakladam ze zakwalifikuja mi go do kanalowki. Bo na razie mam plombe, doktor jak mi go oczyszczala miesiace temu mowila, ze dobrnela na skraj nerwa, ze mala warstwa zostala do komory z nerwem i moze zajsc taka potrzeba. Nie boje sie, bo wiem ze bolacy zab bardziej szkodzi malenstwu niz samo leczenie. Ale i tak sie martwie.

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

Alice, nie no jasne, że jak dziecko nie bedzie chcialo to nic na sile ;) ale sprobowac bym chciala.

Co do piwa, to tu u brata znalazlam piwko Früh z Kolonii i jest bezalkoholowe a smakuje jak normalne. Fanką piwa nie jestem, ale posmakowalo mi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...