Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Isabelita, herbata z imbirem i jeść malutko a często. Tyle wiem tylko. Mnie tylko mdli, jeszcze nie wymiotowałam.

Alinda, może lepiej zrezygnuj z cytryny, bo pdrażnia gardło. Ja się leczyłam mlekiem z masłem i miodem i pamiętam, że można psikać Tamtum Verde. Jak mnie złapała choroba to byłam u lekarza pierwszego kontaktu i kazał brać Sinupred i Stodal, ale w jakichś ściśle określonych dawkach. Przy czym ja byłam chora w drugim trymestrze, także nie wiem czy w pierwszym też to można brać. Najlepiej umówić się do lekarza rodzinnego, jak się powie, że ciąża to raz dwa przyjmą :)

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

ja się nigdy nie lecze naturalnie. głównie dlatego że wiem że to nie zadziała i tylko się rozwinie i potem antybiotyki zapalenie płuc angina itd.
odrazu jak cos mnie bierze
to biorę np paracetamol i rutinoscrbin. na gardło odrazu strepsils miodowo cytrynowy,
na kaszel czy katar też jakiś standardowy lek. zazwyczaj taki jak dla syna. teraz jeszcze chora nie bylam. A z synem nie czekałam aż się choroba rozwinie i będzie za późno. lekarz mi wtedy powiedział że lepiej odrazu wziąść lekarstwo np słabsze jak dla niemowlaków lub jeśli nie ma to zwykłe niż się męczyć i i tak na antybiotyku wyladowac który jest dużo gorszy niż te wszystkie syropy na kaszel czy spreje no nosa

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam dziś badania z krwi i wychodzi ze wszystko w normie. Glukoza 90, może trochę mało płytek krwi bo bliżej dolnej granicy normy ale jednak norma.
Isabelita ja jak mnie mdlilo w pierwszej ciąży a nie bardzo mogłam jeść to np jadłam sobie winogron tak jeden owoc co 10-15minut, najgorzej to dobrowadzic się do głodu i spadku cukru bo wtedy to i wymioty mogą być. A i migdały podjadac. I często miętówki mi pomagały.
Alina tantum verde w pastylkach tez można, ja to jeszcze brałam hallsy, i miałam propolis na gardło. Można jeszcze plukac wodą z solą, albo sodą. Paracetamol, miód na gardło tez może pomóc. Nogi wymoczyc w gorącej wodzie z solą. I chyba tyle z tego co ja zwykle używam.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Ale zima dziewczyny śniegu po kolana;) (prawie) tylko że tak wieje śniegiem że nawet na sanki wyjść nie można:))) Hurra!

Wow:) widzę że niektóre dziewczynki to jeszcze weselicha planują:) super gratulacje:) Ja trwam jeszcze w narzeczeństwie:)
A co do pozostałych kategorii to mdłości nie mam czasami mnie tylko muli wieczorami ale przypuszczam że to z przejedzenia:)
Przeziębiona też nie byłam w ciąży chociaż teraz trochę kaszelek mi się rzucił ale preferuję naturalne środki;) miód, czosnek,cebula i ciepłe skarpetki;)
Kolejna sprawa to też jestem strasznie nerwowa ale tak było za każdym razem:) też dostaję szału;) po porodzie minie;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja juz po wizycie.Stresowalam się strasznie,ale nie potrzebnie.Pecherzyk ciazowy 28,2mm,zarodek 12,3mm.Jak szybko się wszystko powiększyło jak byłam dwa tygodnie temu to byl tylko pecherzyk 12,4mm.A najwazniejsze ze serduszko widzialam i nawet nogi było widać.Według OM 7 tc a według usg 7 t 3 dzień.W poniedziałek jadę na badania i będę mieć jeszcze raz usg na troszkę lepszym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Agata wspaniałe wiadomości:))) Suuuper!!!!!!!!!
Mika tak jak napisała Silvara wiele czynników ma na to wpływ. Ja na przykład w pierwszej i drugiej ciąży usłyszałam serduszko w 8 tygodniu ale może to dlatego że miałam wtedy właśnie pierwsze wizyty:)
Natomiast teraz jak byłam to wg mnie był to 7 tc(dokładnie 6t6d) A wg lekarza i usg6 tc (5t6d) i serduszka jeszcze nie było widać. Trochę się w tym wszystkim pogubiłam ale mam nadzieję że jak będę na następnej wizycie( jeszcze 10 dni ) to wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...